Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 36 évesen, a 10. hétben...

36 évesen, a 10. hétben elhalt a magzatom. Első terhességem volt. Műteni kell. Mi történik a műtét előtt, alatt, után? Fájdalom várható? Mikortól lehet újra próbálkozni a babával? Az orvos szerint simán teherbe eshetek és kis is hordhatom.

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Eloszor is nagyon sajnalom. En 9 hetesen veteltem el, elso babam lett volna nagyon szerettuk volna ot. A 6. heten meg minden rendben volt az uh-n, a 8. heten mar erdekes volt az or os arca, de akkor is azt mondta minden rendben, majd egyik reggel mikor elmentwm pisilni rozsaszin lett a wc papir, igy futas a korhazba, de epp semmelweis nap volt, ugy hogy egesznap ugyelet volt. Vettek tolem vert, majd manualisan is megvizsgaltak, a rozsaszin "folyason" kivul nem volt semmi, mondtak masnap megneznek huvelyi uh-val, addig is kaptam rutascorbint, magne b6ot, masnap reggel az uh-n mondtak, h nem dobog a magzat szive, na akkor bomboltem szabalszeruen es elkezdtem hisztizni h varjunk mar meg egy napot, en ezt nem hiszem el, h nem el, rendesek voltak mert hagytak idot, mondtak h masnap reggel uh utan ha nem tortenik isteni csoda akkor felhelyezik a tagitot es akkor megmutenek, hat nen tortent, keso delutan elkezdtem nagyon gorcsolni k3rtem injekciot stb. jottek latagatoba rokonsag de mar nagyon gorcsoltem, feszultem az agyon, ugyerezt h szetszakadnak, hozzateszem a mellettem levo agyon egy kiscsaj abortuszra jott es olyanolat beszelt, h o mindent megtett h elmenjen a baba, de nem jott ossze es rohovott, na szoval este 9 korul mar rohadtul szarul vtam es hatalmas alvadt verdarabok voltak a betetemen, akkor mar bekopogtam ujra az orvosi szobaba h baj van, megneztek hozzam szinte semmit nem szoltak, ranezett az orvos a noverre es csak annyit mondott kesgitse fel a mutetre, mivel survossegi volt mar, igy nem helyeztek fel tagitot, na en ott bepanikoltam, de egy szot sem tudtam szolni, irtam egy smst a paromnak h most mutenek, bekotottek infuziot, majd segitettek levetkoztetni d3 csak alulrol, majd betoltak de az infuzioban is volt vmi mar mert mar attol kaba lettem, bent volt egy csomo gyakornok is, kb 8an lehettek bent, de komolyan, atemeltek az agyra maszk majd fertotlenitettek kozben elinditottak az altatast, az amugy hidd el h nagyon jo volt, olyan volt mintha hideg vizbe mennek bele a labamban ereztem eloszor, 1 oraig tartott de az felert 8 ora alvassal, egy kicsit nehezen ebredtem egy picit felcsaptak az allam, erre emlekazek mert arra keltem, kaba voltam sirtam es rohogtem, de komolyan, kitoltak, a parom es anyum mar ktt volt fogtak a kezem, visszatettek az agyamba, es ennyi nem ereztem semmi fajdalmat utana vereztem, de csak mint menszeszkor, el is mult 4 hetre ra megjott szokasosan, az orvos 6 hetre eltiltott a szextol, es 6 honapig ne essek teherbe, voltam meg 2 egyszeru kontrollon, minden rendben volt, es itt a csavar h azota nem esek teherbe. Ez 2 evvel ezelott tortent!!!

24/L

2016. máj. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja es meg annyi hogy a vercsoportom A rh-, igy kaptam oltast.
2016. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnalom, nekem a 7. Héten volt küretem.


Felhelyeznek egy tágítót, ha még nem szüktél hüvelyi úton. Ez kicsit kellemetlen. Kb olyan, mint egy ropi, a nedvességtől tágul.

Másnap van a kisműtét, kb 15 perc vénás altatással. Nekem semmi fájdalmam nem volt. Este hazaengedtek. Pár napig még vérzett, 4 hétre rá újra megjött. Ez február 1-jén volt.

Most újra babát várok. :)

Veled is minden rendben lesz, ne félj. Ne higyj a rémisztgetéseknek, túl lehet élni, kellemetlen, de nem fáj nagyon.

Lelkileg sokkal rosszabb és fájdalmasabb. :(

Tarts ki!

2016. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnalom ami veled tortent, egyutterzek. Nekem februarban volt missed ab mutetem nekunk is elso baba lett volna. 8.heten mutottek meg, mert nem indult be a spontan veteles. A mutet maga kb 10 perc. Altatasban vegzik, utana felebredsz es megfigyelesre bent tartanak meg par orat. Kapsz infuziot. Nekem vakuummal csinaltak es nem kaptam laminarias tagitast elotte. (Valahol adnak, es az elvileg kellemetlen erzes, de nem kibirhatatlan) utana par napig verezgettem. Fajdalmam nem volt. Ez lelkileg sokkal jobban megviseli az embert. Sajnos nekem azota elegge felborult a szervezetem. A mutettol szamitott 7.heten meg nem jott meg ujra a mensim mert cisztam lett, ezert kaptam hormomt (norcolutot) amitol megjott. A ciszta nem mult el de most probalkozunk ujra mellette. Valamelyik orvos 3-6 honap turelmi idot, regeneralodast ir elo, nekunk azt mondta a dokim hogy probalkozhatunk ujra az elso verzes utan. Viszont jarok kivizsgalasokra hogy kideritsuk mi okozta a vetelest (persze maganba mert ezek a vizsgalatok; terheleses vercukor vizsgalat, IR, 3., 21.napi hormonsor, d vitamin, tsh, t3, t4, anti tpo) csak akkor tamogatottak ha mar a 3. vetelest is maga mogott tudja az ember)

Lehet veletlen is de ha valamilyen genetikai/anyai ok okozta a problemat amire nem derul feny, az ujsbb veteleseket okozhat. Kitartast, sok erot, es mielobbi babasodast kivanok!

2016. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Kérdeztem a doktor úrtól, hogy utána érdemes-e kivizsgálás.Azt mondta, hogy szerinte nem kell, mert a baba természetes úton fogant, ő nem lát semmi gondot.Azt mondta, hogy 2-3 ciklus után lehet újra próbálkozni és a következő sikerülni fog. Ebben bízunk mi is. sajnos az édesanyám és a húgom is volt hozzám hasonló helyzetben. Első babájukat ők is elvesztették, aztán nem volt semmi gond szerencsére.Reméljük, hogy újra sikerül majd és szép, egészséges babánk lesz. :)
2016. máj. 6. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom!

Off: nekem is első lett volna, 9. hétben vagyok pénteken műtenek :( A tágítotol meg az altatástol nagyon félek :(

2016. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( Én is jártam így :( Én bementem a kórházba, felvettek, a doki megvizsgált, megnézte uh-al, mondta hogy sajnos tényleg nincs semmi, aztán kaptam tágítópálcikát, az nem volt éppen kellemes, várni kellett pár órát vittek a műtőbe, elaltattak, aztán a kórteremben ébredtem, aznap még bent tartottak, másnap reggel mehettem haza. Még 1-2 napig szédelegtem, kb 2 hétig véreztem. Fél év után lettem megint terhes, problémamentes volt :) januárban császárral született meg a már 4 hónapos a kislányom :)
2016. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!