Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 2 hete elvetéltem. Ma megjön...

2 hete elvetéltem. Ma megjön érzés. Peteérés lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos 6 hetesen spontán elvetéltem, 1 hétig véreztem. Sokat gondolok arra, hogy mi lehetett a baj. Barnázgatni kezdtem, majd bevittek a kórházba az uh-n már csak üres petezsák látszott. Másnap a dokim ultrogestant írt fel, de kért, hogy ne váltsam ki addig mire du. visszamegyek uh-ra. Addigra pedig nagyon véreztem, és kisebb lett a petezsák mérete is. Azt mondta, hogy lehetséges fejlődési rendellenesség amiért az embrió szinte rögtön elhalt. Hozzáteszem semmilyen nőgyógyászati problémám nincs. Lehet, hogy a párommal van valami baj? Nem gyanúsítani akarom, csak egyszerűen nem értem már. A családomból én vagyok az első aki elvetélt. Félek teherbeesni, nehogy megint ez történjen, de közben meg szeretném is a babát.

Köszi aki elolvassa és ír valamit!


2016. jún. 10. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűség szerint egyikőtöknek sincs semmi baja, rengeteg nő esik át vetélésen élete során amellett, hogy 1-2-3 akármennyi egészséges gyereke van. Én vesztettem el babát az 5-6. hónap határán, gondolhatod úgy milyen a vetélés, ha már nagy pocakod volt, rúgott, mozgott, stb. aztán szüld meg... A következő terhességem gyorsan jött, álomterhesség volt, a kisfiam makkegészséges. :) Persze végig féltem, hogy újra megtörténhet, de nem hagytam, hogy a félelem elnyomja a babavárás csodáját! Semmi bajotok nincs, ez most így sikerült, rázd meg magad és előre!!! Gyors testi-lelki felépülést babásodást kívánok!
2016. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3,5 hónapja volt spontán vetélésem, 8 hétre. Felszívódott a szikhólyag...Iszonyatos fájdalom mellett vetéltem el...

Az orvosom többször, nyomatékosan elmondta, hogy NE AGGÓDJAK, ne keressem az okát, ne hibáztassam magam, az ilyen korai vetélések nagy nagy százalékát okozza az, hogy rosszul osztódott a sejt, vagy valamilyen genetikai gond volt...a természet így szelektál...


Most kezdtem kijózanodni a hibáztatós és "biztos soha nem lehet gyerekem" fázisból. Most kezdem érezni, hogy újra élek.



A spontán vetéléssel meg "szerencséd" volt, a művi beavatkozás sokkal rosszabb. Előre kell nézni, és engedni, hogy fájjon...meggyászolni, dühöngeni és elengedni, ha ott az ideje...

2016. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is elvetéltem a 8. héten. Ugyanez volt, mint neked, kisebb petezsák, aztán vérzés. Nekem műtét is volt, nem is vártak vele, inkomplett vetélés diagnózissal még aznap megműtöttek. Nem bántam, így legalább biztosan kitisztítottak mindent.

Jobb, hogy nem volt műtéted, így fizikailag könnyebb a dolog.

A lelki része nálam: a kórházban nem akartam drámát, ott nem is sírtam. Otthon vagy két nap zokogás, aztán 2 hét tévé előtt ülve bambulás, aztán dühöngés, hogy miért pont mi...

Aztán mindent elolvastam, amit találtam ezzel kapcsolatban. Utána elfogadtam, hogy valamilyen szinten ez "természetes" az emberi fajnál, nem lehet elleni semmit tenni.

Most volt az első próbálkozós hónap. Nagyon reménykedtem, mert ilyenkor könnyebb teherbe esni, stb. Nem sikerült.

Ha olvasgatod itt a gyk-t látni fogod, hogy nagyon-nagyon sokan vetélnek el. A következő terhesség valószínűleg minden gond nélkül le fog zajlani. Azt is olvastam, hogy minél koraibb a vetélés, annál inkább genetikai az ok, és nem anyai.

Ne aggódj! Ha már lelkileg túl leszel rajta, jönni fog a baba, és nem lesz semmi baj!

2016. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!