Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ezek után hogyan tovább?

Ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt hajnalban szörnyen fájt a hasam, gondoltam kimegyek wc-re, de láttam, véres a lepedőm. És persze a hálóingem is csupa vér. S azt nem fejteném ki, ezek után mi volt, mert gondolom nem kell magyarázni. Ekkor rájöttem: vetélés. És én össze vagyok törve. Senkinek sem merek szólni. Még a barátnőmnek sem. Orvoshoz szerdán megyek. A férjemmel mihamarabb szeretnénk új babát. Akik hasonló helyzetben vannak/voltak, mennyi idő után érdemes újra próbálkozni? Mert szeretném előre tudni, mielőtt bármit is mond a doki.

2016. jún. 27. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős terhes voltál?
2016. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
4. héten voltunk.
2016. jún. 27. 08:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Ma kellene orvoshoz menned, mert nem biztos, hogy teljesen kiürült.


Nekem a 9. héten ment el, kilökődött, nem kellett műteni. Én, mivel mi is akartunk hamar babát, átmentem egy gyors kivizsgáláson (magán úton), hiszen a vetélésekkel csak húztam volna az időnket. 2 hónap volt a kivizsgálás, 3.-ban sikerült az új terhesség, amit már ki is hordtam.


Egyébként ha nem hiszel benne, hogy újra megtörténne, hanem biztos vagy a mostani véletlenben, akkor azonnal a doki vizsgálata után lehet próbálkozni. (Ha kitisztultál és bezárult a méhed.) Neked kell eldöntened, a te felelősséged a saját tested.

2016. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül az lesz, hogy felhívom a dokim asszisztensét, hogy mennék ma, és ha minden jól megy, akkor még ma megvizsgál a doki. Nagyon remélem, hogy a kövi terhességnél minden jól megy, mert beleroskadok, ha újra vetélnék.
2016. jún. 27. 09:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Szerintem is nézzen meg orvos és remélem a következő babával minden rendben lesz.
2016. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Az ügyeletre kellett volna menned, lehet hogy nem ürült ki teljesen, szövődmények lehetnek. Kitartás! Nekünk anno azt mondta várjunk pár hónapot, közben kezdjek el vitaminokat szedni, végül 11 hónap alatt jött össze újra, most 2éves.
2016. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a 8. héten volt vetélésem, sajnos műtét lett a vége. Mivel neked nagyon kicsi volt még a terhességed, nagyon nagy esélyed van a műtétet elkerülni, de mindenképpen kell, hogy orvos lásson.

Sejtem, mit érzel, én leginkább a teljes döbbenet kifejezéssel tudnám leírni.

A doki 2 rendes mensi várakozást javasolt, ha minden rendben van a kontrollon.

De előbb ezen kell túljutnod, el kell engedned ezt a terhességet. A vetélés után én is azonnal újra teherbe akartam esni. Igazából nem is másik babát akartam, hanem azt a terhességet folytatni. Sajnos, azt már nem lehetett.

Én nem végeztettem vizsgálatokat, mert már van gyermekem, szerintem, ha lenne valami alapvető baj, az már kiderült volna.

Most vagyunk a harmadik hónapban a vetélés után. Reménykedem.

2016. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De hiszen ha a negyedik héten voltatok még csak, akkor most kellett volna megjönnie. Csináltál tesztet? Miből gondoltad, hogy terhes vagy? Nem lehet, hogy csak egy sima menzesz volt?
2016. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, a menzesszel távozott a magzat, de én éreztem hogy nagyobb valamicske is távozik, csak nem gondoltam akkor még a vetélésre. És a lepedő azért volt véres, mert nem láttam hogy a hálóingem hátuljának az alja véres, és összevérezte a lepedőt. A doki azt mondta minden távozott, így nyugodtan próbálkozhatunk új babával.
2016. jún. 27. 16:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt spontán vetélésem 8. héten. Sokáig tartott, míg újra tudtam hinni, míg feltudtam dolgozni. Néha még most is nagyon nehéz. De adjon erőt az, hogy jobb most, mint a terhesség későbbi szakaszában, vagy beteg gyerek...ez olcsó vigasz, de van mögötte tartalom.


Ha majd újra próbálkoztok és sikerül az erőt ad :)


Mi most próbálkozunk ismét...


(én akkor próbálkoznék, ha úgy érzem lelkileg készen vagyok rá. Engem annyira megviselt a dolog, hogy következő hónapban nem tudtam a fogamzásgátlásra gondolni, csak arra, hogy jöjjön a baba, ha szeretne, nem akadályozom meg. De sajnos még nem jött :()

2016. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!