Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után hogyan tudnám...

Missed ab után hogyan tudnám elérni azt, hogy ne féljek egy új terhességtől, és elhiggyem azt, hogy egészséges lessz a következő?

Figyelt kérdés
08.24.én volt missed ab a 11.hétben.38 éves vagyok van két gyermekem egy fiú és egy lány.Ez a mostani baba nem tervezett volt de 12 év házasság után egyszer voltunk felelőtlenek és besikerült.Egy hétig nem tudtam ezt a dolgot a helyére rakni mert pont akkor lehetett volna egy biztos állásom és beleszólt a baba.Haragudtam de csak az első hányingeres napig,ezután pedig napról napra jobban imádtam.Aztán a terhesség 9.hetében elkaptam egy vírusos torokgyulladást 39 fokos lázzal és miután mentem a 11.héten ultrahangra a baba már nem élt.Szörnyü volt.A férjem külföldön dolgozik és pont ekkor itthon volt,nem tudom mit csináltam volna nélküle.Nagyon összetörtünk.Ilyenkor hogyan tovább?Hogyan lehet másik babát tervezni,hogy ne legyen bennünk a félsz?A válaszokat előre is köszönöm.
2016. szept. 3. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Felhoznám a saját példámat.

10. héten ment el a babánk, Ő sem volt tervezett. Ugyanez lepörgött előttem, soha többé nem lesz gyerekem, ha mégis, ugyanígy fogunk járni.

Másfél év telt el azóta, most 6 hónapos a kislányom. (megjegyzem, ő sem volt tervezve, 4 hónappal a missed ab után még nem akartunk próbálkozni, gyógyszer mellett lettem terhes)

Soha de soha ne add fel, itt van az élő példa :) mihamarabbi babázást kívánok.

2016. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást rám fér.Én is tudom,hogy minden rendben lessz,csak odáig eljutni nehéz.Na meg a korom.Attól is félek,hogy lehet e miatt történt,de az orvosom azt mondta,mikor csak sima általános vizsgálatra mentem az idén nála,hogy most kéne még egy harmadik.Akkor a kor remélem nem olyan nagyon fontos.
2016. szept. 3. 20:54
 3/10 anonim válasza:
anyukám 43 évesen szült ikreket szóval a kor nem számít:)
2016. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! En is 38 eves vagyok nekem is most ment el a baba 9 hetesen:( En is a korom miatt aggodom nekem is van ket kislanyom nem tudom vallaljak e ezek utan meg egy harmadikat de annyira vagyom ra. Ennek a babanak annyira orultunk de nem tudom megegyszer nem akarom ezt atelni:(
2016. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Őszintén sajnálom a Veletek történteket. Előbb szerintem meg kellene nyugodnod és tudatosítanod magadban, hogy ha lesz következő terhesség az nem ennek a folytatása, ez a baba aki elment nem ugyanaz aki jöhet. Le kell tenni ennek a terhességnek a terhét. Figyelj egy picit másra - két gyerek család mellett bőven van mire - adjatok magatoknak egy pár hónapot és töltsd fel magad lelkileg. Aztán rázd meg magad és engedd hogy a dolgok megtörténjenek. Nem tudhatod, hogy mi lesz a vége. Ezt az érzést - ha már egyszer veszítettél el gyermeket - nem fogod tudni letenni, annyit lehet megtanulni, hogy elhiszed; ebben a terhességemben nem fog történni semmi és nem is gondolsz semmi rosszra. Jómagam is ezt próbálom elérni. 36 éves vagyok lassan és két éve húsz hetes kislányt veszítettem el. Képtelen lettem volna úgy túlélni, hogy nem hiszem el, hogy én még fogok próbálkozni. Ez nem azt jelenti, hogy lesz is, de lemondani képtelen voltam róla. Aztán meglátjuk. Hiszek benne, imádkozok érte és várom, hogy jöjjön. :-) Kitartás Neked, rendben lesz!
2016. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók!Nagyon rossz,hogy sokan vagyunk érintettek a témában,de nagyon jó,hogy sokan optimistán állnak a következő babához,és lelket tudnak önteni a kicsit borulátóbbakba.És kedves 38 éves válaszoló.Mostanra már úgy gondolom a korunk nem számít,csak a hozzáállásunk.Nekem az orvosom mondta,hogy na akkor most kéne a harmadik.Csak az a fránya kutakodási képességünk a neten,ahol a tudomásunkra hozzák,hogy ketyeg a biológiai óra és 35 után már inkább ne.Szerintem majd az ég eldönti,hogy legyen e vagy sem,ha pedig lessz betartunk minden olyan szabályt amit orvos mond,meg amit az érzéseink.😊
2016. szept. 4. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 42 vagyok.

Áprilisban vetéltem 8 hetesen.

Nekem az segített, hogy tudtam, amint lehet, újra belevágunk. De az viszont nagyon igaz, hogy le kell zárni a már elvesztett terhességet, higy új jöhessen.

Én pont a korom miatt nem akartam várni, és a vetélés még inkább megerősített minket abban, hogy szeretnénk még babát.

A műtét utáni harmadik hónapban lettem újra terhes. 13 hetes, minden rendben van vele.

Persze nagyon féltem az első 8-10 hétben, az uh előtt, hogy életben van-e. Most legutóbb a 12 hetes uh-n könnyes lett a szemem, ahogy a doki diktálni kezdte, hogy egy jó életjelenségeket mutató magzat.

A korod nem akadály! Én úgy vagyok ezzel a babával, hogy bízom a legjobbakban, de felkészülök a rosszra is.

Drukkolok neked, és hidd el, hamarosan egy egészséges babát fogsz várni!

2016. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a biztató szavakat.És mindenkinek kívánom,hogy teljesüljön amit szeretne.😊
2016. szept. 4. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a múlt héten derült ki, hogy a 10 hetes picurkánk szíve már nem dobog :( 40 éves vagyok, és van már egy 3.5 éves kisfiunk. A korunk miatt mi sem terveztünk második gyermeket, de aztán.. :) amikor megtudtam, hogy várandós vagyok.., hát nem a boldogság futott végig rajtam őszintén szólva, de amikor elmentem orvoshoz, és megállapította a terhességet, és láttam a dobogo pici szívét (akkor volt 7 hetes), minden megváltozott. Boldogan mentem a következő ultrahangra, ahonnan sírva jöttem ki :( holnap lesz a műtét.. :(

Ez az esemény teljesen megváltoztatta a hozzáállásunkat , és már tervezetten szeretnénk a következő babát. Csakis pozítiv hozzáálással, bizakodva.

Az doki nekem azt mondta, hogy igaából nem tudják, a kor befolyásoló tényező-e, és azt kell mondjam, egyre inkább azt gondolom, hogy nem az, hiszen huszonévesek is átesnek sajnos ilyen szomorú eseményen. A vigaszt nyújthat, hogy a kicsinek valószínűleg rendellenessége volt, és a természet tette a dolgát.. nem engedte tovább fejlődni.

Szóvak kitartást és erőt mindannyiónknak! :)

2016. szept. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

27 éves vagyok, 1,5 év próbálkozás után sikerült végre teherbe esnem. 8 hetesen nem volt szívhang, december 30-án volt a műtét, most pedig 16+6 hetes kismama vagyok. Azért írok, hogy lássátok, kortól független a dolog. Pozitívan kell hozzáállni, és minden rendben lesz! :) Csak így lehet...

2016. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!