El fogok vetélni, igaz?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál. Utoljára augusztus 1-jén jött meg a vérzésem, a ciklusaim 32 naposak. Pénteken tszteltem pozitívat, szerda óta van hányingerem. Sajnos sokat görcsölök, nyilall a hasam, hányingerem van és feszülnek a melleim, mellette sárgás barnás hüvelyváladékom van. Doki nem vizsgált erősen, mégis fáj még mindig.

A lelet borzasztó: 5 mm-es (!!!) petezsákra suspect képlet, mely körül keskeny folyadék sáv húzódik.

Diagnózis: O2000 Fenyegető vetélés.


Felírtak napi 3x1 100 mg-os Utrogestant. Kiváltottam és bevettem ugyan, de gondolom már úgyis mindegy. Nagyon pici az az 5 mm-es petezsák 6-7 héthez képest. Készüljek lélekben a tisztító küretre? :((



2016. szept. 12. 10:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem inkább ne add fel a reményt! Az agynak a hit a legfontosabb. Ha elhiszed, hogy sikerülni fog, hogy minden megoldódik, akkor nem lesz semmi probléma :)

Csak igyekezz ne rástresszelni!

2016. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg ebből még bármi lehet. Lehet iker terhesség és az egyik felszívódik. A méret normális.
2016. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem mi ez a negativitás, inkább örülj, hogy terhes vagy. :) A fenyegető vetélést kb minden korai terhességi leletre ráírják, merthát 12. hétig bárkinek bármi megtörténhet.
2016. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még el is mondta az orvos, hogy a "fenyegető vetélést" majdnem mindig azért írják rá, mert így valahogy több pontot gyűjtenek, vagy ilyesmit és több pénzt kap a kórház, de nem kell vele foglalkozni.


Nyilván a vérzés nem jó jel, de nem Te lennél az első, akinek megmaradt a babája kisebb vérzés mellett.

2016. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:

Ha pénteken teszteltél pozitivat, akkor miért lenne rossz az 5mm? Nem is értem ...

Amit tehetsz az az, hogy pihensz, amennyit tudsz + szeded az utrot.

Ebből még simán lehet egészséges terhesség és baba.

Én is barnáztam az elején, elég rendesen, hormont sem szedtem, és szép nagy babám van, 14 hetes már.

Volt vetélésem is, ott semmi tünet nem volt, se barnázás, se vérzés, se görcs, mégsem alakult ki az embrió.

Higgy a babádban és magadban! Drukkolok, és írj majd, mi volt!

2016. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Akkor, ha augusztus 1-jén jött meg utoljára és 18-án voltunk együtt, akkor belefér még az 5 mm-es petezsák?
2016. szept. 12. 10:58
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Simán belefér. Lehet, hogy nem félidőben fogant, hanem később. Vérzés nincs, a fájdalom meg sajnos majdnem normális. Ijesztő, tudom, de sokunknak volt. Ha lehet, akkor feküdj és szedd a gyógyszert.
2016. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 Vilcsianyuja ***** válasza:
85%
A 32 napos ciklushosszal kalkuláva, ha ennek megfelelően pár nappal később van peteérésed, úgy 18-19. napon, akkor a 18-i együttlét és a ciklushossz alapján már ki is jelenthető, hogy nem kell neked még 6-7 hetesnek lenni, inkább csak 5-6 hetesnek. A folyadék valószínűleg szivárgó vér lehet a beágyazódás helyén, ettől lehet a barnás-sárgás folyásod. Nem tudom, ebből még bármi lehet. Ha baj van, akkor az Utro szedése miatt tényleg számíthatsz a műtétre. De drukkolok, hogy ne legyen baj.
2016. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
87%
A 8- nak van igaza, nem lehetsz 7-8 hetes.Pontos a számolása a 8 válaszolónak.Pihenj sokat:)
2016. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Ne így állj hozzá! A petezsák normális méretű. A barnás folyás rengeteg nőt érint a terhesség elején, sok esetben progeszteron-hiány okozza, pontosan erre kaptad az utro-t. Én is kellett, hogy szedjem a 12. hétig folyamatosan, és MINDEN OKÉ is volt mellette!!! Nincs gond a leleteddel. A görcsök, a has nyilallása, a mellek feszülése, és a hányinger is tök normális. Görcsökre szedj magnéziumot! A nyilallás attól van, hogy tágul a méhed, dolgozik a szervezeted, helyet csinál a babának.

Az ilyen mondatokat meg, hogy "már úgyis mindegy" hanyagold, egy kicsit legyél pozitívabb!

2016. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!