Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab előtt csinálnak...

Missed ab előtt csinálnak újabb ultrahang vizsgálatot, vagy ha nem, én kérhetem? Úgy tudom, két orvosi vélemény szükséges a műtéthez, ez nekem megvan, de szeretném, ha még egyszer megnéznének majd. Pénteken vizsgáltak, hétfőre írtak fel műtétre.

Figyelt kérdés

A történetemhez hozzátartozik, hogy két hete csak 15 mm-es petezsákot látott az orvos (amit már akkor nagynak gondoltam), babát illetve szívhangot nem, 5 hetes terhességet állapított meg. Tegnap aztán látott már babát a petezsákban, hármat is! 18-17-15-ös crl értékekkel, szívhang egyiknél sem volt. Azonnal beküldött a kórházba, ott is megnézték, 18-16-11 crl értékeket mért ott a másik orvos, de szívhang ott sem volt :(

Eleve maga a tény, hogy hármasikrek lennének, sokkolt, az meg még jobban, hogy egyik sem él :( Nem vagyok naív, szóval nem reménykedem, a pozitív teszt óta volt egy rossz érzésem, nem is voltam túl jól az elmúlt hetekben, néha fájdogált a hasam, de nyugodtabban feküdnék a műtőasztalra, ha még egyszer megnéznének :(



2016. nov. 19. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy meggyozodve 100%-osan arrol, hogy a mutet az egyetlen megoldas, akkor meg ne vallald. Eroszakkal nem fogjak megcsinalni. Hivd fel a korhazat, mondd meg, hogy a hetfoi mutetet szeretned par nappal elcsusztatni. Ha nem ersz el senkit a hetvegen, akkor hetfon menj be ss mondd meg akkor.

Ha fizikailag jol leszel, nincs eros verzes, laz, gorcs, stb, akkor semmi bajod nem lesz 3-4 nap varakozastol. Mondjuk ha szerdaig, vagy csutortokig semmi sem tortenik, akkor nezesd meg magad uh-n ismet maganban, vagy a korhazban es ha addigra sem indul be a szivmukodes a babaknal, akkor megcsinaljak ismet az elojegyzest a mutetre es nem kell ketsegek kozott lenned.

En csak egyszer kertem hogy mutettel fejezzek be az elhalt terhesseget, de ugy mentem be a mutetre, hogy 100% biztos voltam abban, hogy nincs remeny. Biztosan nem mentem volna, ha nem hiszem, nem tudom.

Masodik alkalommal pedig inkabb spontan vetelest szerettem volna, nem mutetet automatikusan. Orvosi felugyelet mellett es folyamatos ellenorzessel ket het varakozasi idot kaptam es meg is indult magatol.

Ezt csak azert irom le, mert ha esetleg tenyleg elhalt terhesseged van, akkor sem lesz nehany nap varakozstol bajod, ha figyelsz magadra.

2016. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
5 hetesen senkinek sincs szívhang
2016. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mensi szerint egyebkent mennyi idos a terhesseged?

Mert az elozo uh-hoz kepest a meretek szerintem nem rosszak, legalabbis ilyen ulomagassag kb 8 hetesnek felel meg. Teny, hogy ilyenkor mar szokott lenni pulzalas.

Drukkolok!

2016. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csináltak a missed ab előtt még egy ultrahangot, nem volt felületes az orvos, ő is megállapította méreteket, hogy nincs szívhang, stb. Teljesen biztos voltam én is benne (a látottak-hallottak alapján), hogy sajnos már nincs remény. Ha egy kicsi kétség is marad bennem, én sem mentem volna bele a műtétbe.
2016. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem közvetlenül a műtét előtt megvizsgáltak, szerintem téged is meg fognak.


De ha nem akkor kérjed. Szerintem nem fognak problémázni rajta, meg fogják csinálni, pár perc az egész.


Sajnálom!

2016. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó mensi szept.22, tehát az első uh-kor hat hetes lettem volna eszerint, most pedig nyolc. És hát igen, a méretek megfelelnek, valószínűleg még pár nappal a vizsgálat előttig éltek és fejlődtek. És ilyen méreteknél valóban egyértelmű szívhangnak kellene lennie, ezért is írtam, hogy reményem nem sok van, de egész életemben bántana, ha nem néznének meg még egyszer utoljára :(
2016. nov. 19. 13:12
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es és 5-ös válaszoló! Köszönöm a megerősítést, akkor remélem nem fognak hülyének nézni, ha ragaszkodom az újabb vizsgálathoz!
2016. nov. 19. 13:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo kerlek ird meg mindenkeppen, hogy mi tortenik veletek! Gondolok ratok!
2016. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már beindult vetéléssel mentem sürgős műtétre, mégis megnézték uh -n. Pedig előtte közvetlenül voltam a terhesgondozóban, ott is volt uh, és előtte egy héttel is. Nálam embrió sem volt 8 hetesen, úgyhogy biztos voltam abban, hogy nincs remény.

Várj még néhány napot, ha teheted, és nézesd meg újra őket.

Együtt érzek veled!

2016. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mindenképp kérj még egy uh-t, mégis csak 3an vannak odabent, hátha valamelyiknek megindul a szivecskéje :S pár nap késés a mátéttel meg igazán nem okozhat gondot.


Nálam 6 hetesen élő embriót írtak a papírra ellenben semmit nem mondtak szívhangról ami érdekes. 3 hét múlva kellett visszamennem amikor kiderült, hogy nagyjából a 6 hetes vizsgálat után még két napig jó ha fejlődött a pici, szerencsére nem volt bajom, hogy ilyen sokáig élettelenül volt bennem... Nálam azt mondták még a sokkoló hírrel, hogy lehet ikrek lettek volna.


Még adj nekik pici esélyt, és kitartás, fel a fejjel és csak előre! Soha ne add fel!

2016. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!