Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Spontan veteles utan hanyadik...

Spontan veteles utan hanyadik honapban maradtatok terhesen ujra?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

3. honapban :)

Sok sikert!

2017. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
koszonom szepen es remelem kovetkezokor nem lesz gond :) ahogy elmulik a verzes spontan veteles utan , ra 2 hetre lehet ovulacio megint? ?
2017. febr. 18. 14:22
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem igy volt! Spontan veteles, es ra 26 napra jott meg legkozelebb, tehat onnan kezdodott ujra a ciklusom.
2017. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
6ik héten spontán elvetéltem, 4 hónappal később kezdtünk újra próbálkozni,első hónapban sikerült.
2017. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tobb vetelesem volt es mindegyik utan 2-2,5 hetre volt ovulaciom, vetelestol kb 4 hetre megjott a mensim is.

A legutolso veteles (termeszetes modon, nem mutettel) januar 31-en volt, ra ket hetre mar ovulaltam, de ovu kozben is volt meg pecsetelo verzesem a veteles ota el sem mult. Most vagyok tul rajt, kb ket napja nem verzek egyaltalan.

De a tobbinel is igy volt.

A veteles utani ciklusban nekem nem javasoltak a teherbeesest, az elso mensi utan, tehat a masodik ciklusban mar lehetett volna. Mi mindig tobb idot hagytunk ki sajat dontesbol, illetve vizsgalatok miatt, altlaban 3-6 honapot vartunk, de mondog teherbe estem nagyon konnyen ujra. (Az a masik dolog, hogy ujra veteltem eddig mindig, de annak ehhez semmi koze sincs.)

2017. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
most kezd elmulni a verzes spontan veteles utan , akkor 4 het mulva jon meg megint ? ? :) hatha nekunk is osszejon megint hamarosan , csak ne veteles legyen a vege , nagyon remelem ! elso terhessegem volt eddig .
2017. febr. 18. 16:32
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem tudni, hogy mikor jon meg az elso mensid. 4-7 altalaban a veteles dtumatol szamolva. Attol teljesen fuggetlen, hogy a veteles utani verzeses meddig tart.

Epp ezert irtam, hogy nekem pl veteles utan 2 hettel szokott lenni ovulaciom, de kozben meg volt pecsetelo verzesem is, ami a veteles utani tisztulasi folyamat resze. Nekem veteles utan kb 4 hetre mindig jott a mensi, mas pedig var ra 7-8 hetet is, ez egyeni.

De peteeresed hamarabb lesz mint elso mensi, szoval ha nem akarsz egybol teherbe esni (nem javasoljak ennyire hamar) es mar szexeltek, akkor vedekezni kell.

2017. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Miért nem javasolják olyan hamar ?? Azt hallottam konyebben osszejon utanna ..
2017. febr. 19. 01:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, lehet hogy felreertettel, de en arrol beszelek, hogy a vetelest koveto 2-4 heten belul nem javasol teherbe esni (es nem a 2. honaprol). Tehat azelott, hogy meg az elso rendes menstruacio megjonne. Ez azert nem olyan nagy ido, hogy ne lehetne kivarni. A veteles utani konnyebb teherbeeses alatt pedig a vetelest koveto elso honapokat ertik. Azert van kulonbseg.

Eleve kezdjuk ott, hogy amig a veteles utan verzik az ember, addig fertozesveszely miatt nem is szabad szexelni.

Nem kerdeztem meg az orvos, hogy miert nem ajanlott a terhesseg ilyen hamar, de gondolom a hormonoknak es a testednek is szuksege lehet egy terhesseg es veteles utan erre az egy honapra, hogy visszarendezodjon es pihenjen kicsit, mielott ujabb terhesseg jon.


Lehet hogy fugg attol, hogy mikor tortent a veteles, nekem 9-12 het kozott volt mind, lehet, hogy egy 5-6 hetesnel mas a helyzet.


Angol forumokon egyebkent sok olyan sztori van, hpgy veteles utan 2-3 hettel teherbe estek es mar meg sem jott az elso mensijuk. Sok esetben ugy derult ki, hogy kontrollra mentek vissza a veteles utan, de meg mindig nem volt negativ a terhessegi teszt, ultrahangon meg mar egy ujabb petezsakot/embriot lattak.

Szoval van ilyen is.

Sokan gond nelkul kihordtak igy is a terhesseget, masok meg ujra veteltek. Lehet hogy akkor is ujra veteltek volna, ha tobbet varnak, ki tudja.

2017. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Vivancs75 válasza:

Elvileg hat hónapot javasolnak a dokik! Nekem volt három spontánom ami kórházban végződött 6, 7, és 8 hetesen. Mindháromnál barna vérzéssel indult a mensi környékén és sajnos vége lett.

Ha sorozatban előfordul, komolyan kell venni, mert egészségügyi probléma állhat a háttérben ami ha megoldódik gond nélkül jöhet a baba. Nekem sajnos már nem volt időm kivizsgálásokra mert akkor kifutok az időből. Így az orvosom clexane-progesteron kezelést írt elő. Jelenleg a 9. hétben vagyok. Semmi barnázás szépen fejlődik a lurkó. ;)

2017. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!