Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A férjem nem birja feldolgozni...

A férjem nem birja feldolgozni hogy elment a baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hétfőn voltam missed abon. Párom végig velem volt bent, látta ahogy kitoltak a műtőből, ahogy zokogtam. A már meglévő gyerekünk miatt itthon próbálom tartani magam, de őt (is) rettenetesen megviseli hogy elment a babánk. Sír, de rengeteget. Nekem is fáj így megértem és nekem is fáj! A kérdésem hogyan tudnék segíteni neki hogy könnyebben feldolgozza? Próbálok mellette lenni es lelkileg támogatni de ugy látom kevés vagyok ehhez. Valakinek van hasonló tapasztalata? Tanácsokat várok köszönöm
2017. febr. 23. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Beszèljetek szakemberrel külön külön is, de legyen olyan is amikor közösen találkoztok a terapeutával.
2017. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn történt ez, most csütörtök van. Még nagyon friss a seb. Hagyjál időt mindkettőtöknek, hogy meggyászoljátok a babát.

Ha két hónap múlva is tart valamelyikőtök, akkor már érdemes szakembert keresni.

2017. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk 8hónapja. De a párom nem lehetett velem a munkája miatt. 3.babánk ment el pár éven belül. De ez az utolsó nagyon megrázott mindkettönket. Én szerencsére 1hónap alatt túlvoltam rajta. A párommal nagyon sokat beszélgettünk róla akkor is amikor dolgozott(kamionos). Neki 2hónap kellet legalább. Még most is megviseli, pedig 16hetes terhes vagyok. Úgy félt hogy szíve szerint ki se engedne a házból egyedül, sokmindent inkább megcsinál ő csak hogy eszembe se jusson megcsinálni. Sajnos jogosan is félt mert veszélyezztetett vagyok lepényproblémák miatt.

Nagyon nehéz lesz, de beszéljetek róla sokat. Nem írtad hogy hány hetesen vesztetted el és hogy mekkora a gyermeked. De ha a gyermek értelmes, nagy akkor vele is beszélni kell!

Remélem hamar túllesztek rajta és jön a kistesó.

2017. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom, ami Veletek történt! Van egy házaspár, akik (nem csak keresztényeknek) lelkigyakorlatokat tartanak, most januárban pont volt egy magzatukat elvesztetteknek, itt a linkje:

[link]

A szervező hölgyet nagyon szívesen megkérdezem, mikor tartanak legközelebb ilyet, ha gondolod!

2017. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez még túl friss. Mikor nekem volt missed ab 8 hónap volt amikor letudtunk ülni és megbeszélni egymással, hogy mindkettőnknek ugyan úgy fáj. Kibeszéltük magunkból és el tudtuk engedni.

Neki is biztos kell egy kis idő, de ne legyél elutasító vele, hallgasd meg, mond el te mit érzel, sírjatok egy jót. De ha nem képes a továbblépésre akkor el kell gondolkozni, hogy külső segítség kell.

2017. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kovácsné Treer Mária szervez lelkigyakorlatot ősszel. írjatok neki, mert nagyon jó.


missed ab-n átesetteknek szól.

2017. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
megértem a fájdalmatokat, nekem 3 vetélésem volt mielőtt egészséges babám született. nagyon fontos hogy támogassátok egymást, minél többet legyetek együtt (a meglévő gyermeketek miatt is). ő most sajnálja a babát és legalább annyira sajnál téged is. próbáld mutatni, hogy ezen a megpróbáltatáson is túl lehet jutni együtt, bizakodni kell és a jövőbe nézni. ha rajtad látja, hogy igyekszel visszazökkenteni a napokat a régi kerékvágásba, a gyász elmúltával ő is hamarabb tér vissza. legyél türelmes, ez egy folyamat, megvannak a fázisai a feldolgozásnak.
2017. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Mi adott segítséget, amikor "megszökött" a gyermekem? Az önvádféle nem használ. Miértre vagy kaptatok választ, vagy nem. Adtatok nevet pici gyermeketeknek? Ő él, nem csak a semmibe hullott! Ha el tudod hinni, hogy a lelke él, mondjátok el, hogy szeretitek akkor is, ha csak ilyen rövid ideig volt veletek. Ezt a nevet más babának ne adjátok. Emlékeket a várandóságról még ne dobjatok ki. Pl. terheskönyv, ultrahangkép. Én megtettem mérgemben, hogy elégettem mindent, hogy felejteni tudjak. Persze nem sikerült, s az emlékfoszlányoktól is megfosztottam magunkat. Tesónak beszéljetek róla, ez fontos számára. Érdemes kérni, hogy rajzoljon erről valamit. Ez a gyermek családotokhoz tartozik, mint a korábbiak is. A gyászhoz idő kell. Nagyon jó, hogy egymás mellett álltok, talán tudtok beszélni is egymásnak szomorúságotokról. Sajnos érzéseiteket sokan nem értik meg, "szedd össze magad", "majd lesz másik" szöveget nyomják. Ne törődjetek vele! Merjétek szeretni őt és elsiratni egymás kezét fogva. Mária
2017. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!