Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után mikor kezdjem el...

Vetélés után mikor kezdjem el a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most februárban sajnos elvetéltem 7 hetes terhesen. 2.-tól 8.-ig véreztem ekkor vetéltem el. Utána egy hétig nem véreztem és utána 15.-től 20.-ig megint véreztem azóta meg megint semmi. Most a vetélés után úgy érzem, hogy nem szeretnék egyenlőre próbálkozni a babával és szeretnék 1-2 évig fogamzásgátlót szedni. Az orvos nem mondott semmit a fogamzásgátlóval kapcsolatban, csak azt mondta hogy bármikor próbálkozhatunk a kistesóval (külföldön élünk). Én nem érzem úgy hogy szeretnék most vetélés után megint próbálkozni. Az lenne a kérdésem, hogy ha legközelebb vérezni kezdek akkor elkezdhetem a fogamzásgátló szedését? Aki volt ilyen helyzetben, hogy csinálta? Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 26. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Felhívod az orvosodat és megkérdezed!
2017. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló helyzetben voltam két éve. Nekem azt mondta a doki, hogy rögtön a missed ab műtét után elkezdhetem szedni a tablettát.

Gondolom, akkor nálad is hasonló a helyzet. Ha legközelebb megjön, elkezded szedni.

2017. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt műtétem szerencsére. Én is úgy gondoltam, hogy legközelebb amikor elkezdek vérezni akkor elkezdem szedni a tablettát. :)
2017. febr. 26. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy vagy egybol a veteles utan kezdjem el, ha akarom, vagy varjam meg az elso mensit es annak az elso napjan kezdjem, tehat a ciklus elejen. Addig ovszer.

Vegul en nem akartam szedni egyik veteles utan sem, de a lehetosegekrol tajekoztatott az orvos.

Szerintem most mar neked is az elso mensi elso napjat meg kell varnod a fogamzasgatloval. Az a 15-20 kozotti verzes valoszinuleg meg nem mensi volt, nekem tobb vetelesem volt es 4-5 hettel a veteles utan jott mindig az elso mensi (de johet meg kesobb is).

Viszont az elso mensiig volt olyan, hogy a verzesem visszatert enyhebben par napra, az elsonel dokinal is voltam miatta, megnezett, de mondta, hogy az meg nem mensi, csak tisztulas.

2017. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Oké, tudom, hogy ez kicsit off, de egy ismerősöm ugyan így járt. Fogamzásgátlót szedett évekig, aztán próbálkoztak a babával. Nagy nehezen összejött, majd kb egy hónap után elvetélt. Utána ő se akart egy darabig újrapróbálkozni, majd mikor eldöntötte, hogy megint belevág, nem jött neki össze. 17 éves kora óta szedett fogamzásgátlót azt hiszem, és 24 évesen hagyta abba. 26 évesen jött össze. Még akkor ugye újrakezdte a tabit. Most 42 éves lesz, baba meg sehol. Egy maszek orvost megkérdezett, mert már nőgyógyásztól nőgyógyászig járt, de semmit nem tudtak mondani. Az a doki meg azt mondta, hogy nagy valószínűséggel a tabi volt az oka a vetélésnek, meg hogy nem jött össze a baba. Én ezért nem is merek tabit szedni. Lehet, hogy túl sok gyógyszerellenes ember teletömte a fejem, de én a helyedbe odafigyelnék erre. Nyugodtan lepontozhattok, nem zavar. Csak gondoltam leírom a véleményem/félelmem:(:)
2017. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy másfél éves kisfiam. :) Szerettem volna pici korkülönbséggel a kistesót de sajnos elment és ezért úgy döntöttem, hogy majd amikor a kisfiam elkezd oviba járni akkor lehet megint próbálkozni a kistesóval. :)
2017. febr. 28. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!