Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Középidős vetélés. Hogy lehet...

Középidős vetélés. Hogy lehet ezt túlélni? Akinek -sajnos- van tapasztalata, kérem, segítsen pár jó tanáccsal.

Figyelt kérdés

6 év várakozás, sok viszontagság után, többedik lombik beavatkozásunk sikerrel járt. Duplán is, mivel ikreink fogantak. Minden rendben volt, gyermekeink szépen fejlődtek, a legdrágább szűrővizsgálatokat választottuk, mely szerint egészségesek voltak. A pocakom már félidőben hatalmasra nőtt, szépen mocorogtak... A 20. héten mégis rossz érzés kerített hatalmába. Panaszmentesen mentem az ügyeletre, vizsgálatot kérve. Senki nem vett komolyan, de szánalomból megvizsgáltak. Ott látták, hogy kinyílt a méhszáj, és a magzatburok már a hüvelyben van. Mindent megtettek, hogy állandó fekvéssel, visszatartó gyógyszerekkel kihúzhassuk legalább a 24. hétig, hogy babáinknak életkilátásaik lehessenek. Azonban a burok megadta magát, és pár nappal később megrepedt. Meg kellett szülnöm őket, illetve meg kellett volna, de keresztben feküdtek, ezért nem indultak el kifelé. Orvosom kézzel a méhemből szedte ki őket. Azt hittem belehalok...

Most, hogy vége, már tudom, hogy az csak pár rossz óra volt fizikailag. A legnehezebb a lelki része... Hogyan lehet ezt feldolgozni, hogy minél előbb újra bele tudjunk vágni? Sajnos már nem vagyunk fiatalok...


2017. márc. 14. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Drága, annyira sajnálom! Ez minden nő rémálma. Az abaj, hogy valszeg magyarázat sem lesz és így neki vágni.. :-( Egy ismerősömmel történt meg, szintén ikrek 22. Hét. 2 év volt, míg újra rászánta magát, pszichológus is segített. A doki nagyon körültekintő volt, mindent megvizsgált, fél évvel projekt előtt összevarrta a méhszájat. És 18 hétig jutott. Még nekem is majdnem megszakadt a szívem. Aut mondta a doki, már csak vmi immunológiai oka lehet, de ezt csak pesten vizsgálják. De ő soha többet. Viszont két barátnőmnek sikerült, nálunk 25 hetesen nyílt ki a méhszáj, nem élték túl a babák. De aztán sikerült!!!! Nagyon sok erőt kívánok!. Az enyém még csak 16 hetes volt, leállt a szíve, nincs magyarázat...
2017. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem, annyira sajnalom... meg a konnyeim is kicsordultak, ahogy belegondoltam mit erezhettel/erezhetsz. Sajnos tanacsot nem tudok adni, nem tudom, hogy en kepes lennek-e egyaltalan ujra belevagni egy ilyen utan.


Nagyon egyutterzek Veletek, kedves kerdezo, es elso valaszolo. Sok sok erot kivanok, es gondoljatok arra, hogy biztos, hogy jo helyen vannak a dragak :(

2017. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon sajnalom, ami tortent:-(

Egy ilyen esemenyt sajnos iszonyu nehez feldolgozni, de hadd biztassalak kicsit: en sem hittem, de tul lehet elni.. ujra lehet probalni, es erdemes is.

Az en tortenetemben egy korai (11 het), majd egy kozepidos (23 het) veteles szerepel, mindket alkalommal totalis lelki osszeomlassal. Foleg a masodik viselt meg (hiszen joval nagyobb babarol volt szo, mar volt neve, mocorgott, stb). Hetekig elni sem akartam, embereket latni vegkepp nem, de szerencsere par het utan ismerosok ajanlottak egy nagyon megerto es tapintatos pszichologust, hozza jartam el hetente. Ezenkivul naplot irtam, az is sokat segitett. Rengeteget sirtam, es sokat gondolkodtam. Foleg a mierteken. Gyaszoltam. Hagytam idot magamnak. Szerencsere a parom mindenben segitett, egyutt veszeltuk at ezt a borzaszto idoszakot.

Aztan egyszer elertem a melypontot, es utana valahogy elkezdtem a jovobe nezni. Ujra meg kene probalni. Szeretnenk babat. Ereztem, hogy surget az ido, 37 eves voltam, nem akartam kicsuszni az idobol.

A harmadik baba viszonylag hamar megfogant. Elso perctol veszelyeztetett terhes voltam, otthon pihentem sokat. Aztan 27 hetesen megis kinyilt a mehszaj :-o azt hittem megorulok. De tudtam, hogy most mar akarhogy is, de ki kell birnom. 2 honapot fekudtem, egyaltalan nem kelhetettem fel, de megerte minden szenvedes: 1 honappal korabban ugyan, de egeszsegesen megszuletett a kisbabank.

Remepem az en tortenetem remenyt ad majd ebben a nehez idoszakban!!

Adj idot magadnak, es kerj segitseget, ha egyedul nem megy. Probalj arra gondolni, hogy mindennek oka van, meg akkor is, ha sokszor nem ertjuk...

En nagyon drukkolok, sok erot kivanok, es oszinte egyutterzessel bizom abban, hogy Nektek is sikerulni fog.

Vigyazz Magadra es ne add fel!

2017. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ismeretlenül is a támogató szavakat! Kedves utolsó hozzászóló; tőled kérdezném, hogy a nagy vetélés után neked nem varrták össze a méhszájat a következő terhességnél? Vagy igen, és ennek ellenére nyílt ki? Nekem ezt a lehetőséget vázolták fel, ha legközelebb sikerül ismét, hogy a 12 hetes UH után bevarrják a méhszájat, hogy legközelebb ne tudjon korán kinyílni. Ebben tudok reménykedni, hogy így talán majd nem fordul elő velünk többet hasonló...
2017. márc. 15. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
2017. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nem varrtak, mert a masodik veteles nem mehszaj kinyilasa miatt volt, hanem (valoszinuleg) felszallo fertozes miatt repedt meg a burok, a mehszaj pedig csak 2 nap mulva nyilt ki, amikor beindult a szules/veteles...

Emiatt az elozmeny miatt nezettem viszonylag gyakran a harmadik terhessegnel, hogy ne legyen fertozesem - igy derult ki a mehszaj kinyilasa. Szoval nalam a 3 terhessegnel 3 kulonbozo problema volt - szerencsere az utolso esetben idoben tudott a doki reagalni.

Ha meg egy babat vallalnank, nalam is varrnanak valoszinuleg. Allitolag 12-14 het korul nagyon jo hatasfokkal mukodik, volt olyan szobatarsam, akinel megcsinaltak, es rendben zajlott a terhessege.

En biztos megcsinaltatnam kovetkezo babanal, az en dokim is ezt javasolja.

Remelem Nektek is bevalik majd.

Mielobbi felepulest kivanok, es minden jot!

2017. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!