Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért KELL természetes úton...

Miért KELL természetes úton megszülni egy 7 hónapos terhesen elvesztett magzatot?

Figyelt kérdés

A barátnőm sajnos elvesztette a babáját, és azt mondta az orvosa, hogy elképzelhető, hogy 2 napig is eltarthat ez a kínlódás, hogy kijöjjön a baba...

Szerintem ez olyan magas fokú borzalom, hogy nem értem, miért nem császározzák meg?! Lelkileg is iszonyatosan megviseli a leendő szülőket, de ez, hogy még ennyit kell szenvedni a szüléssel...miért? :(


2017. márc. 15. 17:15
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
52%
Sajnálom. Viszont így nem komplikált a szülése, a baba már nem tud megfulladni sem meghalni, a nyakára hiába tekeredik a köldökzsinor stb.. ezért minek kéne felvágni a hasát?
2017. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
A lelki része egészségügyi szempontból lényegtelen. Arra ott a pszichológus. Az orvos azt nézi, hogy a testének, szervezetének mi a legoptimálisabb, az pedig nem egy szügségtelen műtét. Bármennyire rutinnak számít a császár, az akkor is egy műtét, millió kockázattal.
2017. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%

Minden műtétnek nagy a kockázata, hashártyagyulladás, fertőzés, az altatás szövődményei, stb. Egy barátnőm majdnem elvérzett császár alatt.

A másik, hogy ha most megcsászározzák, akkor már a további babákat is csak császárral szülheti, összesen még kettőt. Ha természetes úton szüli meg az elhal magzatot, akkor akárhány sikeres szülése lehet még.

2017. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
71%
Valahogy ki kell jönnie, a császár egy komoly műtét heggel és többhetes felépülési idővel, nagy kockázattal, a szülés után másnap már rendben lesz testileg, és ha mázlija van nem is marad semmi nyoma.
2017. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Oké, de az mivel normálisabb, hogy egy halott, ki bújni nem akaró, több, mint 1,5kg-os magzatot kell kinyomni, úgy, hogy semmilyen szülési reflex nem indul be, nincs normálisan tágulás, meg semmi, mert az anya szervezete nem úgy reagál...?? Értem, hogy a császár kockázatos, de ez nem? Hát jobban kell erőlködni, mint bármikor, simán elpattanhat egy ér, vagy akármi...és ha sokáig eltart, több napig nem kaphat vérmérgezést vagy fertőzést, mert keveredik a vége, a testnedve a baba dolgaival, magzatvízzel?
2017. márc. 15. 17:36
 6/40 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy a többiek is írják: a császár után már nem sok eséllyel lehet természetes szülés. Ki tudja, hogy hány gyereket szeretne élete során. Ráadásul lehet, hogy újra így jár: újabb elveszett baba, újabb császár. Innentől már csak egy gyereket vállalhat.


A császár sem fáklyás menet. Három hete estem át rajta.

Egy hétig voltak erős görcseim, még mindig nehezebben mozgok, nem emelhetek, fáj a hegem, majdnem begyulladt, és még mindig naponta kell a vérhigító injekció.

Nem tudom, ki találta ki, hogy a császármetszés nem jár fájdalommal, de ez nem igaz. Csak a természetes szülés két-három óra tömény fájdalom, (nekem kb. ennyi volt nagyon durva) utána semmi. Műtét után napokig szenvedsz, de a fájdalom mértéke kisebb. De azért mikor három nap nem alszol, mert fél éjszaka konkrétan vajúdsz, nem biztos, hogy jobban jársz.



Sajnos azon semmi sem változtat, hogy a babát elvesztette. :(

2017. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
81%

Még általános iskolába mondta a biológia tanárom, hogy azért, mert mint előttem is írták, a császár egy elég komoly műtét. És ilyen esetben, (mivel a baba már nem él) a babának már nem lehet baja, de a császár során az anyának igen! Pontosan nem emlékszem már,hogy miket mondott még..

És sajnos igen, ilyenkor bizony sokkal nagyobb fájdalommal jár a szülés. Mert ugye a baba nem segít az anyának, mint a rendes szülésnél.

2017. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
14%
Keressetek olyan orvost, aki megcsaszarozza. En az elo babamat se vagyok hajlando a jovoben termeszetes uton megszulni, nem erdekel a heg es a kockazat, olyan orvos kell, aki az en igenyeimhez alkalmazkodik.
2017. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%

Miért tartana tovább,oxitocint kap,pont mint az az anya,akinek elfolyt a vize és nincs fájása,egészséges baba esetén.

A császár műtét,azt nem csinálnak,csak ha muszáj.

2017. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
62%
Azért azt te is érzed, hogy nem mindegy, hogy vágnak egy rést a hasán, átvágják az izmokat, majd a méhfalat, majd ezen keresztül kihúzzák, vagy megszüli magától.
2017. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!