Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sógornőm 12 hetes terhes...

Sógornőm 12 hetes terhes tegnap előtt közölték vele hogy meghalt a magzat, semmi vérzés nem kisérte viszont megjött a vérképe 5.5 a vasa lehet hogy ez okozta nála a magzat elhalását?

Figyelt kérdés
Teljesen bele vagyunk betegedve,első gyermek, fogadott orvosa van és gyakorlatilag egyszer sem küldte el se vérvételre se tanácsadóba sehova pedig az 5 héttől tudjuk h állapotos!
2017. márc. 31. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, biztos, hogy nem ez okozta. Egy enyhe vashiány nem okoz magzatelhalást. Ha olyan súlyos lenne a vashiány, hogy a kismama fáradékony, szédeleg, a magzatnak még az sem okoz gondot, mivel ő elveszi ami kell neki az anya kárára is. A kismamák döntő többsége vashiányos és vérszegény lesz a terhesség alatt, nagyon sokan szednek vaskészítményt emiatt (Maltofer, Neo-Ferro Folgamma), van, súlyosabb esetben intravénásan adnak vasat, ha a szájon át szedhetőek nem segítenek, még súlyosabb esetben vért is kaphat a kismama. Egy barátnőm is végig járt a haemetológiára, annyira nem tudták kezelni a vashiányát, de makk egészséges babája született.


Sajnálom, ami történt. Az első 12 hét vízválasztó sajnos. :(

2017. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos tudom ,de ez azért nem enyhe vashiány hiszen a normál alsó határa 11 mol/l.igen többször szédelgett de ezt a terhességi tüneteknek tudta be ,szolt is az orvosának de nem küldte vérkép vizsgálatra.
2017. márc. 31. 08:18
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az első hozzászólóval: nagyon alacsony a valószínűsége, hogy a vashiány miatt alakult volna ki a magzati elhalás (ha belegondolsz, Afrikában is születnek egészséges gyerekek, meg olyan helyen is, ahol az anya rendkívül alultáplált). Nagyobb a valószínűsége a genetikai problémának, de ezt még a szövettani sem biztos, hogy megerősíti. Lehet hibáztatni az orvost, ha már mindenáron bűnbakot akartok keresni, de ez nem hiszem, hogy segít a helyzeten. Én 2x vetéltem el, egyiknek sem volt jele, most 34 hetes vagyok; szóval nem kell feladni, de túlságosan rágörcsölni sem. Szerintem... Kitartást, tudom, milyen érzés!
2017. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Én is súlyosan vérszegény vagyok, nekem úgy lett 5,8as a vasam, hogy szedek neoferrot (napi 2 legalább ahogy bírja a gyomrom), de most vagyok 15 hetes, és már van egy kisfiam, akinél akkor még nem szedtem. Sajnálom, ami történt veletek! A vashiányt azért kezeltesse a sógornőd.
2017. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Azért "missed ab", mert nem volt vérzés, nem indult meg a vetélés. A 12. hétig nagyon gyakori, sokkal gyakoribb, mint hinnénk. (Én se tudtam...)

Az oka leggyakrabban az, hogy beteg a baba.


Viszont: bőven a 12. hét előtt "illik" elmenni a védőnőhöz, ide nem kell "küldeni" senkit. Ott adják a kiskönyvet, abban annak a beutalók. És igen, a 12. hét előtt, kb. a 10. hét körül van az első vérvétel.


De nem a vashiány volt a probléma, ezt elhihetitek. Ebben nem hibás senki, se a sógornőd, se az orvosa - csak a természet.

2017. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ,nem is okolunk senkit!Imádom a sógornőmet a világon a legaranyosabb nő merem állitani ,imádja a gyerekeket nagyon várták a babát első terhessége!Az orvost sem okoljuk csak szerintem körültekintőbb lehetett volna mondjuk adhatott volna papirokat h menjen védőnőhöz stb a terhességet bizonyitó dokumentáció mindenképp szükséges ahhoz h elmenj a védőnőhöz!Ma lesz a mütéte nagyon aggódok miatta!Mindenkinek köszönöm a választ !
2017. márc. 31. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Vetélési osztályon dolgoztam igaz nem itthon külföldön, de ott pl 12 hét előtti vetélések aránya 60%, aminek a 90% 8-10 hét között jön létre mivel létfontosságú szervek ilyenkor alakulnak ki és ha valami nem stimmel a szervezet leállítja a fejlődést.

Ott nincs semmilyen vizsgálat 12 hét előtt, kivéve ha görcsöl és vérzik, vagyis méhen kívüli esély fen áll de egyébként semmi!

Oka van nálunk is hogy 12 hét után adnak nyilatkozatot a terhességről...

Sajnálom de nagyon sokaknál előfordul (nálam is volt már 2x) Ha egymás után 3x megismétlődik akkor kivizsgálást fognak javasolni, vagy kérni kell, de adig sajnos a legbiztosabb hogy beteg baba ltt volna.

Sajnálom, és mielőbbi babázást!

2017. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem adnak terhességet igazoló kis könyvet és egyebeket senkinek 12 hét előtt, ahogy az előttem író is írta ennek meg van az oka. Az adókedvezmény is csak 92 nap után igényelhető...sajnos rengeteg vetélés van ezekben az időszakokban
2017. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem adtak kiskönyvet, sőt, a laborvizsgálatoknak is meg kellett lenni a 10. hétig (és mint mondtam, a beutaló a kiskönyvben van). Sőt, a kiskönyvvel együtt adták a tájékoztatót arról, hogy milyen vizsgálatok vannak és mikor, beleértve az 1. trimesztert is. A 12. heti kötelező uh vizsgálatot (genetikai) bele kellett pecsételtetni, hogy megvolt.

Missed ab-nál (pár éve) pedig szóba sem álltak velem a SOTE 2-n, míg a vérvételes papírokat (vércsoport stb.) be nem mutattam, ez a 10. héten volt.


Az adókedvezményt pedig ne keverjük a terhesgondozáshoz, mert semmi közük egymáshoz. Terhesgondozás az első pillanattól lehetséges.

2017. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
8as nincs igazad,mi az,hogy nem adnak kiskönyvet 12hét előtt,ilyen hülyeséget még nem is hallottam. Mind a kétszer mikor az orvos megállapította a terhességet,azzal a papírral elküldött a védőnőhöz aki kiállította a kiskönyvet, 9hetesen vérvételre kellett menni, beleírták a következő vizsgálat időpontját...
2017. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!