Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan reagáljátok le a...

Hogyan reagáljátok le a tolakodó kérdéseket, hogy mikor jön már a baba? 2 missed ab-om volt az elmúlt 10 hónapban, és nagyon fájnak ezek a megjegyzések, kérdések.

Figyelt kérdés
Sajnon minden nap találkozom olyannal aki kb. számin kéri hogy 31 évesen mért nincs még gyerekünk a férjemmel. Közben minden vágyam egy baba lenne, de sajnos 2 baba is elment a 10.héten. Most rengeteg kivizsgálás közepette vagyunk, fáj a testem lelkem, és még erre jön a rengeteg cseszegetés, amit kapok munkatársaktól, szomszédtól, családtól, haveroktól:( ti hogyan reagálnátok le? Mondjam el mi történt, és akkor talán békén hagynak?
2017. ápr. 21. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám el, ha közeli lenne a személy, biztosan enélkül is tudná. Ha viszont nem közeli, nem vagy köteles végighallgatni. Ha már másodszor teszi fel a kérdést, kicsit határozottabban is lehet közölni, hogy majd, és nem ő lesz az első tájékoztatott.
2017. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondtam, hogy majd ennek is eljön az ideje.
2017. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is kettő babám ment el tavaly. Én feladtam azt, hogy titokban tartom. A szemükbe vágom, hogy már kétszer vártam babát és elhaltak a terhességek. Néhány emberrel kellett csak megcsinálnom, jól el is pletykálták a környezetemben és azóta mindenki békén hagy. Megszűntek ezek a kérdések. Viszont hirtelen megjelent néhány ismerős is akik őszintén elmondták, hogy velük is megtörtént régen és idővel nekik is sikerült a babó, nekem is sikerülni fog csak legyek kitartó, na ez viszont nagyon jólesett.
2017. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nagyon jót mondott, én is hasonlókép reagáltam le a "mikor mész MÁR gyesre" kérdéseket. (MÁR, b****meg.) Ilyenkor én is direkt elmondom, hogy jártam, talán sikerül valamiféle lelkifurkát ébreszteni és akkor nem kérdezik többet. Bármilyen csúnya dolog is ezt tenni.
2017. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideig biztos tűrném egy darabig, de ha már nagyon elegem lenne, tuti megmondanám, hogy "jó lenne, ha nem kérdezgetné folyton, ugyanis már kétszer vetéltem el, és nagyon rosszul esik."

Nem kell bunkó stílusban közölni, ez az őszinteség épp elég megrázó lesz neki, tuti elszégyelli magát és nem fogja többet ezt felhozni.

Persze lehet utána elpletykálja, de annál jobb, hiszen akkor másoktól sem kell többet hallani a kérdést.

2017. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig határozottan annyit válaszoltam hogy "majd jön ha jönni akar"-semmi többet nem osztottam meg senkivel, mert szerintem a szexuális életünk nem tartozik senkire.
2017. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is az őszinteség a helyes út. Még tanulhat is belőle más is, neked is jobb. szerintem.
2017. ápr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tőlem azt kérdezik a fiam nevében beszélve, hogy mikor lesz kistesó???

"Mondd anyának, legyen egy kistesód, unalmas egyedül..."

2-t veszítettem el a fiam után...

Én ilyenkor csak kényszeredetten mosolygok...ha nagyon feszegetik akkor az orruk alá nyomom.


Kitartást!

2017. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én azt mondanám, hogy "Megvagyunk, köszönöm", és próbálnék megszabadulni az illető társaságától, amint lehet. 33 éves vagyok, de nem szokott senki ilyenekkel csesztetni szerencsére. Bár egyszer a nagymamám megkérdezte, mikor néztük a tévét, hogy "Neked nem kellene egy ilyen kisbaba?", erre azt feleltem halál nyugodt fejjel, hogy "De." Többet azóta se kérdezett semmit.
2017. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!