Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elvetélhetek az utrogestan...

Elvetélhetek az utrogestan mellett úgy, hogy már nincs rózsaszínes folyásom?

Figyelt kérdés

Péntek este dolgoztam, és egész nap hányingerem volt, meg fájt a hasam, szélgörcs féle hasfájás volt. Szombat reggelre friss piros folyás, azonnal irány az ügyelet, ahogy fenyegető vetélést állapítottak meg, és szigorú ágynyugalomra írtak ki. a hetedik és nyolcadik hét között járok. a fekvéssel nem is volt baj, a hátam szinte nem érzem már, mosdóba kimegyek lassan. Utrogestant irtak fel nap 2x1et, ma negyedik napja szedem, még eddig nem tapasztaltam pirosas rózsaszínes folyást.

a gyomorbántalmaim ugyanugy megvannak, vagyis ha pukizok, utána jobb a közérzetem. pénteken megyek nődokihoz, ahol remélhetőleg nem az fogad, hogy nem él a baba. nagyon félek ettől, hogy azt mondja az orvos. attol is, hogy az én hibámból történt.

kellene addig valamilyen megerősítés, hogy továbbra is kismama vagyok, s ugyanúgy él a mi kis babánk. soká lesz még péntek nagyon. a gyogyszer mellett mennyire valószínű, hogy megvan még a baba, s hogy nem fog már semmi rózsaszín előjönni?

kinek mi a véleménye erről a gyógyszerről? mennyire megbízható, s mennyi idő alatt hat? ha elmult a pecsételés, akkor valószínű, hogy már nem lesz semmi gubanc, s segített megtapadni a kicsikének?


2017. máj. 2. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A progeszteronpótlás csak akkor segít, ha a vérzés oka a progeszteron alacsony szintje volt. Ha nincs már vérzés, az jó jel, de bizonyosságot, megerősítést csak UH adhatna. A vérzés visszatérhet gyógyszer mellett is, főként ha nem progeszteronhiány volt az oka.


A vérzés gyakran előfordul az első trimeszterben. Sokszor hogy az okát se tudják megmondani, rutinból felírják a progeszteront, mert az ártani biztos nem árt. Bízzál a babában, a gyógyszerben és maradj pozitív, pihenj!

2017. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pihenni fogok, meg reménykedni, mert nagyon várjuk a kis csöppséget. csak soká lesz péntek, főleg, hogy pihennem kell napokig, lassan telik az idő
2017. máj. 2. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos megnyugtatni nem tudlak. Ahogy írták, a progi csak akkor segít, ha progihiány volt a gond. Ez esetben tuti megvan még a baba.

De sajnos előfordulhat, hogy beteg vagy rosszul fejlődik (nekem is ez volt), és akkor pici vérzés mellett is elhal, sőt, úgy is előfordulhat, hogy egyáltalán nincs vérzés.

Erről senki nem tehet, ne okold magad, ez inkább olyan, mintha "baleset" lenne.

És jobb, ha a beteg baba nem marad meg, mert később nagyon nehéz lenne dönteni arról, hogy az ember elvetesse. Könnyebb, ha a természet eldönti.


Pihenj, többet nem tehetsz, és ha most netán beteg volt, legközelebb sikerül.

2017. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ágynyugalmat ajánlottak, be is tartom, de mosdóba ki kell mennem, meg mozognom egy kicsit, mondjuk 5 perc séta napi egyszer kétszer, ugye nem árthat? mert a székelés is fontos, főleg, hogy szélgörcsöm is van. lassan mozgok, nem cipekedek, 23 órát fekszek, a többi mosdó, stb. ugye nem ártok vele?
2017. máj. 2. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem segitett, ezekszerint nem csak az volt a baj mert mar tuszorepedestol szedtem de ma mar rendesen megjott. Remelem kiurul!:(

Valszeg elhalt nálam. Mert nekem csak progival van elvileg baj

2017. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Agynyugalom semmot nem segit sajnos

Progi potlas sem csak nagyon nagyon ritkan pl petefeszek hianyaban

Nem tudod befolyasolni a magzat fejlodeset

Semmivel a termeszet kegyes beteg magzatot egeszsrges no teste kilok idoben.

2017. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!