Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek missed ab. lett a...

Akinek missed ab. lett a terhessége vége, volt valami előjele? Le volt maradva a baba/terhesség a terhességi korhoz képest, vagy minden rendben volt és egyszer csak már nem volt szívhang?

Figyelt kérdés

Januárban volt egy "vetélésem", ahol a nemvárt körül volt egyszeri barnázásom, majd 6 hetesen csak felritkulás látszott és a hCG is már csak 100 körül volt. Most megint terhes vagyok, korának megfelelő méretű volt (illetve ismert pontosan a fogantatás napja, mert clostis baba, és 6+2 naposan 6+5-nek felelt meg), és szívhang is volt.

Viszont a dokim csak a 11. hétre hívott vissza UH-ra, én meg baromira félek, hogy el fog halni. :(

Néha tök pozitív vagyok, de amikor elmúlt a mellfájdalmam, teljesen kétségbe esek, hogy mi van, ha nem fog megint fájni. Kezdek bekattanni. Még csak 7+3 vagyok, 4 hét múlva lenne UH.


2017. máj. 4. 10:19
 1/8 A kérdező kommentje:

*elmúlik a mellfájdalmam.


Most megint elmúlt én meg megint beparáztam.

2017. máj. 4. 10:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A tünetek jönnek mennek! És nincs két egyforma ember, kinek így, kinek úgy jeletnkeznek a terhesség tünetei!

Nekem például 1 hete elmúlt a cicifeszülés, nehezek, de nem fájnak, először én is megijedtem, de attól hogy lerágom a 10 körmöm, még nem lesz jobb! Én beszélek a babához, elmondom neki hogy bízom benne és tudom hogy erős! Valahogyan meg kell nyugtasd magad, mert az idegeskedés nagyon nem tesz jót! Gondolj abba bele hogy az előző baba miért ment el? Valószínű hogy valami genetikai probléma lehetett, és nem volt életképes, sajnos ez a természetes kiválasztódás! De ez nem jelenti azt hogy mindez megtörténik ezzel a babával is! Csak pozitív dolgokra szabad gondolni!

Ha pedig végképp nem vagy nyugodt, Menj el egy fizetős orvoshoz magánrendelésre, mond el hogy aggódsz, és nézzen meg uh- n.

Jobbat s többet nem tudok javasolni!

Boldog babavárást kívánok! 😊

10+5 hkm

2017. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem barnázás volt már a 6. héten kaptam rá hormonpótlást, majd a 8. héten megszűnt a barnázás, minden rendben volt, szívverés is, tünetem nem is volt soha. Elmentünk nyaralni, ott kicsit előjött a hányinger és feszült a hasam. Ezután a 11 hét körül mentem vissza én is, majd közölték velem, hogy kb. 8 hetesnek felel meg az embrió és nincs pulzálás... szóval kb 3 hétig volt bennem úgy hogy nem is élt, és a hormonnak amit szedtem "köszönhetően" nem lökődött ki csak feszülést okozott ami azt hittem a terhesség jele. Műtét... nagyon magam alatt voltam hisz 9 hónap után jött össze. Majd a műtét után 5 hónappal ismét terhes lettem. szintén 0 tünet, 9. héten barnázás.. azt hittem meghalok. De minden oké volt. Majd a 16. héten is barnáztam, de akkor is oké volt minden. Az egész terhességemet végig izgultam, valószínűleg ezért is jött hamarabb 8. hónapra a kisfiam, de szerencsére egészségesen. Ma már 9 hónapos, egészséges baba. Kitartást kívánok, és próbálj ne izgulni. Tudom baromi nehéz, én is átéltem, de azzal csak magadnak és a babának ártasz!
2017. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tavaly áprilisban volt vetélésem. Szintén kb mint nálad, 8 hetesen csak szikholyag. Utána kis vérzés, akkor már szikholyag sem volt, végül műtéttel fejezték be.

Harmadik ciklusban teherbe estem, nagyon féltem a 12 heti uh-ig, hogy még nem ismétlődjön. Minden rendben volt.

Februárban született.

Tudom,olyan nincs, hogy ne aggódj, de próbálj pozitívan gondolatokat közvetíteni a baba felé. Ez a maximum, amit tehetsz.

Boldog babavárást!

2017. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a 7. héten még nem volt szívhang és a 10.- re fel is szívodott az embrió,csak petezsák maradt.


Másodszorra én is hülyére aggódtam magam. Nekem is egyik nap a 7. hét környékén elmúltak a tünetek. Beromboltam a dokihoz de minden rendben volt. Azóta már 10 hónapos a gyerek. Szóval a tünetek miatt ne aggódj!


Egy vetélés gyakori de a többszöri már sokkal sokkal ritkább!

2017. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat! Próbálok megnyugodni. A doki magánrendelésére járok, de amolyan ismerős-féle, nem fogad el pénzt. Megbeszéltem vele, hogy ha nagyon bepánikolnék, akkor megnéz közben, de tudom, hogy nem rohangálhatok hetente UH-ra.

Remélem most velünk is rendben lesz minden, köszi még egyszer a válaszokat!

2017. máj. 4. 11:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Sőt, azt is tudom, hogy attól is lehet még gond, hogy a tünetek megmaradnak. Valahogy mégis megnyugtatóbb, ha van mellfájdalom. :S
2017. máj. 4. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem le volt maradva a fejlődésben.Naptár szerint 9 hetes voltam uh szerint pedig kb 6 hetes,végig csak petezsák volt látható,ami nőtt folyamatosan,de végig üres maradt.A kezdeti tünetek (émelygés,mellfájdalom) is elmúltak.Egyik este barna folyásom lett ami 1 órán át tartott.és enyhe görcs.másnap reggel viszont vérezni kezdtem azonnal bementem a kórházba,ott uht csináltak és a petezsák akkor már összesett,így műtéttel fejezték be.
2017. máj. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!