Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Méhen kívüli terhesség -...

Méhen kívüli terhesség - lehetséges?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt csináltam tesztet, pozitív lett, a kalkulátorok szerint 5 hetes terhes vagyok. De nagyon aggódom, mert reggel óta ilyen kis szurkálást, enyhe görcsölést érzek időnként a bal petefészkemnél, meg reggel volt egy nagyon minimális barna pecsételésem. És olyan érzésem van, mintha aranyerem lenne. Szerintetek a tünetek alapján lehet méhen kívüli? Hívtam a dokimat, de nem vette fel. Bemenjek most a kórházba, vagy holnap kérjek időpontot az orvosomtól? Vagy csak túlreagálom az egészet?
2017. szept. 5. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem.Túlreagálod. Méhen kívülinél rettenet halvány a teszt és zaccos vérzés van. Én most nem mennék be (méhenkívülivel 9 hétig húztam, míg ki nem szakadt a petevezető (mert nem látták hol ágyazódott be és végig reménykedetek, hogy csak túl későn és túl hátul van). 5 hetes méhenkívülibe nem halsz bele, de ha aggódsz holnap menj ultrahangra, ha egyáltalán látnak valamit még. De hcg -t tudnak nézni vérből, az azért ad egy támpontot. Ha extra alacsony, akkor lehet aggódni.
2017. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
menj be a kórházba mert a vérzés nem normális, vetélést jelenthet. de ez alapján nem méhen kívüli. az nagyon fáj, mert konkrétan egy belső vérzés.
2017. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, párom mindjárt hazaér és indulunk a kórházba, annyira heves görcseim lettek, hogy azt hittem elájulok, mintha késsel szurkáltak volna, és piros pecsételő vérzésem van. :(
2017. szept. 5. 19:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vérzéssel meg ilyen erős görcsökkel menj. Az vetélés is lehet. Nekem az ikerterhességből az iker így ment el :( Szorítok! Majd írj!

Minimális barna pecsételéstől én azért nem ijedtem meg, mert mindhárom terhességemnél volt , de amilyen gyorsan jött úgy el is mult.

2017. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én nagyon drukkolok, hogy nincs baj. Hasonló volt a feleségemnél is az 5. héten (barnázás, szurkálás a jobb petefészeknél), be a kórházba. Méhen kívüli gyanú, aztán az ultrahang megmutatta, hogy jó helyen van a magzat. 5 napra rá nagyon sok piros vér jött, megint be a kórházba. A magzat megmaradt, csak egy hematóma kifakadt. Azóta az felszívódott. Ezek horror dolgok, de csak az esetek kisebb részében jelentenek rosszat.
2017. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos mehen kivuli volt, tegnap este meg is operaltak, a bal petevezetot el kellett tavolitani, mert szetrepedt. :-(
2017. szept. 6. 09:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyet sem hallottam még, hogy 5 hetesen szétreped, hisz annyira pici még akkor, mi repesztette szét? Meg az élénk vér sem arra jellemző. De nagyon sajnálom, viszont élsz és ez a lényeg, hisz belső vérzésbe meg lehet halni.
2017. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem full pozitic tesztjeim voltak. Erosebb volt mint a kontroll csik. Semmi de semmi bajom nem volt. Csak egyszer amikor elmentem wc re akkor a szekeles annyira fajt azt hittem belehalok. Azonnal hivtuk a korhazat mondtak h menjek be. Rögtön műtöttek is. 8 hetes voltam. Belso vérzés jobb oldali pártvezető repedes. Perceken mult az életem. Es semmi de semmi nem utalt a mehen kívülire. Sajnos komolyan kell venni a nem megfelelő problemakat terhesseg alatt....
2017. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ezek az én sztorijaim:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


márc 27-én már két hete pozitívat tesztelgettem, a vége április 9 a műtét (mert kiszakadt a petevezető. 10-ére tervezték, de az előző napi ultrahangon megtörtént a baj, ráadásul úgy , hogy picit sem fájt. De az uh látta, hogy elönötte a vér a hasam. Orvos azt mondta, ha otthon történik, meghalok, hisz olyan brutál magas a fájdalomküszöböm, hogy mire azt mondom jesszus, akkora már vége. Elvileg ott és akkor fetrengenem kellett volna a fájdalomtól. Nem telt el 5 perc és a műtőben voltam.

2017. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hazaengedtek a kórházból. Nem mondtak semmit, hogy miért alakult ez így, gondolom ha megyek a szövettani eredményekért, meg kontrollra, akkor többet tudnak majd, legalábbis bízom benne. Illetve annyit mondott az orvos, hogy várjunk három hónapot, utána lehet újra próbálkozni, bár erre még gondolni sem tudok. Meg hogy nagyon kicsi az esélye, hogy újra méhen kívüli legyen.


A zárójelentésen ez állt, túl sok mindent nem mond nekem a nyilvánvalón kívül:

TVS: 48x38 mm-es af uterus, benne 12 mm-es egyenletes nyálkahártya. Jobb oldalon 30 mm-es szabályos szerkezetű ovarium, bal oldalon az ovarium mellett egy 27 mm átmérőjű körkörös képlet, melyben egy 13 mm-es petezsákszerű képlet látható, fokozott keringés jeleivel. Douglasban kb. 30 ml szabad hasi folyadék alvadékkal, szinte biztosan vér

Illetve, hogy rupturalt méhen kívüli terhesség miatt bal oldali petevezető eltávolítást végeztek. A hcg-m 340 mIU/ml volt.


Köszönöm, hogy írtatok, és sajnálom a veletek történteket.

Akik átestek méhen kívülin vagy vetélésen, mennyi idő volt feldolgozni ezt lelkileg? Nagyon magam alatt vagyok, állandóan a sírás kerülget. Tartok attól is, hogy egy petevezetővel sokkal nehezebben fog összejönni a baba.

2017. szept. 8. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!