Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Látszik egy régi vetélés?

Látszik egy régi vetélés?

Figyelt kérdés

19 évesen teherbe estem de elvetéltem most 26 éves vagyok és lehet megint terhes vagyok még nem voltam vizsgálaton

Az lenne a kérdésem hogy lenne e nyoma egy régi terhességemnek egy vizsgálaton?



2017. szept. 5. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Spontán vetélés?

Lezajlott magától vagy kellett műszeres befejezés?

Hanyadik héten történt?


De az orvosnak el kell mondanod, akkor is, ha nem látszik. A te érdeked.

2017. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen spontán és nem voltam orvosnál mert féltem h a Szüleim mit fognak szólni, kb 6-7 hétnél jártam,tudom mert számoltam,a párom pedig erről semmit nem tud és nem is akarok neki erről szólni mert nagyon szégyellem magam és nem akarom h féljen megint elvetélek
2017. szept. 5. 20:44
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem valamit látnak ultrahangon. De nem fogják mondani,kegfeljebb megkérdezik, hogy első baba-e. Onnan pedig a te döntésed, hogy elmondod-e.
2017. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,annyira Félek h egy csalódás leszek a páromnak
2017. szept. 5. 20:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs minek látszani, ha teljesen kiürültél. A méhnyálkahártya ciklusonként megújul, majd a menstruációval kiürül. Vetélésnél is teljesen leválik. Sajnos 4 vetélésem volt, nincs látható nyoma. De azért, ha legközelebb előfordul, mindenképo menj orvoshoz, mert komoly fertőzést okozhat, ha bent marad egy szövetdarab. És mindenképp mondd el a nőgyógyászodnak az előzményeket. Azt nem értem, mi szégyellnivaló van ezen, sajnos sok nő átesik rajta, nem te tehettél róla.
2017. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi év múlva egy spontán lezajlott vetélésből már semmi nem látszik. A nyálkahártya minden hónapban újraépül. Emiatt ne aggódj.

Viszont az orvosnak jó lenne tudnia róla. Lehet, hogy nincs jelentősége, lehet, hogy van. Ezt majd ő eldönti. Itt most a babád élete a tét.

A másik, hogy nem jó dolog, ha csontvázak vannak a szekrényben egy házasságban. Mindig a legváratlanabb pillanatokban esnek ki, tapasztalat.

2017. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen szerintem is muszáj ezt közölnöm az orvossal csak Félek h a páromnak egy csalódás leszek emiatt és h mit fog szólni h nem mondtam eddig neki
2017. szept. 5. 21:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Természetes vetélésnek nincsen nyoma. Üdv: egy már elvetélt, most terhes kismama
2017. szept. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Korai, spontán vetélésből semmi nem látszódik. (Későbbi is max. a méhszájon látszódhat.) Orvosnak azért érdemes elmondani, mert tán alaposabban kivizsgál vagy veszélyeztetettnek nyilvánít, ami a mostani baba érdeke lehet. A vetélésért nincs miért elítélnie a párodnak, hiszen az nem abortusz, de a hazugságért, ha mondjuk azt hitte ő volt az első az életedben, már lehet csalódott.
2017. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem látszik, de az orvosnak (védőnőnek) mindenképpen kell tudnia, hogy nem első terhességről van szó, hiszen bizonyos vércsoport (rh neg.) esetén kiegészítő vizsgálat és majd plusz kezelés (anti D inj.) is szükséges lehet.
2017. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!