Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek utólag kiderült, hogy...

Akinek utólag kiderült, hogy progeszteron-hiány okozhatta a vetélés, nem is voltak rosszul a terhesség miatt?

Figyelt kérdés
Nemrég elvetéltem spontán. Szültem már két gyereket, akkor nagyon rosszul voltam, nem is volt veszélyben a terhesség. Most semmi rosszullét hányinger nem volt, és el is ment sajnos a 7. héten. A vetélés miatt a doki ajánlotta hogy legközelebb már terhesség előtt kéne szednem Duphastont, mert a korom miatt (40 felett vagyok), már alacsonyabb lehetett a hormonszintem.
2017. szept. 14. 09:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kötelező a rosszullét, de mivel én pocsékul voltam és sokat hánytam azelőtt, ezért most gyanús is volt ennek hiánya.
2017. szept. 14. 09:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Én rosszul voltam az elso babaval is, aki hamar elment 6 hetesen (méret szerint 5+1hetesen) nekem utrogestant irt fel a doki, és nem bántam , sot remeltem h felírja!! Elso baba 7honap utan jott ossze , a masodik baba veteles utan 2 honappal!

13+5hkm

2017. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem függhet össze, mivel a a terhességi rosszulléteket nem a progeszteron, hanem a HCG okozza. Illetve a rosszullét mértéke sem mutatja a HCG szintet, mert szervezetfüggő, hogy kire mennyire hat.


A progeszteronhiány amúgy nem okoz magzatelhalást, olyankor élő terhesség mellett indul pecsételés, mivel a progeszteron szerepe, hogy fönntartsa a méhnyálkahártyát. Amikor megáll az embrió a fejlődésben és nem jelenik meg, vagy megszűnik a szívhang, azt nem progeszteron elégtelenség okozza szerintem.

2017. szept. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!