Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mennyi lehet az esélye a...

Mennyi lehet az esélye a picinek egy 4cm-es miómával a méhemben közvetlenül a méhnyálkahártya alatt?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki késői fogantatásból alakult ki nálam terhesség. Jelen pillanatban egy 6mm-es petezsákom van. Az orvos egyenlőre nem lát benne semmi életre utaló jelet, de azt javasolta várjunk néhány napot és ismételjük meg az uh-t. A petezsák mellett a méhnyálkahártya és a méhnyak között elterülve van egy 4cm-es miómám ami még nem fúrta bele magát a nyálkahártyába, de ha tovább nő akkor igen. Ha a következő uh-n azt mondja a doki, hogy van ott élet és nem missed ab-ról van szó, akkor vajon kitudom hordani egy ekkora miómával baj nélkül? Ha nem él akkor persze nincs kérdés, műteni kell, se amíg egy kicsi esély is van rá, nem akarom elvenni tőle a lehetőséget. Volt valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

2017. okt. 26. 08:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ezek mellett progeszteron hiányom is volt, Utrogestant kaptam.

Most 8 hónapos a kisfiam, makk egészséges huncutka. :) Császármetszéssel jött világra.


37/N

2017. okt. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

6 cm - es miomaval lettem terhes, ami a hormonok miatt a terhesseg alatt 9 cm- re nott.

Figyelni kell, es elferhet egymasmellett, de attol is fugg, hol van.

2017. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Két terhességem alatt volt (második most van) miómám. 5-6 centisek, mellé ciszta is, ami 7 centi. Legutóbb vérzést okozott a 11.hétig, utána problémamentes terhesség és szülés volt, most semmi panaszt nem okozott. 37 hetes vagyok, remélhetőleg a szülés is ismét gond nélkül zajlik majd.
2017. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vizsgálati leletemen az áll, hogy "az uterus hátsó falában a cervixhez közeli régióban egy 40X44mm-es transmurális myoma látható". Elég sok helyet elfoglal..de mindenesetre jó tudni, hogy vannak pozitív példák. Utolsó válaszadó, Neked hol helyezkednek el?
2017. okt. 26. 10:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem két 2,5 cm-s miómám van. Hármas ikrekkel vagyok 15 hetes terhes. Annyi galibát okozott az egyik, hogy valószínűsíthetően, de nem biztos, az egyik mióma miatt az egyik lepény túl közel van a méhszájhoz és időnként bevérzik. De ez mióma nélkül is előfordulhatott volna.
2017. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kerdezo, a 4 cmes mioma nem foglal el sok helyet, nagyon pici, kb mint egy sargabarack. A baba 50 cm lesz minimum, aki harmas -, negyes ikrekkel terhesek ? Na, ehhez kepest mi az a 4 cm.

A mioma nem igazan szokott bezavarni a terhessegbe.az egyik valaszolo voltam.

2017. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, értem. Itt egy kép róla.


[link]


Jobb oldalon látszik a sötétebb kerek folt.

2017. okt. 26. 10:48
 8/15 anonim ***** válasza:
legutóbb és most is az uterus hátsó falában
2017. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Engem tegnap az orvosom azzal riogatott, hogy azért ilyen kicsi a petezsák (utolsó mensi szerint már 7 hetesnek kellene lennem) mert nem fejlődik a mióma miatt. Aztán rákérdeztem a késői fogantatásra, azt mondta az is lehetséges. De már fel akar vágni, meg ilyenek..
2017. okt. 26. 11:00
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és két hete a petezsák még sehol nem volt. Akkor voltam első uh-n. Csak a megvastagodott méhnyálkahártya és a sárgatest látszódott.
2017. okt. 26. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!