Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek volt már több vetélése,...

Akinek volt már több vetélése, a terhesség legelején, kiderült, hogy mi volt az oka? Bármi háttérben meghúzódó betegség, vagy elváltozás, amit nem lehet UH-on észrevenni?

Figyelt kérdés
Kettő baba elment 6 hetesen, majd egy viszonylag problémamentes terhességem volt (a végén trombocitopénia, de semmi problémát nem okozott, pont amikor súlyos lett volna, addigra megszületett a baba, és helyreállt a vérképem), a kislányom már másfél éves, szeretnénk tesót, most meg 2 hónapja újra volt egy vetélés, 6 hetesen, mindhárom baba magától elment. Az orvosok kb semmit nem mondanak, a hormon eredményeim rendben vannak, a női napok a szülés óta 9-10 naposak, régebben 12-14, volt hogy el se múlt, és még ez is állítólag normális, de nem nagyon voltam megvizsgálva, csak UH, meg hormonvizsgálat, néhányszor szednem kellett duphastont, ciklusrendezésre, , mert menstruáció előtt pecsételt. Ja meg 2 terhesség elején, de ugyanúgy elkezdtem vérezni, úgyhogy mindegy volt a tabletta... A megszületett lányomnál csak méhpempőt ettem. Szóval ez tényleg csak ennyi? Egyszerűen előfordul, szenvedjem el, és kész? Magánorvosra nincs pénzem, de most nem is ez a lényeg, hanem csak ha valaki hasonló cipőben járt és kiderült az oka, hogy hátha valami úton el lehetne indulni....

#Duphaston #méhpempő #3 vetélés
2017. okt. 27. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt vetélésem, de vizsgáltak antifoszfolipid szindrómára mert első terhességem alatt hellp szindrómás lettem.Nagyon sok esetben ez az antifoszfolipid szindróma felelős a vetélésekért.Biztos ezer más oka is lehet, de érdemes ezt is kizárni.
2017. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Én sem vetéltem még, de Leiden-mutációm van. Januárban derült ki és akkor mondták, ha lenne vetélésem akkor ezt feltétlen mondjam az orvosnak, mert nagyobb az esély.

Egyébként bármilyen véralvadási zavar növeli a vetélés esélyét.

2017. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Addig kellene menned,míg talàlsz egy normàlis orvost,aki alaposan kivizsgàl.A 9-10 napig tartó menstruàció nem normàlis.
2017. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Véralvadási zavarok gyakran állnak a sorozatos vetélés hátterében (Pl. Leiden mutáció, antifoszfolipid sy., protrombin mutáció stb.). És az alvadási zavar okozhatja az elhúzódó vérzést is. Szerintem célszerű lenne ilyen irányú kivizsgálás.
2017. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor újra meglátogatom szerintem a hematológust. Már jártam nála, még jó régen, mert a háziorvosom elküldött az alacsony trombocitaszám miatt, és tényleg kérdezte, hogy volt-e vetélésem, de ez valahogy akkor elment a füleim mellett, mert még nem volt szóban gyerekvállalás.


Amúgy a hosszú menstruációt bármikor megemlítem az orvosoknak, állítólag ne izguljak, minden rendben... De én már marhára unom, nem tudom hány orvosnál jártam, nem egyszer hallottam, hogy a szülés után rendbejön, hát sokat azért nem javult...


Köszi az eddigi válaszokat.

2017. okt. 30. 16:58
 6/6 anonim válasza:
A vetélés mőgőtt az lehet, hogy a felmenőknél lehet találni blokkot vagy traumát általában. Nem veled van a probléma! Ezt nagyon jól meg lehet állapítani Hellinger féle családállítással, ahol ahogy a család képviselői felállnak, az állító meglátja azt a dinamikát, ami benned nem engedi meg az élet kifejlődését. Nem racionális folyamat van az ilyen történések mögött általában, így az orvos ebben ritkán tud hathatósan segíteni...
2017. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!