Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A vetélésnek volt nálatok...

A vetélésnek volt nálatok előjele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek volt előjele a vetélésnek, vagy annak, hogy meghalt a baba?

Így utólag visszanézve.

Leginkább a nem túl korai 9-10 hét utániak érdekelnének, akiknél az uh alapján a korábbi vizsgálatoknál minden megfelelőnek tűnt.


Azt hiszem indokolatlan mértékben félek, hogy elvesztem a babámat.

Nem megnyugtatást szeretnék, hanem tényeket.

Köszönöm


2017. nov. 15. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem sajnos a 12. heti uh-n derult ki, hogy mar ket hete nem elt a babam.Semmi elojele nem volt..talan annyi, hogy elmult a hanyingerem, de ezt betudtam annak, hogy betoltottem a 12. hetet.Az elso terhessegemnel is kb akkor mult el.

Ne gondolj ilyenekre mert pont ezzel artasz a legtobbet magadnak.Az idegeskedes nem tesz jot.Csak pozitivan:)

2017. nov. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalam azzal kezdodott a problema, hogy 8-9 het kozott volt egy enyhe verzesem. Voltam uh-n, az embrio rendben volt, koranak megfelelo meretu volt, eros szivmukodessel es a verzes oka sem latszott, nem talaltak sem hematomat, sem a nyalkahartyan nem volt levalt, vagy serult terulet. A verzes elmult teljesen (egyszeri alkalom volt) es a tuneteim is maradtak (gyengeseg, almossag, nagyon eros puffadas es allando emelyges, gyakori pisilest, szoval a szokasos).

Kb ket het mulva szo szerint egyik naprol a masikra megszunt minden tunetem (reggel ugy ebredtem, hogy egesz ejjel nem voltam pisilni, fitt voltam, nem emelyegtem es nem puffadtam, szoval abszolut semmi). Nyilvan ez az esetek tobbsegeben nem jelent gondot, mert gyakori jelenseg, hogy 11-12 het kornyeken csillapodnak a tunetek, esetleg jonnek-mennek, elmulnak, visszaternek. Ezzel nyugtattam en is magam, egy het mulva mentem volna kombinalt tesztre, nem sokat kellett volna varnom az uh-ra.

De csak nem birtam varni, aggodtam, igy elmentem orvoshoz es kiderult, hogy mar nem el az embrio. Merete alapjan kb masfel hettel azelott allt meg a fejlodesben, a hcg es progiszintem is alacsonyabb volt, mint kellett volna, ez okozhatta a tunetek megszuneset.


Nekem volt tobb vetelesem sajnos, a tobbi korabbi stadiumban derult ki/tortent, azoknal a terhessegeknel mar az elejetol le volt maradva a petezsak merete, embrio merete, kesobb indult be a szivmukodes, mint kellett volna, pedig egyiknel sem arrol volt szo, hogy kesobb fogantak. Szoval azoknal sejtettuk az elejetol, hogy baj lesz, ez az egy volt, ahol jol indult minden es megsem lett jo vege.


De azt is elmondom neked, hogy egeszsegesen kihordott terhessegemnel is volt ugy, hogy alig volt tunetem, ha igen, akkor csak par napig, majd 11 hetesen nagyon eros verzesem volt kegyetlen gorcsokkel. Kb ugyanolyan kategoriaju volt, mint amikor a veteles megindul. Biztos voltam benne, hogy epp elveszitem a babat. De megis rendben volt az embrio uh-n es a verzes, gorcsoles is elmult, a terhesseg tovabbi szakaszaban semmi gond nem volt es 39 hetre szuletett egy 4 kg-os gyermekem.


Tudom, hogy elcsepelt szoveg, de probald meg nem festeni az ordogot a falra, amig nincs ra okod, legy pozitiv, ha pedig nagyon eros ketsegeid vannak, akkor menj orvoshoz es nezeds meg uh-n magad, de ne idegeskedj.

2017. nov. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2x volt mind a kettő a 9-10. Héten. Azt álmodtam, hogy kiesett 1 fogam a másodiknál szintén de akkor kettő. Másnap az uhn látszott, hogy nem él a baba. Ennyi volt az előjel. Hozzáteszem nem hiszek az álomfejtésben.
2017. nov. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Barnázás meg h nem fejlodott ki annyira sem h szívhang legyen.

Bár barnázás a mostaninál is volt vagy 3x de megmaradt!

22+4hkm

2017. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon enyhén görcsöltem és picike vérzés volt...egyből bementem a kórházba. 8 hetes voltam. A doki szerint minden rendbe,úgy fejlődik ahogy az kell,szuper szívhang,tökéletes terhesség!Menjek haza pihenjek aztán elmúlik. Durván 2 óra múlva el is múlt a fájdalom a terhességgel együtt :(

A következő terhesség se indult túl jól,az első uh-n annyit tudtunk meg,hogy jó helyen van,de a méretek alapján kisebb,így vagy megállt a dolog vagy nem középidőbe fogant, 2 hét múlva kellett volna vissza mennem ,de 4 nap után (a pozi teszttől állandóan rettegve néztem mindig a wc papírra vagy a bugyimra) vérezni kezdtem. Egyből dokihoz mentem...a baba jól van és fejlődik,vérzés okát nem látja a gyógyszer adag duplázva lett. 1,5 hétig még pecsételő vérzésem volt,de minden jól alakult :D

A következő terhességnél szinte ugyan az volt a menetrend,első uh-n kisebb volt és jött a vagy vagy aztán kicsi vérzés egyből doki és minden rendbe gyógyszer ismét emelve (nála csak az a pici egyszeri vérzés volt) ő se középidőbe fogant.

Aztán következő terhesség első uh és minden rendbe,pont akkora amekkora lennie kellett (nah ő középidőbe fogant) abszolút nem volt nála egy pici vérzés se. (az csak mellékesbe,hogy az első 2 gyereknél fájással indult a buli és burkot repesztettek a harmadik itt is kilógott mert nála a burok repedt meg először).

Ami még volt...az első terhességnél ami vetéléssel végződött nagyon ramatyul voltam, szinte az összes terhes tünetet ki pipálhattam volna. A következő 3-nál ami meg szüléssel ott annyi volt,hogy nem menstruáltam,semmi más tünet,még egy kósza hányinger se stb,átlagot nézve a 14. héttől jött az,hogy nőttek a melleim és a pocim.

2017. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Orvosi tény, hogy a 12. hét előtt, négy terhességből egy vetéléssel végződik. Tehát 25 %.
2017. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!