Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Letudnátok írni részletesen...

Letudnátok írni részletesen kinél hogy zajlott le a vetélés!? Minden esetben műtét a vége?

Figyelt kérdés

2017. dec. 25. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem missed ab-em volt.9 hetes uhn még minden oké volt.A 12.hetes uh előtti napon volt egy kicsi barnàs folyàs,màsnap nem volt szívhang.2-3 hete megàllt a szíve.Màsnap műszeres befejezés.Akinek kitisztul magàtól nem biztos,hogy szükséges a műtét.
2017. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nalam az van, hogy sok pozi teszt utan utolso mensi szerint hatodik heten lementem dokihoz, de meg csak petezsak volt lathato. Hagytuk hatha kesobbi peteeres (rendszertelen ciklus), majd bevereztem szombaton, irany surgossegi ugyelet, nem igazan nott a petezsak de lett szikholyag. Mondta doki mivel tervezett meg ettem is ezert nem fejezzuk most be varjunk egy hetet hatha csoda, szedjek utrot es ha erosen gorcsolok menjek be.

Mire hazaertem mar rendes friss ver neha pici sotetbordo verdarabokkal, de gorcs semmi, vagyis neha huz a hasam de csak egy ket percig es annyi. Latszik beteten is meg torleskor is, de nem mensi mennyisegu. Doki lelkemre kototte csak gorcsoleskor menjek be, amugy ha kell had tisztuljak. De mar nem ertem mi tortenik :(

2017. dec. 25. 12:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett a műtét 5+4hetesen mondta az orvos,hogy elhalt és kezdd felszívódni.

Abba kellett hagynom az utrogestant (bár mindegy volt amugyis barnaztam vereztem) aztan úgy rendesen elkezdtem vérezni

Azt mondta verzed utan menjek vissza (ez 6-7nap volt de intenzíven 2 nap)

Vagy ha hoemelkedest/lázat tapasztalok vagy eros fájdalmakat,akkor irány az ügyelet.

De kitisztultam, azért rá 1 hétre még megézett, akkor már látszódtak a tuszok. De azt az 1 ciklust kihagytuk. A kovetkezoben jott a baba. Most vagyok vele 28hetes

2017. dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Sajnalom, sztem nem lett ott csoda.😢

2017. dec. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
En mar elengedtek csodat, de jobb lenne magatol tisztulna, brutal felek mutettol 🙁
2017. dec. 25. 12:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a műtéttől! Nekem 7.héten görcsölt a hasam és jött meg rendes vérzéssel, a kórházba menet már elbúcsúztam tőle, mert tudtam, hogy ennek a terhességnek vége. AZt hittem doki megvizsgál és hazaküld, hogy majd menjek vissza 1 hét múlva ellenőrzésre. Már egyértelmű volt, hogy nem marad meg. (éreztem is, meg a vérzés mennyisége, darabossága)... Lesokkolt a doki mikor befektetett a kórházba, 2nap megfigyelésre, majd missed abra. A nővérek és a vizitelőorvosok nagy része bunkó volt "minek menstruálok én itt kórházi körülmények között, miért nem otthon vagyok stb..." Nagyon nehéz két nap volt, mert én is szívesebben csináltam volna végig otthon, fájdalmat elviselve, s nem begyógyszerezve koloncként a kórteremben. Viszont a műtét nem volt rossz. Nem írhatom ezt, hiszen egy negatív eseményről van szó, de tényleg a két napi kórházban, fekvés, sírás alázás, volt a legrosszabb az egészben (egyébként nem is szokták ilyen miatt befektetni az embereket, reggel bemész, műtenek, 5óra megfigyelés, hazaküldenek. vagy ha nincs kinyílva a méhszáj akkor tágítanak emiatt előtte este be szoktak fektetni)... Szóval maga műtét nem volt fájdalmas, megterhelő, semmi egyéb... Sőt utána a megfigyelés időszakban amikor kezdtem magamhoz térni, kifejezetten jóleső megkönnyebbülés volt a méhemben. Olyan meleg mély nyugalom áradt szét bennem. Nagyon örültem, hogy 15perces műtéttel vége lett az egésznek, s nem kellett hetekig véreznem, s aggódnom, hogy kitisztulok-e.


Szóval tényleg ne félj ha műtétre kerül a sor! Nem at mondom, hogy ez az eljárás a bevett, nem is tudom miért alakult így velem, de már cseppet sem bánom. Ez fél éve történt, utána alig vártam hogy a 3ciklus kihagyás leteljen, s próbálkozhassunk újra. Mire letelt a ciklus, már nem vágytam annyira rá, s most fél év elteltével egyre jobban félek. Nem vagyok felkészülve még egy újabb vetélésre. (prsze nem így kell felfogni, de most így érzek)

2017. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

En biztosan azonnal ra fogok fekudni amint lehet az ujabbra, nekem igy valahogy konnyebb gyaszolni mar most,de minden ember maskepp eli meg en megertelek.

Egyebkent bementem ma este korhazba a darabos verzes plusz kb harmadnapos mensinek megfelelo verzes mennyiseg es gorcsok miatt, osszevissza vizsgaltak. Nott utolso vizsgalat ota petezsak de laposodott, embrional nyoma sincs. Pontosan tudtuk elso szex datumat, az alapjan lehet megfelelo a terhessegi het. Meg mehen belul van, egyelore visszarendeltek uh ra egy het mulva, emeltek utrogestan adagon meg meg valami veny nelkuli akarmit kaptam verzesre. Nem kecsegtettek sem joval sem rosszal. Ha eros gorcs vagy mindent elonto verzes jelentkezik akkor jojjek amugy egy het mulva tali. Verzes nem mehbol jon nagyjabol gozuk sincs honnan vegzek:( mar felorol ez az idegeskedes raadasul itt az elsoszulott is aki epp dackorszak kozepen bulizik, szoval eldolhetne valamerre mert kikeszultem.

2017. dec. 25. 21:08
 8/13 momoka 2002 ***** válasza:
100%
A mutet miatt ne aggodj. En kulfoldon elek, 10 hetis szivhang nelkuli terhessegmegszakitas utan (gyogyszeres) kb. 3 honap utan es megegy gyogyszeres kezeles utan (mert nem urult ki teljesen) vegre bekuldtek mutetre. Reggel 8 kor megvizsgaltak, kb. 12-kor altattak a mutoben fel 2-kor johettem haza. Annyit mondtak ne en vezessek az altatas miatt. Talan csak aznap vereztem picit mem meg egy napot es elfelejtve. Ha ezt tudom a 3 honap szenvedes helyett mindjart az elejen ezt kerem.
2017. dec. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 grénusné ***** válasza:
100%

Az első vetélésem majdnem 14 hetes terhességgel,mivel spirál volt feltéve nem is gondoltam,hogy terhes vagyok ,mivel a vérzésem nem volt rendszeres.De kezdtem aggódni ezért bementem az orvoshoz pénteken ,hüvelyi ultrahangot csinált,hogy látja e a spirált.Szombat éjszaka elkezdtem erősen vérezni ,és rengeteg vérrel de vasárnap délutánra mire bekerültem a kórházba azt mondták nekik már semmit nem kel csinálni és már haza is küldtek.

Második vetélésem ,ekkor 9 hetesen jelentkeztem először,az orvos akkor az ideg állapotomra hivatkozva el akarta vetetni,mondtam NEM !Rá 3 héttel elkezdet folyni a magzatvíz,mentő kórház.ultrahang ,Az orvos azt mondta a baba még él de mivel nincsen folyadék amiben fejlődjön koraszülésnek minősíti és másnap kikapar

2017. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem ma mar semmi nem latszott uhn, igy komplett befejezett veteles lett a diagnozis, mutet nem indokolt, tiz nap mulva kontroll uh (csak a biztonsag kedveert). Meg verzek, de ez az uresseg szegyen meg meg sorolhatnam amit erzek epp nem fog elmulni a verzessel :(
2017. dec. 29. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!