Vetélés vagy műtét?

Figyelt kérdés
Volt kettő missed. Ab-om most nagyon úgy néz ki, hogy a harmadik is bekövetkezett! Ma voltam dokinál 8hetesen szabálytalan üres petezsákot láttak az uh-n a dokim azt mondta, hogy nem szívesen műt meg, intézze el a természet! Arra lennék kíváncsi, hogy aki volt ilyen helyzetben, hogy zajlott le? 2-3hetet mondott, ha mégsem indul be akkor műtét😑 Nagyon nem szeretném a műtétet, de azt sem, hogy valami bajom legyen. Az első vetélésemnél nagyon nagyon véreztem azonnal megműtöttek, a második babánál már csak az uh-n vették eszre, hogy nincs szivhang, most a harmadiknál pedig sajnos eszre sem vettük volna ha nem megyek el egy véletlenszerű vizsgálatra, hormont szedtem megvoltak a terhességi tünetek és vissza tartotta a vételest,2napja nem szedem és már érzek görcsölést. Arra lennék kíváncsi aki sajnos ugyan igy járt, hogy élte meg és hogy zajlott le a spontán Vetélés?
2018. márc. 13. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem 9 hetesen állt le a fejlődés, 13 hetesen vették észre (12.heti ultrahangon) és kb. akkor is indult be a vetélés - tehát 4 hét kellett hozzá, ám sajnos így is műtéttel kellett befejezni, annyira erősen kapaszkodott a baba, pedig nagyon erős menstruációs vérzéseim voltak.

Sok erőt kívánok!

2018. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem nem lesz szükség műtétre, sajnos itt baba nem is volt!
2018. márc. 13. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tobb vetelesem volt es csak az elsonel mutottek. Mindegyik missed ab volt, tehat nem ugy vettuk eszre, hogy beindult a vetepes es kesz, hanem elhalt az embrio es vartuk, hogy kitisztuljak.

Nekem is azert javasoltak, hogy probaljuk meg a termeszetes vetelest, mert ez ket even belul volt (negyszer) es ennyiszer nem akart az orvos sem mutetet, illetve en sem.

Nekem csak egy olyan volt, hogy petezsakig jutott el a terhesseg, a tobbinel embrio is volt mar es ugy allt le a szivmukodes, de mindegyik 12 het alatt tortent.

Volt, amelyik masfel heten belul elment a szivmukodes megallasa utan, volt, amelyiknel majd 3 het kellett, mire beindult a veteles.

Viszont mind ugy kezdodott, hogy valamennyire beindult a verzes, eleinte csak pecseteltem, majd gyenge verzes volt, ez napokig tartott, ahogy csokkent a progeszteron szerintem. Ekkor mar fajdogalt a hsam is tompan egyre tobbet, de nem erosen. Majd hirtelen kezdodott el a mehosszehuzodas, gorcs, ami hasonlitott a vajudasra, csak valamivel gyengebben (de a mensis gorcstol joval erosebben) es ezzel egyidoben elkezdtem nagyon erosen verezni.

En mindegyiknel nagyon vereztem, ez nem kiugro dolog, hanem normalis, ez ezzel jar. Volt, amelyik ket ora alatt lement, volt, amelyik egy fel ejszaka tartott, olyan is volt, hogy egyik nap elkezdodott, de leallt, felig urultem ki (voltam uh-n) es masnap ujrakezdodott es ismet orakon at tartott, de vege lett.

A verzes erossegetol annyit, hogy az elsonel probaltam betettel csinalni, de eselytelen volt, mert ugyanugy ciklikusan jottek a fajasok, mint vajudasnal es egy-egy utan nagy mennyisegu ver tavozott, illetve nagy darab mehnyalkahartya, a betet semmit sem ert. En kadban csinaltam vegig mindegyiket, marmint nem vizben ulve, hanem a tusolom at engedtem a vizet es guggoltam.

Nekem igy volt kenyelmes es a legtisztabb is.

Szoval az eros verzes normalis, hiszen egy-ket-par ora alatt urul ki a meh, a darbos is normalis, mert nagy darabokban valik le a mehnyalkahartya.

Nekem azt mondta az orvos, hogy akkor kell bemenni a korhazba, ha belazasodok, vagy rosszul erzem magam a nagy verveszteseg miatt (eros szedules, almossag, hideg vegtagok, alacsony vernyomas magas pulzussal, stb), de egyiknel sem volt ilyen.

Egyebkent miutan lement a veteles, a gorcs kb azonnal elmult, mintha nem is lett volna es a verzes egy kozepes/gyenge mensinek megfelelo lett par napig, majd egyre kevesebb.

Kitartas!

2018. márc. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettel, kicsit így már én is nyugodtabb vagyok. Sajnos nekem is az első kettő egymás után történt, most vártunk a harmadik babával 1evet, de sajnos nem azzal volt a probléma nem is a hormonnal. Azt megkérdezhetem még, hogy voltál már kivizsgáláson?
2018. márc. 14. 07:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3 missed ab-om volt, a legutobbi most januar elejen. Az elso ketto az magatol kiurult egy par ora alatt es nem kellet orvosi beavatkozas. A legutobbinal viszont egy fel napig tarto eros verzes es gorcsok utan sem tisztultam ki igy megcsinaltak a mutetet. Sokkal gyorsabban felepultem az utolso utan mint az elozo ketto utan, nem tudom hogy ezt a mutet miatt volt-e vagy sem de en ezt tapasztaltam.

En megcsinaltam minden kivizsgalast amit csak lehetet de semmit nem talaltak ami megmagyarazna a veteleseket.

2018. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Persze, voltunk kivizsgalason, tobb kor is volt mar allamiban es maganban egyarant.

Rengeteg penz es ido ment el vele, deelorebb nem vagyunk.

Csak annyi derult ki, hogy MTHFR genmutaciom van. Meg nincs egyseges allaspont, hogy ez egeszen biztosan kapcsolatba hozhato-e a vetelessel. Par doki szerint igen, nehany szerint nem. Ettol fuggetlenul az utobbi ket veteles ugy volt, hogy kezelest is kaptam, amit lehet megprobaltunk.

Tavaly januarban volt az utolso vetelesem, azota most lettem ujra terhes. Mar nem igazan keszultunk ra, de most meg megprobaljuk utoljara.

2018. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek kívánom, hogy problema mentes terhessége legyen. Én már bele fáradtam, rápihenek egy pár évet aztán a kivizsgálásba is bele vágunk. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy aki progeszteront szedet és hirtelen abba hagyta nem volt hányinger vagy szédülés? Nem tudom, hogy ez normális e🤔 amikor elkezdtem a szedését is hasonló tüneteim voltak de azt ráfogtam terhességi tünetnek
2018. márc. 14. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!