Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért mond mást minden orvos?

Miért mond mást minden orvos?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam a témában itt is, de más fórumokon is.

Teljes káoszt látok ebben a mennyit kell várni vetélés után az újrapróbálkozással témában.

Van, akinek 8-12 hetes terhesség után azt mondja a dokija, hogy azonnal lehet próbálkozni, esetleg egy menstruációt kell csak megvárni, míg másnak meg egy sima kémiai terhességre azt mondja a dokija, hogy 3 vagy 6 hónapig védekezni kell, és nem szabad újra megpróbálni.


2018. ápr. 3. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azt tedd, amit neked a saját orvosod mondott.
2018. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt régebben tényleg hosszabb ideig nem javasolták az újabb terhességet, ezért az öregebb orvosok ehhez tartják magukat, újabban meg nem tartják fontosban a várakozást, lelkileg meg sok mindenkinek jobb, ha minél elöbb újra terhes lesz, ezért a fiatalabb (vagy haladóbb)orvosok ezt mondják inkább.


Másrészt nemcsak az számít, hogy mennyi idösen szakadt meg a terhesség, hanem az adott nö egészségi állapota (testileg és lelkileg is) lényeges.

2018. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden nő szervezete más. Méhed, nyálkahártyád, méhszájad állapota. A TÉGED vizsgáló orvos a tiéd szerint mond tanacsot, a más nőt vizsgálóé az ÖVÉ szerint. Ennyi.
2018. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Miért mond mást minden orvos?"


Mert az orvostudomány egy dinamikusan fejlődő tudományág, és bizony előfordul az, hogy amit 10 éve gondoltak, mégsem úgy van, ahogy gondolták.


Régen valóban 3-6 hónapot is javasoltak akár ilyen esetben, de újabb, vizsgálatokon alapuló tanulmányok kimutatták, hogy ez butaság, mivel minél hamarabb teherbe esel, annál kisebb az esély, hogy a következő terhesség is vetéléssel végződik.


Ezt nem a kisujjamból szoptam ki, nyugodtan utána lehet nézni tudományos folyóiratokban.

Tessék, itt van egy példa:


[link]

"Women who conceive within six months of an initial miscarriage have the best reproductive outcomes and lowest complication rates in a subsequent pregnancy."


Az pedig, hogy miért van, hogy "mindenki mást mond", hát azért, mert valaki követi a szakirodalmat, valaki meg azt nyomja, amit 10-20 évvel ezelőtt megtanult.

2018. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ev elejen volt egy missed ab-om. A beavatkozast kovetoen 4 hetre ra mentem ellenorzo vizsgalatra. Az orvosom azt mondta, hogy olyan szepen regeneralodott a mehem hogy akar mar most probalkozhatunk.

Szerintem ha rendben vagy es semmi panaszod nincs es megvastagszik elege a mehfalad hogy a beagyazodas megtortenhesen akkor ne varjatok.

De az lenne a legjobb ha elmennel egy masik dokihoz, hogy lasd o mit mond.

Amugy neked az orvosod mennyi varakozasi idot mondott?

2018. ápr. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!