Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Amióta elvetélt a feleségem...

Amióta elvetélt a feleségem mindig sír és nem akar semmit sem csinálni csak fekszik. Normális? Mibaja lehet?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy normális, hiszen meghalt a gyermeke.
2018. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Gyász reakció, depresszió. Türelem, megértés, szeret, és idő.

Sok-sok idő, rendbe fog jönni. :)

2018. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%

Mikor történt?

Egy ideig normális: elvesztett egy várt gyermeket és most gyászol. Ha hosszú hetek, hónapok után sem tud tovább lépni, akkor érdemes pszichológushoz vinni.

2018. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Elveszítette a kisbabáját, azt, akit egy anya már magzati korban az életénél is jobban tud szeretni.

Nem tudom, komolyan lehet-e venni a kérdésed, hiszen nem is értem, miért kérdezed, hogy mi baja. Hiszen egyértelmű: a feleséged gyászol, ez a legnagyobb fájdalom. Amikor egy nő gyermekre vágyik, és a pocakjában fejlődik az élet, a legnagyobb veszteség a magzat elvesztése a számára, ennél nagyobb veszteség már csak a már megszületett csodálatos gyermek elvesztése lehet.

Nagyon komoly veszteség, nagyon komoly trauma. Én belehalnék, ha elveszíteném a gyerekeimet, akik már 3 és 5 évesek. Amikor az első babámmal pár hetesen vérezni kezdtem, azt hittem, megnyílik alattam a föld. Reszkettem, nehogy elveszítsem. Mindent megtettem volna annak érdekében, hogy velünk maradhasson. Végül megmaradt, ő most az 5 éves nagyfiam.

Szval légy a feleséged mellett, ne várj el tőle semmit! Mit szeretnél csinálni vele? Miért baj, hogy csak fekszik? Gyászol.

Mikor veszítettétek el a babátokat?

2018. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
1 hónapja
2018. ápr. 6. 12:45
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Hogy te mekkora féreg vagy kérdező! Van pofád lepontozni azt, aki értelmes választ írt. Én nem szeretem a gyerekeket, nem is akarok, de még én is fel tudom fogni, hogy ha valaki szeretne gyereket, várandós és elveszíti a babát, akkor az nagy fájdalom. De pontozz csak le nyugodtan mindenkit és értetlenkedj a gyászoló feleséged felett. Paraszt.
2018. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam senkit:)
2018. ápr. 6. 12:56
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

4-es vagyok.

Akkor még nagyon friss a veszteség.

Kérdező, gondolj bele, ha mondjuk a hozzád legközelebb álló személyt elveszítenéd egyik napról a másikra. Mit éreznél? Egy hónap múlva már jobban lennél?

Nem kötözködni akarok, remélem, érzed az írásomban a jó szándékot. Inkább próbálok segíteni, hogy bele tudd élni magad a feleséged helyzetébe.

Én az apukámat veszítettem el tragikus hirtelenséggel. Azt hittem, belehalok (akkor még nem voltak gyerekeim, nem kellett senki előtt erősnek mutatnom magam). A halála után egy hónappal még mindig sehol nem voltam, állandóan merengtem, olyan zenéket hallgattam, amiről tudtam, hogy apukám szerette, fényképeket nézegettem, sokat sírtam, este álltam az ablakban, és a csillagokat néztem, mintha abban bíztam volna, hogy meglátom az arcát. Kegyetlen volt!

Novemberben halt meg, és a következő év tavaszán az első meleg tavaszi napsütésben elsírtam magam, mert eszembe jutott, hogy Ő már nem érezheti a tavaszi nap melegét. A gyász kegyetlen dolog. És nem szabad siettetni. Tart, ameddig tartania kell, aztán hirtelen képes a lélek meggyógyulni. Én is azon kaptam magam egyszer csak, hogy már könnyek nélkül tudok apukámra emlékezni. Aztán már beszélni is tudtam Róla. Most pedig már simán képes vagyok boldogsággal mesélni a gyerekeimnek, hogy milyen jó ember volt a nagyapjuk, akit Ők sajnos sosem ismerhettek meg.

Kérdező, egy gyermek elvesztése minden kínnál nagyobb!

Az apukám halála utáni év volt számomra a legnehezebb, amikor tudtam, hogy egy éve ilyenkor még vígan élte világát. Az egyik legrosszabb pillanatom a halála után pontosan egy évvel volt, amikor tudtam, hogy 3 óra 30 perckor leállt a szíve, 3 óra 29-kor dobbant utoljára.

A feleségednek lesznek még nagyon nehéz pillanatai. Most gyászol, vszleg a legkiüresedettebb állapotban jár most, amikor minden céltalan, az ágyból sincs értelme felkelni. Majd jön a következő fázis, olvass utána a gyászfolyamatnak, a gyász négy fázisának, nagyon tanulságos, segít empatikusan kezelni a feleséged állapotát.

Azt nem várhatod most el tőle, hogy járjon veled programokra. Majd néhány hét, esetleg hónap múlva megpróbálhatod kimozdítani a letargiából, ha még mindig benne lenne. Most viszont még korai lenne.

Téged is nagyon megviselt? Te hogyan dolgozod fel?

2018. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Sosem értettem hogy lehet egy vetélést és egy halálesetet azonos szintre emelni.... Egy vetélésnél, pláne ha korai, nincs még annyira szoros érzelmi kapcsolat, mint egy szeretetünkkel, akivel hosszabb, rövidebb időt töltöttünk együtt. A terhesség még nem gyerek, csak a gyermek lehetősége, ragaszkodni, kötődni lehet hozzá, de szeretni majd akkor fogja igazan az ember, ha megszületik, ha látja fejlődni, reagálni, viszont szeretni.
2018. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez csak egy újabb 0-os kérdés.Normalis társ pontosan tudja mi a baja ilyen esetben a feleségnek.:-)
2018. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!