Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » IR + PCOS milyen lábon kihorda...

IR + PCOS milyen lábon kihordani egy korai vetélést (6-7 hetes)?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel éppen ezt éltem át, de végül is nem tudom, ezért szeretnék mást is meghallgatni.

Szóval február közepe felé voltunk együtt, aztán egy hétre rá pecsétlő vérzés. A rá következő hónapom pokol volt, pontosan nem tudom mikor kezdődtek a tünetek csak hogy először a mellbimbóm volt érzékeny és sötét (lila) majd egyre jobban fájt, éjszaka felébredtem arra is mikor fordultam mert olyan szinten elviselhetetlen volt a fájdalom, hogy azt hittem ott helyben meghalok..és nem viccelek. Először gondoltam mellrákra (egyből a legrosszabbra), de szerencsére nem ez történt.

Azt tudni kell, hogy a betegségek miatt rendszertelen a ciklusom, ha akar megjön, ha nem ...meg nem. Aztán jött a többi tünet, hányinger, felfájás, fáradtság, nyügösség, székrekedés stb.

Míg nem márc. 5-én megjött. Azelőtt olyan szinten görcsöltem hullámokban, hogy állni sem bírtam és azt hittem a fájdalomtól behányok (elnézést a kifejezésért), soha sem volt gondom a fájdalommal, jó a tűrőképességem. Éppen hazafelé tartottam mikor a vonaton is egy darabig hullámokban görcsöltem a rosszullét szélén, aztán mikor már majdnem hazaértem éreztem, hogy folyik valami. Nagyon híg rózsaszínes lé szerű valami volt, olyan kevés, hogy a bugyim sem ázott át (nem volt nálam semmilyen eszköz, mert addig a napig egyszer kétszer éreztem egy minimális fájdalmat, de amikor aznap, pénteken megjött szerettem volna meghalni a fájdalomtól...).

Mikor hazaértem egyből wc, pisi és akkor kezdtem el vérezni mint az állat. nagy csomós darabkák, 1cm-től 7cm-ig, hosszú, kerek alakokban. Olyan sűrűek voltak a csomók (vagy nem tudom minek nevezzem) hogy a wc csészébe ha belepottyant pisilés közben wc kefével is alig tudtam leszedni...arról nem is beszélve, hogy éjszaka még a nyakam is full véres lett, az ágyról nem is beszélve (de valamilyen csoda folytán a nyakam többet kapott mint az ágy). Az első napomat végig aludtam, a következő napok már csendesebben teltek. Darabkák, csomók akkor is voltak kb 3 napig még, de a görcsölésem a rosszullétem szinte megszűnt.


Tudni kell, hogy február eleje óta B vitamin komplexet szedtem folsavval. A betegség miatt nem védekeztünk, mert nem sok esélye van annak, hogy én teherbe esek (0.01%) viszont konkrétan nem élvezett belém. A megszakitásos módszert alkalmaztuk mindig. Eddig ha nekem megjött egy héttel előtte már éreztem, hogy na itt lesz valami. Most meg a sok tünet és az aznapi rettentő görcs a darabos, rettentő mennyiségű vérzéssel nagyon szokatlan. Csináltam tesztet egyiken a lehető leghalványabban ott volt a piros csík, a másikon nem.


Nem voltam még orvosnál, jól érzem magam, menstruáció alatt volt még egy kicsit erős hányingerem, még utána is néhány nappal, de elmúlt.


Mielőtt valaki megkérdezni miértnem voltam még orvosnál, elárulom, hogy egyetemista vagyok és akkor mikor megjött, aznap tartottam hazafelé így nem tudtam elmenni. Azelőtt pedig még élni sem volt időm nem, hogy orvos...(egyetemi élet, NEM buli!). Meddig mutatja ki az ultrahang a terhesség helyét? Illetve beszélhetünk befejezett vetélésről jelen esetben? Egyáltalán vetélés?


A barátommal azóta nem vagyunk együtt, egy nagyon hosszú kapcsolat után rakott ki....erről nem tud és nem is szeretném neki elmondani...



2018. ápr. 18. 09:56
 1/3 anonim válasza:
Nekem elhalt a terhességem, művi befelyezés lesz. A mellem fájt, de más jel nem volt a terhességre meg ugye a pozi teszt. Én semmit nem éreztem, hogy nem oké valami, de viszont terhesnek sem érzem magam van már egy lányom vele más volt. Ha vérzel nem mindenképpen nem kell beavatkozás. Érdemben nem tudtam segíteni. Mindenképpen doki! Viszont ha terhes vagy ha nem darabos vérzéssel azonnal doki!!
2018. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos ez vetélésnek tűnik, nekem ugyanígy zajlott 8 hetesen. Mindenképpen menj el orvoshoz, ellenőrizni kell uh-n, hogy teljesen kiürült-e, ha nem, végeznek egy kisműtétet. A későbbi terhesség miatt fontos, hogy teljesen tudj regenerálódni.

Sajnálom:-(

2018. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pcos sokszor ilyen Egy menstruatio

Pcos nem jelenti nem eshet teherbe

Megszakitas nem vedekezes !!

2018. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!