Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Tényleg ilyen sok a vetélés?

Tényleg ilyen sok a vetélés?

Figyelt kérdés
Mi még nem kezdtünk hozzá a babához a párommal, mert még viszonylag korai, de olyan sok vetélést hallani, hogy nagyon félek tőle. Anyukámnak is volt remélem nekem nrm lesz. Tényleg ilyen sokaknak kell át kell vészelni ilyen szörnyűséget?
2018. máj. 25. 03:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A kémiai terhesség nagyon gyakori jelenség, tulajdonképp nem is vetélés hisz még nincs embrió, csak elkezdődött valami. Erre a nőgyógyászok att mondják hogy az életben minden 2. nőnek van, de legtöbben rá se jönnek mert a vérzés pár nap késéssel vagy rendesen amikor kell, simán megjön és ennyi. Azok szoktak szembesülni a kémiai terhességgel, akik dpo-zgatnak és túl korán tesztelnek. Vannak nők akik nem várják meg hogy késsen napokat, hanem már 8-9. dpo-tól naponta "lövögetik" a netről berendelt 150 tesztet, akár hónapokig....na ők írogatnak itt 99%-ban hogy vetéltek, holott csak beleestek a nagy százalékú kémiai terhesség esetébe.

Azonban tény hogy az első 6 hétben elég magas a százalék, 15-20 a vetélésre, utána fokozatosan csökken. Sajnos nekem is volt, 7. hétben. De amelyik terhesség ilyen korán megszakad ott a baba nem lett volna egészséges nagy valószínűséggel :(

2018. máj. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Sajnálom. Örökölhető, vagy egyáltalán nem biztos, hogy nekem is lesz, ha anyukámnak volt?
2018. máj. 25. 07:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem örökölhető, de sajnos, tényleg nagyon gyakori (nekem is volt kettő).
2018. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem gyakori, persze itt a gyk-n igen, mert ide sokszor a problémásak járnak. Persze volt a környezetemben pár eset, de sok nővel szerencsére nem fordul elő ilyesmi.
2018. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Első választ lepontozták valakik, akik aztán nem vállalták a véleményüket, csak némán "továbbálltak". Feltehetőleg a válaszban körülírt dpo-zós sporttesztelők. Szóval igen, továbbra is ostobaság késés előtt napokkal-héttel tesztelni.
2018. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Én is vetéltem már. Anyukám is. Eszembe sem jutott,hogy velem ez megtörténhet. Azt hittem teherbe esni lesz bajosabb,de az első hónapban megtörtént. 8 hetes voltam.

Szuper, a következőnél már vacoghatok, hogy meg fogan -e, hogy meg marad -e, hogy egészséges lesz, vagy sem....

Áááá, komolyan félek újra belevágni.

2018. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem. Engem is megijesztenek sokan.
2018. máj. 25. 08:51
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Az én ismerősi körömben nagyon gyakori az elvetélés-baba-elvetélés-baba séma. Úgy néz ki, én is belefutottam ilyenbe.
2018. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Kémiai többször volt nekem is. Igen "sporttesztelő" vagyok. Illetve volt egy 8 hetesen missed ab-om. Nem élt a babám.
2018. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Első gyerkőc első próbálkozásra összejött, problémamentes terhesség, lassan 2 éves lesz. Tavaly nyáron kezdtünk próbálkozni, most fél év után sikerült, de 8 héten elkezdtem vérezni, műszeresen fejezték be, szívhang sem volt már. Akkor derült ki, hogy sok ismerősömnek volt. Valahogy erről senki nem beszél szívesen. De ne aggódj előre, tudom, hogy nem könnyű.
2018. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!