Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A vetélés is lehet annyira...

A vetélés is lehet annyira fájdalmas mint egy szülés?

Figyelt kérdés

Tegnap vetéltem el a 9 hetes iker babáimat. Szörnyen fájdalmas volt.

Másnak is ennyire fájt ?

A szülés még fájdalmasabb ?


2018. máj. 29. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

4 vetelesem volt, ebbol egyszer mutottek, haromszor termeszetes veteles volt (8-12 het kozott) es ketszer szultem.

Fajt, gorcsoltem rendesen, ciklikusan jottek a fajasok a veteleseknel, mint vajudasnal, de maga a fajas hossza es erossege a kornyeken nem volt annak, mint amikor szuleseknel vajudtam. Eleve a vajudas hosszabb volt, pedig en eleg gyorsan vegeztem, 6 oras volt a leghosszabb vajudasom (amikor mar rendes osszehuzodasok voltak).

De az esetemben a veteleses fajdalom olyan erossegu volt es egy-egy fajas olyan hosszu, mint szulesnel az elejen a gyengebb, 5 perces fajasok.

Ez lehet egyeni is, gondolom, de nalam a szules tenyleg joval erosebb fajasokkal jart. Pl vetelesnel inkabb csak az alhasamban es a derekamban ereztem fajast, vajudasnal a 3 es 2 perceseknel nekem mar kb nyakamtol a terdemig egyben fajt minden a csucsponton, legalabbis nem tudtam mar lokalizalni a fajdalmat.


Sajnalom ami tortent es ez ne vegye el a kedved, mert barmennyire faj, a szulesnel akkor is birhatobb a vajudas, mint egy vetelesnel a gorcsok. Ott tudtam, hogy van ertelme es minel jobban faj, annal kozelebb vagyok a vegehez es a babahoz. Vetelesnel meg csak negativ volt az egesz es ertelmetlen, nem volt, ami motivaljon azon kivul, hogy legyen mar vege...

2018. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
A szülés sokkal jobban fáj. Össze se lehet hasonlítani. De az a boldogság sem hasonlítható semmihez, amikor először hallod felsírni.
2018. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

En januarba veteltem harmadjara. A doki felirta a cytotec tablettat hogy induljon be a veteles, mert az embrio mar kezdet felszivodni es a petezsak is osszeesett.

Reggel 9kor indult be a folyamat de nekem kb 12 korul folyamatos szunetmentes gorcseim es fajdalmam volt, a hideg razott, hanytam, stb... Vegul 2 utan a mento vitt be a korhazba. A vizsgalat utan kiderult hogy alergias rohamom volt a gyogyszertol, plusz a szovet elakadt es nem tisztultam ki. Vegul muvileg fejezodott be az egesz. Szornyu fajdalmaim voltak de nagyon valoszinu hogy a szules meg fajdalmasabb.

2018. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Kettes... Itt épp a vetélésről van szó, nagyon nem szép dolog ilyenkor ezt írni, hogy milyen jó érzés hallani sírni...
2018. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

4:

A szülés csak azért elviselhető, mert a végén végre kézbe veheted a babádat.

De egyébként még akkor is fájdalmasabb ezerszer, mint egy vetélés, ha gyors, könnyű szülésről van szó.

Kétszer vetéltem. Háromszor szültem. Az utolsónál majdnem meghaltunk mind a ketten.

Szerintem meg az felháborító, amikor ehhez hasonlítja valaki azt, amikor egy pár hetes embriót elvetél. Ott nem a fizikai fájdalom a nehéz, hanem a lelki.

De nem vagyunk egyformák. Van, aki egy fogfájásba is bele akar halni.

2018. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még csak vetélésem volt. Fájt, de őszintén szólva a testemnek nem volt annyira megrázó, mint az agyamnak a tudat, hogy mi zajlik éppen.
2018. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon fájt 8 órán át görcsöltem,hánytam.
2018. jún. 4. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!