Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Normális hogy így érzek?

Normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Három hete volt mised ab műtétem, a 12. héten állt meg a kisbabánk szíve :( Nagyon vágytunk rá és szerettük volna, nehezen megy a feldolgozása a történteknek. ...De szép lassan kezdtünk visszatérni az életbe, barátokkal találkozni, kirándulni...A családban is már úgy voltak vele hogy na túl vagyunk rajta most már ne szomorkodjunk és é mutattam is hogy ne aggódjanak miattam, nem vagyok már rosszul. Most mentem vissza a háziorvosomhoz a táppénzes papírért, hogy hétfőn mehessek vissza dolgozni és ahogy beléptem a rendelőbe elkezdtem sírni és nem bírtam abbahagyni. Hazajöttem és azóta sírok. Félek visszamenni dolgozni is, hogy milyen lesz gyerekek között, szülők között (bölcsődében dolgozom).... Fogalmam sincs mit csináljak hogy kicsit könnyebb legyen
2018. jún. 1. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy normális. 3 hét nem sok idő. A gyász feldolgozásához több kell ennél.
2018. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a következő héten már visszamentem dolgozni. Nem kellett volna. Majdnem öt hete ment el, de még mindig borzasztóan érzem magam, akkor is, ha mások felé ezt nem mutatom. Nem tudom mi lenne a jó, csak azt, hogy ez így nem az.

Minden gyerek láttán összefacsarodik a szívem...

2018. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom nagyon, ami történt, és bár nekem nem ment el kisbabám, így nem tudom pontosan, min mész keresztül, de szerintem normális, hogy így érzel. A sógornőmön láttam hasonlót. Elvesztette a babáját valahol a 7. hét környékén, és elég hamar mondta, hogy teljesen jól van már, túl van rajta, aztán egy kis idő után jött úgy elő, hogy azért nincs túl rajta teljesen, mondta, hogy őszintén azért fájó, ha kisgyerekeket lát pl.

Ez csak személyes gondolat, nem tudom, beválik-e, de szerintem nyugodtan hagyd meg az idejét a sírásnak, gyásznak, hogy ne sokkal később jöjjön fel benned mint lezáratlan, teljesen feldolgozatlan veszteség. Most ez klisének hangzik, de az idő tényleg gyógyít, és ahogy telik az idő, talán egyre kevésbé lesz idegen a gondolat, hogy de van új esély, újabb várandósságra, amellyel meg minden rendben lesz. :)


Illetve nekem valószínűleg még az a gondolat segítene, hogy ugye mondják, hogy a babák az első trimeszterben a mindent vagy semmi alapon maradnak meg vagy mennek el, tehát (bár ezt nem szokták a misszed abnál vizsgálni), elvileg sokszor komoly okok állnak a háttérben, hogy miért nem maradt meg, valamilyen rendellenességre gondolok a babánál.

És egy beteg baba gondolata szerintem ijesztő. Nekem az volt, még mindig az. (Babát várok, és a 12. heti ultrahangon nagyon megrémisztettek, mondták, hogy jó eséllyel beteg a babám. Azóta folytak vizsgálatok, amik hála Istennek megnyugtatóbb információkat adtak, de persze így sem teljes a békesség e kérdésben.) És már második trimeszterben megküzdeni a gondolattal, hogy talán egész életére beteg a gyerek. Piszok nehéz. Na mindezt nem összehasonlítás gyanánt írom neked, mert azért más a két helyzet. Csak azért írtam, mert bennem az ijesztő hírek után félelemből az az érzés volt bennem, hogy bárcsak ne is lennék terhes, vagy bárcsak a "természet végezni a dolgát", és akkor nem nekem kéne ezzel a szörnyű nehéz kérdéssel megbirkóznom. (Elvetetni semmiképpen nem akartuk volna, nem tudtuk volna megtenni, de na, szóval egy tartósan beteg gyerek gondolata a legnehezebb kihívás már gondolati szinten is, ami életemben ért.)


Kicsit hosszú lettem, bocsánat. :) Szóval talán az is segít feldolgozni, hogy lehet nem is lett volna egészséges, és "így kellett történnie", (bár tudom, ez borzasztó idétlenül hangzik), és hogy túl leszel, túl lesztek ezen, megerősödtök, és minden esélyed megvan a továbbiakban egy új kis életre.

2018. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom!


En biztos azt tudatositanam folyamatosan magamba hogy biztos beteg volt, mert egy egeszseges baba csak ugy nem all meg a fejlodesben. Es jobb ez igy ugymond mint szegenynek is barmilyen rendellenesseggel szuletni ami valljuk be hatrany eleg sok teruleten. Es hogy amelyik baba egeszseges o meg is fog szuletn. Az eselyed ugyanannyi mint barki masnak.


Drukkolok! Es kitartas!

2018. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne siettesd!Nem baj,ha sírsz,engedd!Ha magadba zàrod,az megbosszulja magàt.Nekem is 13 hetesen történt.Nekem még jóval a történtek utàn is gyakran eszembe jutott,persze màr nem olyan maró fàjdalommal és csalódottsàggal.Kitartàs,túl leszel rajta!
2018. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Szerintem ez teljesen normális reakció, hiszen a gyász ilyen hullámzó.

Nekem nem volt vetélésem, de pár éve halva született a kislányom 34 hétre. A testi felépülés gyors volt, de én még hónapokig magam alatt voltam. Közben mindenkitől azt kaptam, hogy lépjek rajta túl.

Azóta közel 3 év telt el, születtek egészséges gyerekeim, de a kislányom emléke miatt nagyon szomorú vagyok néha, főleg az évfordulók viselnek meg.

Ne aggódj, azért majd napról-napra jobban leszel, csak adj magadnak időt.

2018. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Theressita ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétem. Én tavaly nyáron veszítettem el a babánkat. 😢 Kisírtam magam, aztán azt gondoltam, milyen hamar túl is vagyok rajta. Kívülről senki sem látta rajtam. De igazából ez nem olyan egyszerű... Talán sosem múlik el teljesen, de szépen megtanulunk együtt élni Angyalkánk emlékével. Most 25 hetes terhes vagyok. A 20. héten újra rám tört a gyász érzése...hiányzik az elveszített gyermekem. De ha ő akkor nem megy el, most nem rugdalózna itt bennem ez a pici fiam. Úgy fogom fel, így kellett történnie, ő akkor elkészítette az utat a testvérkéjének. Én hiszem, hogy a mennyben van, vagyis lélekben tulajdonképpen mindig velünk marad...S majd egyszer lesz egy nagy találkozás 😊 ez sok erőt ad. Kitartást és sok erőtkívánok neked!
2018. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!