Biztos a vetélés?

Figyelt kérdés
4,5 hetes terhes voltam, amikor el kezdtem tompán görcsölni, majd vérezni. Bementünk a kórházba, ahol az orvos megvizsgált és azt mondta, hogy nem fog sikerülnie megtapadni a gyereknek, vetélés lesz. Nekem viszont még mindig megvannak a tüneteim. Ez már 5 napja történt. Nem járt erős görccsel, az első pár napban erősebb vérzésem volt, de kevesebb mint menzeszkor, azóta pecsételő vérzésem van. Biztos, hogy elvetéltem? A doki nagyon határozottan állította. Ha azt mondta vége, akkor tényleg ennyi volt?
2018. jún. 8. 05:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vissza kellett mennem, és ez az általános, hogy kiürült-e minden. Menj vissza, vagy egy másikhoz.

A tünetek semmit nem jelentenek, ugyanis a koraterhes tünetek sima premens tünetek, sőt, bármilyen odabent történő dolognál érezhetjük. Hasszurka, mellfajdalom, stb. gondolom, ezek a női test működésének jelei.

Amúgy rendes terhestünetek (pl. hányinger, hányás) változó, van akinek elmúlik egyik napról másikra, masnak meg 10 napig is megmarad.

2018. jún. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem... 4,5 hetesen egy egészséges terhességet sem látnak uh-n. Hogy állíthatta biztosra?


Én a nem várt napján teszteltem pozitívat. Nagy volt az öröm, majd pár óra múlva vérezni kezdtem. Na gondoltam ennyi volt... itt is a vége. De másnap már csak rózsaszínes folyásom volt. Majd az 5-dik hét közepén erősebb vérzésre váltott. Irány az ügyelet.

Akkor láttak üres petezsákot, azt mondták sajnos 50-50% az esélyem majd hazaküldtek.


Két nappal később egy pisilés alkalmával elöntött a vér.. na ekkor biztos voltam benne, hogy tényleg itt a vége. Sok vér volt és élénk vörös, vagyis friss. Ez aznap még megismétlődött. Volt hozzá enyhe görcs, komolyabb derékfájás, illetve még hőemelkedés is.

Akkor nem mentem dokihoz, úgyis vártak vissza kontrollra pár nap múlva. Úgy voltam vele, hogy ha nem lesznek elviselhetetlen fájdalmaim akkor kivárom azt a pár napot, hátha kitisztulok magamtól és megúszom a műtétet.


Eljött a kontroll ideje... 6+5-nél ott dobogott a kicsi szíve... el se akartam hinni annyi vér után. Végül kiderült van egy hematóma a méhemben. Ami összességében lutri, mert ha egyszer csak elkezd ürülni, akkor elsodorhatja a magzatot. De nekem szerencsém volt.


Jövőhéten már a 12 hetes genetikaira megyek. Legutóbb még minden rendben volt, remélhetőleg azóta is és továbbra is minden rendben lesz :)


Ez nem azt jelenti, hogy nálad is tuti minden rendbeb lesz. Bár ezt mondhatnám! De azzal nem értek egyet, hogy ezt így kijelentik. Mikor kell visszamenned?


(Amúgy sajnos vetélés után még napokig, hetekig is megmaradhatnak a tünetek)

2018. jún. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma kellene, de nem tudok menni, mert dolgoznom kell.
2018. jún. 8. 07:34
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Akkor elmész jövő héten mihamarabb. Szerintem ez elég fontos dolog..
2018. jún. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy fontos, de a munkahelyemen nem ilyen megértőek. :/
2018. jún. 9. 07:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Missed ab után két és fél hétig voltak tüneteim. A hcg-m öt héttel utána is magasabb, mint kellene. A vizsgálatok szerint minden rendben van - tiszta a méh és környéke, normális méret, még egy teljesen szabályos menzeszem is volt időközben. A szervezet nem tud egyik pillanatról a másikra átállni...
2018. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!