Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi történik közvetlenül műtét...

Mi történik közvetlenül műtét után? A férjem bejöhet hozzám?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy mi torténik, ha vége a műtétnek? Gondolom átraknak hordágyra, felébresztenek és a lábadozóba kerülök. Sosem műtöttek még. Mivel aspergeres vagyok nagyon nehezen kezelem az idegen helyzeteket. Minden apró részlet érdekel, mert tudom lehetetlen felkészülni egy ilyen helyzetre, de muszáj megpróbáljam.

Ha valaki el tudná mesélni a személyes tapasztalatait, nagyon hálás lennék.



2018. jún. 14. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A műtőben ébresztenek. Amikor toltak ki már ott volt a Férjem és váltottunk pár szót, de nagyon kómás voltam. Azután fekszel még egy kicsit, max. a nővér rádnéz, hogy minden oké. Pár óra múlva már mehetsz haza.
2018. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lábadozóba bejöhet? Nagyon vérezni fogok? Mivel fogják fel a vért? Vettem már maxi betétet, de azt mondták az a haza útra kell. Sajnos kérdezni nem nagyon hagytak. Elotte tenyleg adnak frontint vagy xanaxot? Megtagadhatom annak a bevételét?
2018. jún. 14. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
A műtőből a szobába tolnak, ahová ha már látogatási idő van akkor bemehet. Ha nincs és mondjuk még többen is vagytok a szobában, a többi frissen műtött, vérző nő nem hiszem, hogy örülne neki,hogy egy számukra idegen férfi van a szobában. Engem amikor kihoztak a műtőből a kedves szobatárs egész családja / kb 5 fő/ "fogadott". Amíg nem voltam magamnál még annyira nem érdekelt, bár kicsit zavaró volt a rohangáló, őrjöngő kb 4 éves kisgyerek, de amikor már kiment az altató szerettem volna rendbe tenni magam és kimenni pisilni, de esélyem nem volt. Úgy meg nem álltam neki magam törölgetni, hogy 2 férfi is állt az ágyamtól kb 1 méterre. Na szóval a szobában még kb 1 óráig nem nagyon leszel képbe. Úgy tesznek át az ágyba, hogy csak a kórházi köpeny lesz rajtad, szóval kb mindenhol véres leszel, amit ha már stabilan magadnál leszel vakarhatsz le magadról / nedves törlőkendőt tegyél/ és akkor már vehetsz fel bugyit és tehetsz be betétet. Reggel méhszájtágítót tesznek fel /ami kellemetlen, de ha ügyes doki csinálja akkor nem fáj/, majd utána kapsz egy nyugtatót, amit nem tudom, hogy vissza lehet-e utasítani, én személy szerint alig vártam, hogy bevehessem.
2018. jún. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak szoba társként voltam jelen négy alkalommal.


Budapest SOTE 1 klinika hozzátartozó nem jöhetett be, viszont az ápolók mindenkit rendbe tettek. Nem hagytak senkit kiszolgáltatott helyzetben, de nem jöttek be annyira gyakran.


Másik 3 alkalom Budapest Bajcsy kórház. Itt bejöhetett a hozzátartozó szinten rendbetettek mindenkit az ápolók, sokkal gyakrabban jöttek be.


Mindkét helyen azonnal a szobába hozzák vissza a műtötteket.

2018. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A műtőtől az ágyig kísérhetett. Ott két óra zavartalan pihenő következett. A párom a szoba előtti folyosón várhatott. Nővérke 20-30 percenként ellenőrzött: vérnyomás, testhő, távozó vér mennyisége. Ebben a két órában egy műtős lepedő volt a lábam közé gyűrve, mert ők így tudnak legkönnyebben tartani a távozó vér mennyiségéhez. A letelt két óra után a párom bármikor bejöhetett, közben a nővérke segített felülni, hogy ehessek, majd elkísért tusolni is, amit az ajtó előtt megvárt. Utána vehettem csak bugyit betéttel. Kitartás!
2018. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszert nem kaptam semmit, csak az altatót tolták vénásan. Utána a két órában nem is kérhettem semmit. Mikor az lejárt, lehetett volna, de a fizikai fájdalom nem volt vészes, a görcsök, szurkálások abbamaradtak, így nem szedtem be semmit.
2018. jún. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor bármit visszautasíthatsz! A dokiddal beszéld meg előre.

Én a másodiknál mondtam, hogy nem akarok pálcikát mert az elsőnél majd leájultam az ágyról. Belement, így egész nap helyett már délben mehettem is haza.

2018. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Engem elozo este akarnak befektetni, amit nem tudok sehogy sem megoldani. Ejszakara nem hagyhatom egyedul a fogadott fiam, nap kozben lenne, aki figyel ra. Viszont nem szultem még, igy nem tudom bele mennek e.
2018. jún. 15. 09:01
 9/11 anonim ***** válasza:
A laminária felhelyezése a te érdeked, meg az estleges jövő beli gyerekeidé. Én mondjuk már benn feküdtem pár napja, ezért tették fel előző este. És hát nem kellemes, de sokkal rosszabbra számítottam.
2018. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már többektől hallottam, hogy hegarral végezték a tágítást műtét alatt. Remélem lesz rá lehetőségem. Főleg úgy, hogy vannak egynapos sebeszetek, ahol a sima ab.osok is egy nap alatt letudjak. Pedig nem szult elotte.
2018. jún. 15. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!