Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek meghalt a babája mit...

Akinek meghalt a babája mit kezdett a baba cuccokkal?

Figyelt kérdés
3 naposan meghalt a babánk...mit kezdjünk a baba holmikkal? Mindent megvettünk már...megtartani nincs értelme...eladni nem akarom (nem hiányzik hogy alkudjanak meg idejárkáljanak idegenek) ...elajándékozni nincs szívem ...legalább is furcsa lenne ha velem szembe jönne a fiam babakocsija ...a pszichológus szerint nem jó ha megtartjuk...elpakolni se akarom a padlásra pl hogy tönkre menjenek...vagy az egér rágcsálja....ti mit csináltatok a cuccokkal? Ilyenkor "mi a jó döntés?"

2018. jún. 24. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nincs jó, vagy rossz döntés. Csak piszok nehéz döntés van. Szerintem még várj, eljön a pillanat, mikor tudni fogod, melyik döntés segíti kicsit a tovább lépést.


Szívből sajnálom, ami veletek történt! Erőt és kitartást kívánok!

2018. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
3 hónapos terhes voltál vagy a baba volt 3 hónapos? Felteszed valamelyik hirdetési oldalra és postai úton értékesíted. Sajnálom.
2018. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
7 hónaposan indult be a szülés...a baba 3 napot élt...ennek már több hónapja...szóval már éppen "ideje" lenne lépnem :( ...csak nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz kérdés lesznek a holmik :( ...
2018. jún. 24. 09:20
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Jaj, bocsi, 3 hónaposnak olvastam. Igaza van sajnos a pszichológusnak, jobb lenne, ha megválnál a holmiktól.
2018. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sajnálom :(


Esetleg védőnőt megkérdezném, tud-e rászoruló családokat, akiknek szüksége lenne a holmikra. Ha ismeri a körülményeidet, szerintem segítne abban is, hogy eljuttassa hozzájuk, hogy ne neked kelljen.

2018. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hogy már korábban történt. Akkor valóban időszerű lenne a tárgyi dolgokat elengedni :(


Ha nem vagytok rászorulva arra az összegre, ami a holmikból visszafolyna, akkor keress egy tőletek távolabbi falut, vagy várost. Beszélj egy ottani védőnővel, hogy felajánlanád egy vagy akár szétosztva több rászoruló családnak. Így jót tehetsz, szerintem a lelkednek is jól esne, és távolabbi városban nem fogják veled szemben tolni az eredetileg általad vett babakocsit.

2018. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Hogy mikor minek van itt az "ideje", csakis te tudod, senki más. Valakinek egy hét, valakine egy év, nincs erre aranyszabály. Az én kislányom három hónapos korában hunyt el (tehát megszületett, és három hónaposan halt meg), és kb. egy hónap múlva váltam meg a holmijától. Angliában éltünk akkor, és ott egy csomó jótékonysági szervezet, felhívtam egyet, akinek van üzlete a városban, és eljöttek, egyszerre vittek el mindent. Később láttam a bolt kirakatában egy hálózsákot, ami szerintem a miénk volt, meg később az utcán egy babán egy takarót, ami tuti a miénk lehetett, mert Mo-n készítette valaki csak nekünk. Nem volt szörnyű érzés látni, inkább megnyugvás, hogy hasznosult.

Én azt csináltam, hogy amikor sikerült összeraknom a holmijait, akkor vettem egy szép dobozt, és abba begyűjtöttem pár tárgyat, hajkeféjét (érezni véltem benne az illatát, de lehet, hogy csak beleképzeltem), bodyt, amiben fényképen is szerepel, zoknit, plüsst, ami az ágyánál volt. Ezeeket a tárgyakat megtartottuk, megvannak a dobozban most már 8 éve, néha még most is előveszem. Azóta két egészséges gyerekem született, velük is megnéztük ezeket a tárgyakat, de játszani soha nem adtam oda nekik, és ezt meg is értik.

Szóval nyolc év távvlatából mondom, hogy azt senki sem tudja, mi ilyenkor a "normális" meg a "kívánatos", hogy mikor és hogyan válj meg a tárgyaitól. Nekem se lett volna lelkierőm árulni, ezért is választottam azt a megoldást, hogy egybe vigyenek mindent. És az nagyon jó volt, hogy jöttek, semmit nem kérdeztek, csak megköszönték, és vitték úgy, ahogy van. Itthon erre egy megértő, intelligens védőnő lenne a megoldás.

2018. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sajnalom!;(


Esetleg rokon adja el neked oket. Addig lehetnenek ott is a baba holmik mig el nem kelnek.

Gondolom egy kovetkezo babanak nem szeretned adni oket.

2018. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Én összepakolnék mindent és elvinném egy Anyaotthonba.
2018. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

7- es ezt megkonnyeztem :(


Én is Angliában élek, és itt éltünk anyaotthonban fél évet a babámmal, az anya otthonoknak nagyon nagy szüksége van ilyenekre. Kérdező, szerintem is jó ötlet hogy keress anyaotthont , vagy a védőnőnek szólj, vigyenek el mindent egyszerre. Ha te esetleg nem tudod így intézni, mert nehéz, akkor kérj meg egy családtagot intézze el neked.Nagyon sajnálom ami veletek történt! Ha szükségetek van a pénzre akkor szintén elvinném az egészet egy családtag hoz, és megkérni hogy adják el nektek. Én biztos segítenék ilyenben , csak mi sajnos messze lakunk.

2018. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!