Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vérzek egy kicsit de nem...

Vérzek egy kicsit de nem görcsölök, ez vetélés?

Figyelt kérdés
2018. júl. 15. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Indulj az ügyeletre, MOST!!
2018. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Igen.
2018. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hematoma is, menj orvoshoz!
2018. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Vagy méhlepény gondok irány az ügyelet... Minél hamarabb...
2018. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

A terhesseg elso 12 heteben a kismamak 30% verzik kicsit vagy menstruatie szeruen

Segiteni ezen nem lehet nincs gyogyszer nincs kezeles agynyugalom sem segit.

Ha elmulik es nem gorcsolsz akkor nem veteles ha izgulsz holnap kerj egy uh

Rutin progeszteron adagolas a fiuk hugycso fejlodesi rebdelleneseget okozhatja es nem elozi meg a vetelest

Szuleszno

2018. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Ezt úúúúgy bírom.


Szintén eü-sként le akartam írni tegnap kb szóról szóra ugyanazt, mint amit az utolsó. De már rájöttem, hogy ezen az oldalon csak a laikusoknak lehet igaza, meg "az én így jártam" hozzászólóknak.

És mivel unom, így elengedtem, nem is írtam...


Erre ide jön egy szülésznő, értsd: szakember(!), aki évekig tanulta, azóta pedig ki tudja hány év szakmai tapasztalat is dolgozik a háttérben. És ti mit csináltok?

Lepontozzátok...

Mert veletek nem ez, vagy nem az történt..


(Tudom 10 millió szakértő országa vagyunk, és ez az oldal rá az egyik legjobb példa)


De akkor most már én is leírom. Amit már isten tudja hányszor írtam itt le. És ígérem ez lesz az utolsó, mert unom.


A terhesség elején fellépő vérzések több esetben nem okoznak bajt, mint ahány esetben igen.

Persze el kell menni vele orvoshoz. Ha vetélés a világon semmit nem tudnak érted tenni, csak művi úton befejezni ha szükséges.

A progeszteron továbbra sem csodaszer, csak annak segít, akinek valóban szüksége van rá. DE! Akinek valóban szüksége van rá, annak általában már teherbeesés előtt kiderül, hogy baj van a progeszteron termelésével, hiszen már a teherbeesés is nehézkes.

(Vagyis, aki vérzésre kapott anélkül, hogy labor igazolta volna a hiányát. Annak nem a progi okozta az embrió megmentését, hanem szimpla szerencse.)

Egyébként nekem is felírta a nőgyógyász mikor vérezgettem. De még csak uh-val sem nézett meg. Felírta és kirakott az ajtón.

Én persze tudtam hogy jó a progeszteronom. Nem akartam elkezdeni szedni.

Más lelkiismeretes nőgyógyász pedig uh-n meg is találta a hematómát ami a vérzéseket okozta.


A hematóma megint csak a vakszerencsén múlik, lehet feküdni miatta csak nincs értelme. Ha ürül akkor vagy elsodorja a még aprócska embriót, vagy nem.


Teljesen mindegy, hogy valaki hematóma miatt vetél el, vagy fejlődési hiba miatt indul el a természetes szelekció. Fekvéssel nem lehet megakadályozni. Ha valaki elvetél az bizony fekve is megtörténik.


Én 4 hétig véreztem a hematóma miatt. Végig dolgoztam a kórházban. Azóta 17 hetes kismama vagyok.

Szerencsém volt, nem sodorta el. Pedig voltak igen erős vérzéseim is.


A fekvés is lehet szükséges, mondjuk később ha idő előtt nyílik a méhszáj. De a terhesség elején nincs jelentőssége a fekvésnek.

Sajnos, vagy nem sajnos de az elejére igaz a mondás, mi szerint "amelyik meg akar maradni, az megmarad"


(Részemről a kérdés a listámról törölve. Nem szeretnék többé laikusokkal vitatkozni. Hiszen még sosem lehetett igazam)

2018. júl. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Koszi

Az emberek mantrazzak a 150 eves dogmat

Ne uljenek csak 5 orat ejjel a folyoson nincs mas dolguk

Szuleszno

2018. júl. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Ahhoz képest, hogy az egyik legcsodálatosabb szakmát végzitek, utolsó kettő, gusztustalan, ahogy egy megijedt, valószínűleg első babás kismamával bántok. Szülés közben is ennyi támogatást nyújtotok? Nem lehetett volna szépen, kedvesen megfogalmazni a mondandótokat? Nem bírtátok volna ki, hogy a kioktató stílus mellőzésével adjatok tanácsot, vagy osszátok meg a tapasztalataitokat? Azt pl. tudjátok, hogy a legtöbb védőnő első mondata a bemutatkozás után az, hogy vérzés és/vagy görcs esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, bármikor történik a terhesség során?


Nagyon remélem, egyikőtöknek sincs köze a kórházhoz, ahová tartozom...

2018. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8!


Ismét a #6-os vagyok. Csak a szám járt.. de elfelejtettem törölni a kérdést.


A stílusomat nem a Kérdezőnek szántam és még csak nem is a többi Válaszolónak. Hanem azoknak akik örökké lepontozzák a hozzáértő válaszokat.

Amennyiben ez félreéethető volt, akkor azért elnézést kérek! Lehet, hogy hajnalban nem volt egyértelmű a megfogalmazásom.


Természetesen, hogy vérzés esetén orvoshoz kell fordulni. De ezt konkrétan le is írtam. Sőt még arra is utaltam, hogy én is véreztem és engem is látott miatta orvos. Több is!


A mondandóm többi része pedig a vérzés kapcsán, hogy mit tudnak, illetve mit nem tudnak vele tenni, azok pedig csak száraz tények voltak.

Csak szeretném végre megértetni a nőkkel, hogy a terhesség elején (és most csak az elejéről beszélek) sem nővérnek, sem orvosnak nincs befolyása arra, mi lesz a végkimenetele egy vérzésnek.

A kíméletes életmód persze fontos lehet. De ennél többet nem nagyon lehet tenni.


Amiatt ne aggódj, hogy egy kórházhoz tartozunk-e, mert kifejezetten kedvelnek a beteg. Mert mosolygok és segítek. A különbség csak az, hogy ha nekik elmondok valamit értik, itt meg sokan nem akarják megérteni. Ez a különbség vajon miért lehet?

2018. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Pont azok remitik meg a kismamat aki azonnalorvost mentot korhazat huhognak.

Panik pedig a noi test tudja a dolgat nem kell sehova rohanni leirtam nok 30% VERZIKde ez nem esz nelkuli azonnal korhazat igenyel.

Igen lepontoznak mert leirjuk a valosagot amit hajnalba a korhazba is hallani fognak.

2018. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!