Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Bűncselekménynek számít ha a...

Bűncselekménynek számít ha a nő felhelyez magának egy olyan eszközt amivel indokoltá teszi az abortuszt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 27. 03:39
1 2
 1/20 Miss Endzsi ***** válasza:
76%
Attól függ milyen eszközt. Ha vibrátort, akkor nyilván nem.
2018. júl. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha felhelyezel akármit is direkt azzal a céllal, hogy a magzatban kárt tegyél vagy vetélési indíts, az bűncselekmény. Más kérdés, hogy ha csak a hüvelybe dugdosol dolgokat, azzal legfeljebb helyi gyulladást idézel elő, és így a szándék ki se derül, ha viszont a méhbe nyúlkálsz fel, az komoly vérzést okozhat és akár halálos is lehet. És aztán ha kiderül még magzatelhajtás miatt is felelősségre vonnak.
2018. júl. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Igen
2018. júl. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes kérdés...szerintem 12.hétig nem bűncselekmény,mert addig abortuszra lehet is menni,ergó a magzatnak nincsen joga....hogy utána az e azt nem tudom,de szerintem utána sem,mert aki iszik,dohányzik terhesen az sem úgy számít,hogy bűncselekmény,pedig ugyanúgy a magzat "életére tör"
2018. júl. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Bűncselekmény, természetesen.

El se tudok képzelni ilyen eszközt. A hüvelybe tudsz feldugni ezt-azt, de az nem teszi indokolttá az abortuszt. Mi a terv? Kiszúrod a méhed kötőtűvel, és otthon vidáman elvérzel? Azt ugye tudod, hogy a méhszáj teljesen zárt?

2018. júl. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát előbb tesz kárt saját magában, mint a magzatban, egy ilyen hülyeséggel. Kaphat fertőzést, megsértheti a méhszáját vagy hüvelyét (ami nagyon veszélyes is lehet), de az embrióig nem tud benyúlni. De ennyire segg senki sem lehet.
2018. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nem, úgy tesz kárt a saját testében vagy öli meg magát ahogy csak akarja. ugyanis minden épeszű ember tudja, hogy minden idegen anyag olyan reakciókat(sérülés, gyulladás, fertőzés stb) okozhat amitől jobb esetben elveszíti a méhét, rosszabb esetben akár az életét is, vagy olyan maradandó károsodásokat okoz hogy többé nem lesz képes normális emberként élni.
2018. júl. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt a gyakorin minden alkalommal ledöbbenek, hogy mindig van lejjebb...
2018. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a kérdést nem értem.

Miért kockáztatná valaki az egészségét/méhét/életét, amikor ezt szabad akaratból eldöntheti, és elvégzik???


Szóval miért helyezne fel bárki bármit, amivel indokolt az abortusz, ha megcsinálják úgy is, hogy "szépen kéri" az ember??? SZóval csak elsétál az orvoshoz, közli, hogy nem szeretne szülni, és az orvos elmondja a teendőket.

Vagy azt a 30ezres csekket akarná megspórolni? Hogy TB alapon csinálják meg??? És cserébe kockáztatja az életét? Tényleg ennyit ér az élet????

2018. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen csináltak ilyet a falun ahol nem volt orvos/pénz/a lányok titkolni akarták a dolgot. Mindenki ismerte melyik az az idős néni aki a "kötőtűivel" machinált és titokban fogadta a "megesett" lányokat.


Nyilván nem kell részletezni hányan maradtak az asztalon/tették ki magukat veszélyes fertőzésnek.


A mai vilagban ha szerintem valaki "vetélésnek" akarná álcázni a házi abortuszt hamar lebukna. Az orvos nem hülye, látja ha sérülés van, és szerintem köteles jelenteni. (És szerintem akkor is bűncselekmény ha a magzat nincs 12 hetes, hiszen nem a hivatalos utat akarja az "anyuka")

2018. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!