Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti hogyan mondtátok el, hogy...

Ti hogyan mondtátok el, hogy elvetéltetek?

Figyelt kérdés

Most megyek majd orvoshoz a 12.heti UH-ra és nagyon félek, hogy esetleg valami baj van. Ti hogyan mondtátok el a rokonoknak/barátoknak hogy elment a baba?

Elöre is köszönöm ha ezt megosztjátok velem.


2018. szept. 14. 07:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy, miért agyalsz ilyeneken?

Kettő, én nem kürtöltem ki 12 hét előtt, nem volt ilyen problémám.

2018. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Ne idegeld magad, erre még gondolni sem szabad :S

Tudom, könnyű mondani, első babánál én is folyton ideggel mentem UH-ra.

De ha eddig nem volt baj, akkor ne stresszelj előre!

Már azt hittem, hogy megtörtént.

2018. szept. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Ne agyalj ezen előre, míg nem mondanak semmi rosszat.
2018. szept. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ezen gondolkodnod.

Egyebkent negy vetelesem volt, csak az egyiknel volt az a szituacio, hogy epp elmondtuk a szuleinknek, mert akkor voltunk uh-n (egyeb rokonnak, baratoknak nem szoltunk meg) es egy hettel kesobb mar nem volt szivmukodes a 12. heten. Csak siman felhivtuk oket es elmondtuk, kulonosebben nem reszleteztuk, inkabb magunkkal voltunk elfoglalva.

A masik haromrol nem is szoltunk. Azt a terhesseget, ami mar megmaradt csak 20 hetes ultrahang utan jelentettuk be vegul.


De nem ertem, hogy miert ezen gondolkodsz, hidd el, egy vetelesnek pont az a resze erdekli az embert a legkevesbe, hogy hogyan szolj rola masoknak.

2018. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

persze ez lenne a legkisebb gondom akkor. Nem tudom kiverni a fejemböl a gondolatot hogy baj is lehet. Elsö baba, mindenki nagyon be van zsongva. èn meg minden UH elött rettegek hogy majd mit lát.


de igazatok van. Csak pozitívan. Köszi mindenkinek

2018. szept. 14. 08:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges most ezen gondolkodni, hidd el, az lenne a legkisebb gondod, hogy mond el.
2018. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem ezt a parát. Talán túl sokat olvasgattok itt.


Én kb szüléskor regisztráltam ide, szóval a terhességem "nyugodtan" telt.

Én úgy voltam vele, hogy a teherbeesés, a terhesség, a szülés tök természetes dolog. Mi baj lenne??? Sokkal több nőnél van minden rendben, mint amennyinél gond van. Egészséges vagyok, a férjem is, tehát esélytelen, hogy baj legyen. Azért mentem mindig dokihoz, mert kellett. Megnézze, megmérje. Olyan opció nem volt a fejemben, hogy valami bajt jelez.

Teherbe estem, szülni fogok. Mert ez az élet rendje.


Nyilván volt valamennyi esély arra is, hogy valami gond adódik, de valahogy ez nálam tényleg nem volt opció.


Szóval tényleg nem értem ezt a terhesség körüli parát.

Minden reggel aggódással indulsz el otthonról, hogy most fog elütni egy autó, és ma meghalok??? Pedig arra is akkora esélyed van, mint a terhességi problémára. Miért kell nagyobb feneket keríteni neki, mint amekkora?

2018. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Ezért nem szokás mindenkinek elmondani, csak annak, akinek ha elmegy, azt is biztos elmondanád. De szerintem is inkább arra gondolj, hogy láthatod, olyasmikre, hogy hogyan mocorog, hogy esetleg már a nemét is megmondják.
2018. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, én nem bántani akarlak, de komolyan nem értem. Elvileg minden redben, csak te idegesíted magad azzal, hogy lehet, hogy baj van. És máris azon agyalasz, hogy hogyan mond el, hogy elvetéltél??? 🤔 ami meg sem történt!!!! (és reméljük nem is fog) csak magadnak generálod a feszültséget teljesen feleslegesen!

Nekem ez olyan fura. 😳

Hogy csinálod így végig a terhességet? Lesz még egy pár vizsgálat, majd mindegyik előtt azon izgulsz, hogy lehet, hogy nem él? Ezt így nem lehet! Tedd rendbe a fejedben a dolgokat!!!

2018. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés akkor merülne fel bennem, amikor az orvos kimondta, hogy elvetéltem.

Addig eszembe nem jutna egy egészséges terhességgel ilyeneken agyalni.

2018. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!