Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab hormonális probléma...

Missed ab hormonális probléma miatt? Voltak erre utaló jelek?

Figyelt kérdés

Túl vagyok egy missed ab-on. Van már két egészséges gyerekem problémamentes terhességből. Most viszont történt valami, ami miatt elhalt az embrió 8 hetesen. Dokim azt mondja, valószínű genetikai vagy immunológiai probléma állt a háttérben, nagy valószínűséggel nem fog megismétlődni. Engem mégis aggaszt, nem valami hormonális oka lehetett-e esetleg. Ha igen, azt majd 3 vetélés után vizsgálják csak.

Kérdésem az lenne, hogy akinek bizonyítottan hormonális probléma volt a háttérben,így utólag visszagondolva volt valami olyan tünete, panasza amit a hormonprobléma okozott?



2018. okt. 21. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is rengeteg terhesség hal el iylen idösen minden különleges ok nélkül, ezért az orvosnak igaza van.

Másrészt ha hormonális oka lett volna, azt érzsevették volna, de ez a legritkább eset.

Harmadszor a "hormonális" probléma legalább 10-15 különféle lehet, ezek tünetei is igen eltérnek egymástól, söt az egyes emberek is igen másként észlelik még azonos esetekben is.


Szerintem egyszerüen fogadd el, hogy most ez és így történt és ne akarj belemagyarázni olyan okokat, amik nincsenek.

2018. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy 9 éves fiam, és egy 2 éves lányom. Márciusban volt egy missed ab.-om. 6 hetesen megállt a fejlődésben. Azóta 10 hetes kismama vagyok. Engedd el, könnyebb úgy átvészelni, aztán ha letelik a doki által meghatározott idő, akkor újra mindent bele. :)
2018. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Elengedtem, nem erről van szó. Tudom, ami elmúlt azon nem lehet változtatni. Engem most már a jövő érdekel és az, hogy ha esetleg hormonális oka lehetett a vetélésnek, meg tudnám-e előzni. Ezért voltam kíváncsi az esetlegesen erre utaló jelekre. Nyilván az orvosom véleménye fog végső soron számítani.

2018. okt. 21. 16:45
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló. Gratulálok! Boldog babavárást kívánok! 😊

Missed ab után mikor kezdtetek el próbálkozni?

2018. okt. 21. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem a doki 3 vérzést mondott, hogy visszaálljon a ciklus. 5. hétre jött meg először, utána 4szer volt meg a pozitív teszt előtt :)(az első vérzés nem is volt igazán vérzés, csak barnázás 3 napig, utána 31, 28, 25, 28napra jött meg).
2018. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sokakat ismerek akiknek hormonális okokból volt vetélésük (magas prolactin, IR, pm. alulműködés). Nem igazán voltak tüneteik, egyikőjüknek sem. Volt, aki 8x vetélt el, mire kiderült, mi a baj...

Ha kétségeid vannak, semeddig nem tart elmenni 2 vérvételre a ciklus 3. és 21. napján hormonszinteket nézetni. Ez a két eredmény elég jól tükrözi, hogy hormonálisan minden rendben van-e.

2018. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!