Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab műtét előtt mennyit...

Missed ab műtét előtt mennyit lehet várni, hogy természetesen fejeződjön be?

Figyelt kérdés

4 napja, amikor barna pecsételő vérzés jelentkezett, derült ki, hogy elhalt a babám. :-( 9 hetes voltam, az embrió már fel is szívódott... A petezsák 35 mm volt, 2 napra rá már csk 25mm. A dokim 7 napot mondott várkozási időnek, hogy akkor menjek újra, hátha természetes módon befejeződik, mivel már csak egy kis petezsák maradt. De 4 napja szinte semmit nem erősödött a vérzés, kisebb pecsételések vannak csak. Nem tudom, a méhszájat nem kellett volna megnézni, hogy nyílt-e? Az nem látszik az uh-n, nem?

Mennyit biztonságos vajon várni? És ilyen kis "maradványnál" tényleg egyszerűű lefolyású lenne?

Köszönöm!


2018. nov. 27. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nekem eleve csak egy 4 hetesen elhalt petezsak volt, megsem kerult szoba se, hogy varjunk, amig beindul magatol a veteles...
2018. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

10 hetesen derült ki, hogy elhalt a babám, 1 hét várakozási időt kaptam, hogy megindul-e magától a folyamat vagy sem. Én másnap erősen vérezni kezdtem és minden távozott, aminek kellett, 1 hét után, már semmi sem volt és a méhem is visszaállt eredeti méretére.

Szerintem ez a 7 nap várakozási idő lehet az elfogadott, és nyilván nem veszélyes, mert ha az lenne, már rég toltak volna a műtőbe és túl lennél rajta.

2018. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Đitti válasza:

Szia! November 15-én pecsételő vérzéssel indult a dolog nálam, 7hetes várandósan. November 20-án voltam dokinál, nem volt embrió, csak 13mm-es petezsák. Az orvos mondta,hogy várjunk egy hetet. Ha nem indul be egy nagyon erős vérzés,akkor 28-án menjek küretre. Ha spontán elvetélek,akkor 27-én csinál egy hasi UH-t,hogy megnézze,hogy minden helyreállt-e.Ha nem,akkor 28-án szintén találkozunk. Szerencsére beindult a természetes tisztulás, 21-én enhye görcsök mellett, 4óra alatt lezajlott az egész. Az UH-n minden rendben volt, a további enyhe vérzésemre Ergam cseppeket kaptam. Szerintem az 1hetes várakozás normális és ajánlott,mivel az orvosok is jobban szeretik,ha nem kell mesterségesen beavatkozni.

Nekem határozottan könnyebb volt feldolgozni az esetet,mintha kapartak volna.

Nem vagyok orvos, de a várakozás szerintem nem árthat 1-2 hétig. Ha attól félsz,hogy fertőzést kapsz esetleg, érdemes az dokiddal beszélni,hogy magyarázzon el mindent. Kitartást kívánok neked! Remélem minden rendben lesz! :)

2018. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!