Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Halva születés esetén (24-25....

Halva születés esetén (24-25. hét) mennyit kell várni a következő terhességgel való próbálkozással?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát szeretném, akik az elmúlt pár évben tudakolták ezt meg az orvosuktól . (tudom, hogy évtizedekkel ezelőtt még egy évet is javasoltak várakozásra). A mi esetünkben semmi anyai betegség nem merült fel, sajnos a magzatnak volt olyan rendellenessége ami miatt nem élt tovább, de genetikusnál jártunk és ez nem örökletes, hanem sporadikus megjelenésű.
2018. dec. 4. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
36 hetes halvaszülésnél, fél évet vártunk. 7. hónapban lettem terhes.
2018. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 babyboom567 ***** válasza:
Ez borzasztó:(
2018. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem 20. hétre születtek meg az ikreim. Igaz, ők éltek még a pocakomban, de nem voltak még elég fejlettek a méhen kívüli élethez...

Nekem mindössze 2 vérzést mondott az orvosom utána. Mentünk is újra (lombik) amint lehetett. Persze nem sikerült utána sem egyből, többször kellett nekifutnunk. Végül pontosan 7 hónapra rá megfogant a kislányunk, aki most 4 hónapos már.

2018. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tested hamarabb fog készen állni mint a lelked. Legalábbis nálam így volt. 36+5nap császárral halva születés volt.Nem derült ki ok. Havi kontroll alapján 6 hónapot javasolt az orvosom. 8 hónap után döntött úgy,hogy jönni akar. Most bízunk a legjobbakban.
2018. dec. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Mindenkinek őszinte részvétem aki átment ezen (bár tudom magamról hogy mit sem ér).

37 éves vagyok, a férjem 38 és úgy érzem túl sok időnk mar nincs (spontán terhesség volt).

Attól félek hogy úgy érzem, sosem fog elmulni a gyász és a fajdalom, tehát ez alapján sosem vállalnank újabb terhességet, viszont közben minden eddiginél jobban vágyunk rá hogy itt legyen mellettünk egy gyermek.

Honnan tudni hogy készen állunk rá?

Járok pszichológushoz, ő egyszer azt mondja, vigyázzunk nehogy csak pótlék legyen az új baba , máskor meg hogy a gyász 1 év.

Ciklusom már rendben van, és fizikailag is minden oké velem szerencsére.

2018. dec. 5. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4.vagyok. Megkérdezhetem mennyi iső telt el a történtek óta? A pszihológus jó,nekem rengeteget segített. Ez a "gyász év" nincs kőbe vésve azért javasolják mert 1év alatt minden ünnepet megélsz.Van aki így tudja elengedni.Nekem az segített,hogy elfogadtam ami történt.Hogy a kisfiam akarta így.Nehéz volt és sok idő. 6hónap után éreztem,hogy készen állok a kistesóra. 2hónap próbálkozás ami végtelennek tűnt de sikerült. És ne engedd,hogy beléd beszéljék,hogy végig fogod aggódni. Nem fogod! Én mindig azt mondom:hitelre nem sírunk! Ha baj van majd sírunk. Most az örömnek van az ideje. Érezni fogod amikor készen álltok,bízz az érzéseidben.

Biztos már valaki nagyon várja,hogy a szülei legyetek és ő tudja mikor jöjjön!

(Bocsi ha hosszú lett)

2018. dec. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. 3 hónap telt el. A szülés után az orvos azt mondta, 3 teljes ciklust várjunk meg a próbálkozással. Ez most letelt , de epp az egymásnak ellentmondó tanácsok miatt nem tudom, belevágjunk e újból. Alapban mi is mindketten pozitiv személyiségűek vagyunk a férjemmel, optimistán állunk az élethez,abban hiszünk, kétszer nem történhet meg velünk ugyanez a szörnyűség.

De a fásult, a kicsit jobb és a totális fájdalom napjai váltogatják egymást még mindig. Félek, ez sosem múlik el, és titkon abban bízok, ha lenne új baba, segítene túllépni, hiszen akkor már biztosan rá koncentrálnék, nem "hagyhatnám el" magam

2018. dec. 5. 08:01
 8/11 anonim ***** válasza:
3hónap szerintem még nagyon kevés idő. Az érzésed teljesen normalisak és ez a kettősség még meg fog maradni egy darabig. Nekem máig vannak belehalós napok,de azután megrázom magam és azt mondom,hogy ennek így kellett valamiért történni és bocsánatot kérek a kis manómtól a hasamba. Azt hogy mikor álltok készen csak TI tudjátok. Mindenki jót akar én tudom és csak mondják a tanácsokat de ezekkel próbálj nem foglalkozni. Ha az segít neked szívesen beszélhetünk privátba. Nekem is sokat segített egy sorstársam akinek elmondhattam az érzéseim feltehettem a kérdéseim.
2018. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bar nekem korai fazisban halt el a magzat, en ugy velem, akkor leszek igazan megbekelve, ha itt lesz a pocakomban az a baba, aki velunk fog maradni :)
2018. dec. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám akkor fogant meg, mikor az előzőt el tudtam engedni. Nekem a nyolc hetes volt csak az első, de így is nehéz volt feldolgozni. Mindenszentek/halottak napjakor érte is gyújtottam egy gyertyát, tartottam egy egész estés zokogást, két hét múlva pedig már tudtam, hogy új élet növekszik bennem. Hiszek benne, hogy minden rendben lesz. Csak erre gondolok.

Remélem te is hamarosan ebben a cipőben jársz.

2018. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!