Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Egyház által támogatott abortus?

Egyház által támogatott abortus?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párom egy keresztény egyhazi iskolába jár.

Egy rend támogatja az iskolat.

Barátnője mesélte hogy babát várt. Láttam az UH felvételeket is. A terhesség megszakítás mellett döntött. Az iskola 150.000ft összegű támogatást kapott a műtétre.

Kerdesem: katolikus egyház támogatja az abortuszt vagy ezt hogy kell érteni?



2019. febr. 19. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Úgy, hogy a csaj hazudott. Ilyen nincs. Az egyház is elítéli az abortuszt, gyilkosságnak veszik, nem fognak támogatni egy gyilkosságot.
2019. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt
2019. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Most az iskola kapta a pénzt vagy a csaj, aki elvetette a babát?


Én max azt tudom elképzelni, hogy nem abortusz volt, hanem vetélés miatti egészségügyi kaparás, ami műtétnek számít és így valami biztosítótól kapott pénzt. De abortuszra szerintem sehol nem jár támogatás, hiszen akkor nem lenne annyi szerencsétlen kisbaba, akit megszül az anyjának nem nevezhető nőszemély aztán megöli.

2019. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazudott. Az iskolának semmi köze se az abortuszhoz, se a terhességhez, semmilyen támogatást erre nem kaphatnak.

Ne legyél már ennyire buta!

2019. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

#3:

A biztosítók nem fizetnek se a terhességre, se a szülésre, sem ezek szövődményeire, ide értve a vetélést. Az egy olyan állapot, amit te idézel elő, és nem egy baleset.

2019. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Gratulálok hozzátok...
2019. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a nagyon égő? Hogy te ezt mind bevetted , aztán meg az, hogy még ide ki is írod.
2019. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

5

Biztosítás nem csak balesetbiztosítás lehet



Kamuztak neked kérdető

2019. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Buta vagyok és ciki hogy megkérdeztem? Neharagudj nem tudtam hogy nem erre való az oldal.

A másik, hogy szó nem esett arról, hogy én elhittem, csak tudni akartam, hogy megtört énhet e ilyen. Ismerem az egyházi tanításokat és pont ezért kérdeztem, hogy megtörténhet e ilyen egy rend által.

De amúgy az iskola a rend által elég nagy összegben támogat mindent, annak érdekében, hogy az iskolát be tudd fejezni.

A normális válaszokat köszönöm.

2019. febr. 20. 04:50
 10/10 anonim válasza:

Muszlimként annyit tudok, hogy nálunk engedélyezett az abortusz indokolt esetben addig, amíg a kisbabának nincs lelke (ha jól tudom, egy közelítő időpont van, tán 12. hét). Utána már csak abban az esetben, ha az anya életét veszélyezteti.


Nem tudom, hogy a keresztényeknél hogy van, de szerintem indok nélkül ott sem lehet, így pedig elég nagy kamunak tűnik, amit barátnőd mondott.


Legalábbis én így tudom, ezt tanították, amikor felvettem a vallást (nem, nem áttértem, előtte ateista voltam, bár ez már nem ide tartozik). :D

2019. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!