Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab műtétkor vajon...

Missed ab műtétkor vajon "illik" adni hálapénzt felkért orvosnak?

Figyelt kérdés
Ha adtatok, akkor mennyit? Csak régi válaszokat találtam. Írhatod priviben is. Köszönöm!
2019. ápr. 29. 15:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egy 20as elég. Sajnálom, hogy ezt kellett átélned :(
2019. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Ha felkért doki, akkor azért illik honorálni. Tekintve, hogy egy 10-15 perces beavatkozásról van szó, én max. 10 ezret adnék.
2019. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
Ha felkért doki kérdezd meg a tarifáját, meg fogja mondani.
2019. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt missed abom, de beszeltem erről az orvosommal, mert bent fekvésem alatt egyszer késő este jött be egy ilyen soron kívüli műtéthez. Kérdeztem, hogy így többet illik-e adni, hogy munka időn kívül csinálja. Azt válaszolta, hogy ezért soha nem fogad el pénzt. Hatalmas fájdalom ez a szülőknek, nem tetézi ő ezt a hálapénz mindenkinek kínos dugdosásával. Akkor éjjel is azért jött be,m ert a kismama kérte, hogy neki sokat jelentene,ha o csinálná a műtétet es nem egy idegen. A dokim azt momdta, hogy neki elég fizetség az, ha a jelenlétével egy kicsit is könnyebbé tette ezt a nehéz időszakot a hölgynek. Szerintem jó érzésű orvos ezért a műtétért nem vár el pénzt.
2019. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó: Azzal egyetértek, hogy nem illik az orvosnak ilyenért elfogadni, ha egyébként az illető rendszeresen hozzá jár, tehát egyébként is szokott nála elég pénzt hagyni. Viszont a páciensnek illik felajánlani, mivel ez tényleg a munkáján felül végzett beavatkozás.
2019. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

"...mivel ez tényleg a munkáján felül végzett beavatkozás."

Mi van? Egy nőgyógyásznak munkán felüli beavatkozás egy missed ab? XDDD

2019. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak az a munkája, hogy az osztályos teendőt ellássa, ill. azokat a feladatokat, ahová be van osztva. nem pedig az, hogy pluszban még a maszek betegeket intézze.

Pl. ha xy be van osztva a szülőszobára, akkor neki nem az a feladata, hogy a terhespatológián megcsinálja az interrupciókat. Stb...

2019. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Remélem lesül a pofája annak a dokinak, aki ezért kér vagy elfogad egy forintot is.

Nekem is a saját dokim csinálta, éjszaka jött be a kórházba, csak miattam. Nem kért, de nem is adtunk volna semmit. Kontorollra már a magánrendelésére mentem, ott sem kért semmit.

2019. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
En nem adtam semmit. Magandokim volt ugyan, de volt olyan rendes es behivott a korhazba amikor ugyeletes volt, hogy ne kelljen fizessek.
2019. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

"Viszont a páciensnek illik felajánlani, mivel ez tényleg a munkáján felül végzett beavatkozás."


Ez a hét vicce. Egyébként ezt az egész softkorrupt nőgyógyászati orvosfogadást be kellene tiltani a francba.

2019. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!