Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab műtét után 5 nappal...

Missed ab műtét után 5 nappal menstruáció szerű vérzés?

Figyelt kérdés

2 hete volt műtétem, ami után 1 hétig vérezgettem, majd az egy hetes kontrollon a doki még látott valamit a méhemben, így másnap újra kiírt műtétre, mert attól tartott, véren kívül maradt bent esetleg szövet. A műtét után azt mondta, átnézte a leszívott "anyagot", de csak alvadt vér, szövet nem volt. Ezután a második műtét után 1 órán át volt bő, darabos vérzésem, majd mintha elvágták volna, megszűnt. A műtét 5 napja volt, azóta még csak barnázás se jelentkezett, semmi. Aztán ma derült égből, mikor egyszer álltam fel a székből, megindult belőlem valami. Mondom, ez olyan érzés, mint mikor megjön. Elszaladtam wc-re és teljesen olyan vér folyik belőlem, mint mikor meg szokott jönni. Viszont nem fáj semmi, nem görcsölök, egyszerűen csak ilyen kissé darabos vér jön, mint a menstruációkor.

Holnap lesz újra kontroll, ahol természetesen mindenről beszámolok a dokinak, de azért nyugtassatok meg, hogy minden ok.

Lehetséges, hogy a szervezetem most tért észhez (hcg-t már terhességi teszt nem mutat - kíváncsiságból megnéztem), most indul meg egy peteérés, ami miatt lelökődik az esetlegesen még felesleges méhnyálkahártya, hogy felépülhessen majd az új? Mintha ugye most vette volna észre a testem, hogy nincs baba és beindulnak a folyamatok. Olvastam ilyesmiket, de azért érdekelne, hogy tapasztaltatok-e ilyet?



2019. máj. 13. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom olvasod-e még az oldalt,de én most pont úgy vagyok,mint te. Múlt héten kedden volt missed ab,aznap kevés vérzés aztán megszűnt minden. Utána nagyon brutálisan begörcsöltem, ezért bementünk a kórházba,ahol megnèzett az orvos és onnan a műtőbe vettem az irányt. Bezárt a mèhszáj és tele voltam alvadt vèrrel, utána újra semmi abszolút. A doki azt mondta ez normális,mert teljesen kipucolt. Ma reggelre enyhe vèrzèsem van. Az első műtéthez képest 8 nap telt el. Nem tudom eldönteni,hogy ebből mensi lesz vagy ez a missed ab utóhatása? Neked mi lett végül?
2019. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Én másnap mentem kontrollra, ahol még látott vért a doki, de azt mondta, majd kijön. Kicsit paráztam, mert ha elsőre újra műtött a vér miatt, akkor most mi ez a pálfordulat, de azért örültem, h nem kell műtét. Rá kb 3 napra kicsit görcsölni kezdett a jobb petefészkem, úh vettem ovutesztet és elkezdtem minden nap tesztelni. A vérzéshez képest 5 napra, az első műtethez képest 2 hét 5 napra, tehát most vasárnap pém volt a teszt szerint. Hétfőn elmentem magánrendelésre egy másik dokihoz és megnézettem magam. Azt mondta nincs vér, üres a méhem, 8 mm vastag már a nyálkahártya, úh minden ok. Szóval kb jövő 7végén szerintem meg fog jönni. Meglátjuk. Én annak tudom be a vérzést, h beindult a peteérés és a szervezetem kilökte a meg bent maradt felesleges nyálkahártyát.

Biztos kell idő, míg az agy észleli, h mi történt a méhünkkel és nekiáll intézkedni. ☺️ Amíg hormonokkal nem indít meg folyamatokat, addig szerencsétlen méhünk csak vegetál. Szerintem talán neked is most tért észhez a rendszer. Azért ez a műtét sokk a szervezetnek. Kitartást! Majd jelezz, mi lett. ☺️

2019. máj. 22. 08:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, a nqgy adag vér után semmi nem jött többé. Még barnázás se, semmi. Mintha elvágták volna, ahogy jött, úgy ment. ☺️
2019. máj. 22. 08:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Reggel óta megint semmi. Nekem amúgy ovulációm a műtét előtt 10-12.napon szokott lenni, tehát elég korán. Neked amúgy is ilyen későn szokott lenni vagy bekavart a missed ab. Neked az orvos mit mondott mikor próbálkozhattok újra a babával? Nekem azt mondta egy normális menstruáció után lehet is,ha minden okés a kontrollon. Nagyon várom,de olyan lassan megy az idő.
2019. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, sohasem néztem az ovut meg. Soha nem is éreztem a peteérésemet, csak most először. 28 napos ciklusaim vannak/voltak mindig, 5 napos mensivel. Ha véletlenül peteéréskor voltam egy évben 1x citológian, a doki mindig halalra dicsérte a petefészkemben zajló folyamatokat, h olyan, mint a nagykönyvben. Korábban, mikor gyereket akartunk, kétnaponta összebújtunk apával és a kövi mensi már nem jött meg, így sosem tartottam fontosnak, h figyelgessem. Problémamentes minta terhesség volt verzés, fajdalom, bármi nélkül. Most is egyből összejött a babó, nem is figyeltem igazán magara, mert gondoltam, múltkor is simán ment. De sajnos vérezni kezdtem és a 13 mm-es embriónak már nem volt szívhangja. Magasról lehet nagyot esni. Most a padlón tanulom meg a nagy szerencsémet ertékelni. Valszeg, ez az eset megtanított kicsit jobban befelé figyelni, ezért érezhettem a petefészkem görcsölgetését.

Nekem 3 doki 3 félét mondott. Az egyik az első mensi utánt, a másik 2 hónapot, a 3. 3 hónapot. 😁 Szerintem, ha úgy érzed, készen állsz, fodj neki bátran a babaprojektnek. 😉

2019. máj. 22. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon megviselt engem is ez a dolog,de 2 napja érzem azt,hogy át kell lendülnöm ezen az egészen és muszáj előre néznem és pozitívnak kell lennem. Így most jobb azért és előre nézek.
2019. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!