Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti hogy dolgoztatok fel egy...

Ti hogy dolgoztatok fel egy vetélést?

Figyelt kérdés
Én 2 babát veszitetem el .. Es egyszeruen nem tudom tovabb tenni magam az hogy egy baba el megy elofordul de az hogy ketto ?? Nem tudom tul tenni magam ezen
2019. máj. 14. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én igazán csak sikeres terhességgel. Előtte elfojtottam csak, nem dolgoztam valóban fel.
2019. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? A harmadiknál már kb.vártam :(
2019. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem negy volt sorozatban.

Oszinten irom, a masodik volt a legnehezebb.

Az elsonel az vigasztalt, hogy ez gyakori, biztosan oka volt es legkozelebb nem igy lesz.

A masodiknal ereztem azt, hogy baj van es bepanikoltam, hogy talan mindig ez lesz.

En mar az elso utan elmentem nehany vizsgalatra, a masodik utan belevetettuk magunkat a tesztek “tengerebe”, mindet kovet megmozgattam, hogy megtalaljak az okot es ezaltal a megoldast, ezzel telt az ido is es segitett is valamit.

Utana viszont igyekeztem “fuggetleniteni” magam a terhesseg tenyetol, nem jarni a fellegek felett pusztan a tenytol, hogy terhes vagyok. Tudatositottam magamban es a ferjemben is, hogy nalunk a pozitiv teszt meg csak az elso lepes egy hosszu uton es akkor kezdjunk el “jobban” orulni, ha tulvagyunk az elso 12 heten. (Nekem 8-12 het kozott volt mindegyik vetelesem.)

Igy bar durvan hangzik, de a harmadik es a negyedik veteles mar nem erintett annyira meg, fel voltunk keszulve ra es tovabbra is csak a cel lebegett a szemunk elott, hogy legyen gyermekunk.

Nekunk vegul sikerult, otodik nekifutasra.

Kivanom, hogy nektek mar a kovetkezo sikeres legyen es kitartas!

2019. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy új terhességgel. Illetve kettővel, mert 2 babát vesztettünk el. 5 terhességem volt/van

1. gyerkőc

2. vetélés

3. megint gyerkőc

4. vetélés

5. most már 19 hetes terhes leszek

2019. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok, nálam a sorrend: vetélés-gyerkőc-vetélés-vetélés.
2019. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27 hetes halvaszülés...visszamentem egy hónap múlva dolgozni nem mondom h feldolgoztam még most se de akkor a munkába temetkezés emberekkel levés jobb volt. Utána megszületett a fiam rá 2 évre. De még most is sokszor gondolok rá...vajon hasonlitanának? Stb
2019. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok. @6: abba bele is bolondulnék :S
2019. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességem volt vetélés.8-9.héten állt le a fejlődésben.Fél évig szinte alig voltam önmagam,egészségesnek gondoltam magam(sport,rendszeres menses,semmi fura tünet) és hihetetlennek tartottam,hogy ez velem megtörténik.Próbáltam kivizsgáltatni magam,nem hittem el,hogy ez normális,h elment a baba.Magánnőgyógyász mindent rendben talált.Aztán egyszer csak 1 év után furán éreztem magam,mintha húzna valami lefelé,alig volt erőm,hullott a hajam.Akkor kiderült a pajzsmirigy alulműködés.Na azt is nehéz volt első körben feldolgozni,meg hogy azért lehetett a vetélés.Aztán kaptam a hormont(életem végéig kell szednem).Fél évre rá még nem jött össze,majd peteérés javítót kaptam és megfogant a fiam.Csakis akkor nyugodtam meg mikor megszületett és a kezemben tartottam.Azóta beállított TSH-val,spontán hamar fogant még 2 gyermekem.

A mai eszemmel első körben pm,IR,pco-ra nézetnem magam és ott sem szoros határértékre hagyatkoznék.Ugyanis pl.nekem beeső IR van és arra csak megy a legyintés!!Mert az egyes orvosok szerint jó.Ami nem igaz,mert rosszul vagyok pl.ha nem eszem időben,vagy épp ezerrel ver a szívem.

Olvasgass a témában és keress megfelelő szakorvost(pl.nőgyógyász-endokrinológus)!Addig ne is próbálkozzatok,míg nincs hormonpanel,3 v 5 pontos inzulinvizsgálat és pajzsmirigy hormonok(TSH,T4,T3,atpo...),meg ultrahang persze.Ezeknél is az a jó,ami a babához kell,pl

TSH kb.2ig jó,hiába 4,9 a határ,illetve a T3 és T4 függvénye is,atpo pedig h van-e autoimmunitás!Terheléses cukorvizsgálat sem jó,ott inzulint is kell figyelni hozzá,hogy nem-e több inzulinlöketet kapsz.

2 vetélés után csak az fog vigasztalni,hogyha majd kezedben tartod a gyermeked!Addig meg keresd az okot,érdeklődj,informálódj,keress orvost!

2019. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 éve vesztettem el egy babát,9 hetesen.Mivel nem spontán vetélés volt be kellett mennem missed ab-ra.A mai napig fáj ha rágondolok.Azért is volt nagy érvágás mert 2 egészséges gyerek után történt.Akkor azt mondtam nem lesz több,de azóta született mégegy kislányom aki 15.-én lesz 7 hónapos.Végig rettegtem a terhességet,a szívhanghallgató nélkül megőrültem volna.Amíg nem mozgott mindennap hallgattam és akkor nyugodtam meg.
2019. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz feldolgozni. Nekem 2 vetélésem volt a 8-9. héten. Rengeteg vizsgálaton vettem részt, nem találták meg az okot. A harmadik terhességem méhen belüli elhalás volt a 24. héten. A babát meg kellett szülni, másfél napig tartott. A boncolásnál nem találtak okot, valószínűleg méhen belüli trombózis miatt történt.

Utánna hónapokig azt hittem, hogy megőrülök, a férjemet is nagyon megviselte. Terápián is részt vettem, meditációt tanultam, mára elfogadtam a történteket.

2 év múlva egészséges kisfiam született, az elvesztett baba kislány volt. Gyakran gondolok rá, néha álmodom is róla. Szoktam vele beszélgetni is gondolatban, mindig arra kérem vigyázzon a kisfiamra.

2019. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!