Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan tovább? Vetélés után.

Hogyan tovább? Vetélés után.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom hol kezdjem. Ma lett volna a 12. heti genetikai ultrahang. Amire már felesleges volna elmenni. Most szombaton (12+3 hetesen), erős mensi szerű görcsre ébredtem, hasszúrkálással. Majd megindult a vérzés, ami egyre erősödött. Azonnal mentünk az ügyeletre, ott több óra várakozás után kiderült ultrahang alapján, hogy üres a magzatburok.. Sokként ért minket. A fejlődés a 7. hét körül álhatott meg. Mondták, hogy a magzatburok továbbnőtt. Befektettek a kórházba, kaptam gyógyszereket, beindították a tisztulást. Nagy fájdalmak, sok vér árán kitisztultam, amit ultrahanggal elenőriztek.

Azóta itthon fekszem. Fájdalmaim vannak. Vérzek. Most egy félórája is távozott 2 cm - darabka. Nem tudom normális-e. Külföldön élek. Azt mondták, akkor menjek vissza ha lázam van és nagyon vérzek. Most a vér mennyiség megfelel a mensi első napjaival.

Összetörtünk a párommal. Azt hittük mai napig már nem lesz baj, az ultrahangig. Sok kérdésem volna, hogy mivel lehet segíteni a felépülést? Szeretnénk kisbabát mindenképp. Tudom korai erre gondolni, de ez ad csak erőt most. A héten nem dolgozom, fekszem itthon. Akinek van tapasztalata, örülnék a biztatásoknak, hogy van remény, hogy hamar megfogan a baba és egészségesen megszületik. Azt hozzáteszem, hogy majdnem egy évre rá jött össze ez a baba akit elvesztettünk. Pajzsmirigy betegségem van gyógyszert szedek. Akkor kezdtük meg a kezelést, második hónapba terhes lettem. Már szerdára foglaltam időpontot oda ahova jártam terhesgondozásra. Szeretném megkezdeni a kivizsgálást.



2019. jún. 10. 15:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A szerdai védőnő (itt így hívják őket) látogatást várom, ott lemondjuk az eddigi időpontokat amiket ott kaptunk. Sok kérdésem lesz ott is. Aztan amint lehet szeretnénk kideríteni, hogy mi volt a baj.
2019. jún. 10. 15:07
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Sajnálom, én is vetéltem, tudom milyen érzés. De amellett nem tudok elmenni szó nelkül ami mostanság rendre előkerül, hogy külföldön mennyire nem számít 12. hét előtt a magzat. Ezek szerint addig csak egyetlenegyszer néztek meg, párhetesen? Minden külföldön élő terhes sztorinál elképedek mennyire nincs terhesgondozás, figyelemmel kíserés az első trimeszterben :( Mégis annyian a magyar nőgyógy rendszert szidják, holott messzemenően többet törődnek a kismamákkal.


Na de a kérdésre a válasz: hogy mikor próbálkozhattok ismét azt elmondja az orvos, de biztos hogy min. 3 hónap. Érdemes folsavat szedni! Lelkileg nehezebb lesz, de jön a nyár, foglaljátok le magatokat, nekem anno ez segített hogy nem aszalódtam otthon hanem folyton programokat csináltunk, nem görcsöltem, és jött újra :)

2019. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen ebben egyetértek, hogy az első trimeszterbe nincs olyan vizsgálat, hogy a baba életképes-e vagy sem.

6+3 hetesen voltam Magyarországon ultrahangon, ott a méretek megfeleltek az előírtnak. Sejthető szívhangot írt fel a nődoki. Kérdezte nem-e megyek vissza hozzá, de már utaztunk másnap ide vissza. Itt meg volt időpontom terhesgondozásra, 9.hétre, gondoltam lesz szivhang nézés legalabb. Nem lett. Aztan beosztott a genetikai ultrahangra. Azóta azt vártam. Gondoltam már addig minden rendben lesz, mert voltak tüneteim. Az orvos is igazolt most , hogy nőtt a burok, amiatt maradtak a tünetek. Szóval a testem terhességnek élte meg ez idáig. Még a hasam is nőtt minimálisan. De én láttam.


Próbálkozni ősztől terveztük, attól is függ, hogy rendbe jövök-e rendesen. Aztan megjön-e úgy ahogy kell. Kivizsgálás is meglesz. Akkor belevágunk.

2019. jún. 10. 15:29
 4/17 A kérdező kommentje:
Várom még a siker sztorikat, hogy kinek mikor jött a baba? Mi segített benne? Mi derült ki ha volt kivizsgálás?
2019. jún. 10. 15:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki és miért pontozta le az előző válaszolót, szerintem tök igaza van.


No de! Nekem tavaly április 30-án volt missed ab, 8 hetes terhességnél. 3 ciklus pihenést javasolt a dokim. Az első vérzésre után lehetett finoman összebújni. Nekem testi fájdalmam nem nagyon volt, vagy csak nem emlékszem, viszont úgy éreztem kitéptek belőlem egy darabot. Több, mint öt hétig nem akart a hcg-m normális szintre csökkenni, úgyhogy már az összes orvos vizsgált, nem-e esetleg méhen kívüli (is) volt. (Szerencsére nem.)

Mi házfelújításba fogtunk, összeházasodtunk és rengeteget kirándultunk. Már a nyáron elkezdtem femibion 0-t szedni.

Aztán ősszel úgy döntöttem itt az ideje összekaparni magam, mert felszedtem néhány kilót, és a menzeszem is totál rendszertelen lett, úgyhogy kicsit jobban odafigyeltem mit eszek, és sokkal többet mozogtam. Aztán elbúcsúztam a babámtól. Biztos van aki hülyének néz, de nekem ez kellett... elengedtem, de megígértem, hogy soha nem felejtem el, és mindig ő lesz az első. Rá két hétre pozitív lett a tesztem, az volt a második próbálkozós hónap. Most 35. héten járok, és eddig minden rendben van.

Mielőbbi felépülést neked!

2019. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én minden válaszolónak zöldkezet adok.👍🏼

Köszönöm, hogy leírtad az esetedet. Még nagyon friss a dolog nekem. Hullámokban rámtör a hiány érzet. Nekünk nehezen is jött össze ez az első terhesség, talán ezért félek neki vágni újból, az a sok csalódás hónapról hónapra nehéz volt.

Nekem gyógyszerrel indították be jobban a vetélést, azért másabb. Én vérzek és fájdogál a hasam. Meg üresnek érzem a hasamat belül. Hirtelen történt minden.

Holnap végre megyünk a megbeszélésre. Kiváncsi vagyok nekem mit javasolnak. Ősztől tervezzük a próbálkozást, ha minden rendben fog zajlani.

2019. jún. 11. 09:55
 7/17 A kérdező kommentje:
Szívből gratulálok nektek a babátokhoz! ❣️
2019. jún. 11. 09:58
 8/17 anonim ***** válasza:

Magyar v külföldi gyógyszert szedsz?

Genetikai vizsgálaton voltatok?

2019. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Melyik gyógyszerre gondolsz?

Pajzsmirigy gyógyszer azt még Magyarországon kaptam, de lassan elfogy, innen is kell kérjem majd.

A vetélés beindítására itt kaptam gyógyszert, de nem szedem folyamat, aznap kaptam a kórházban, 3 óra ként 3-3 szemet. Késő estig. Akkor engedtek haza mikor látták az ultrahangon, hogy a terhesség az kiürült. Azóta még jönnek kisebb alvadt vérdarabok. (Bent mondták, hogy ez az.)


Nem voltunk még genetikai vizsgálaton.

2019. jún. 12. 20:38
 10/17 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyesre gondoltam.Milyen mellekhatast ir a tajekoztato?

A pajzsmirigyes gyogyszer is hormontartalmu lehet,valoszinu attol is lehet.Genetikanal jo az eredmeny?

2019. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!