Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 1 cm-es elvetélt embrió...

1 cm-es elvetélt embrió szövettana miért nem ír embrióról?

Figyelt kérdés

8 hetesen nem volt szívhang az akkor 13 mm-es embriómnak.

A szövettant 4 hétre rá kaptam, de csak ennyit ír:

"Összmennyiségben gyermekökölnyi szakadozott puha szivacsos szürkésbarna szöveg, mely kevés szálcsás, illetve lemezes véralvadékkal keveredik.

Az anyagban terhességi decidua, chorion bolyhok illetve hypersecretios endometrium látható. GK.

Diagnózis: Inkomplett spontán vetélés"


Megnéztem, hogy a decidua az a megduzzadt nyálkahártya, amibe a pete befészkeli magát, a chorion bolyhok azok a méhlepényt jelentik, a hyperizé meg valami gyulladt méhnyálkahártyát jelethet.


De hol van az embrió? Mégiscsak 1 cm-es volt. Arról miért nem írnak? Okés, ha nem derül ki a vetélés oka, de miért nincs semmi infó róla?


A doki úgy adta át a papírt, hogy ez igazolja, hogy elvetéltem. Akkor nem olvastam át, csak itthon és most ezt nem értem.



2019. jún. 10. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi szokott lenni általában sajnos...

12. hét után, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatti megszakításnál sem volt több a szövettan eredménye...

2019. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor a te szövettanodat sem értem. Hová teszik az embriókat? :) Nem látják őket? Vagy talán a szövettanosokhoz az embrió nem jut el, azért nem látják?

Miért írnak mindenféle nyálkahártyákról kisregényt, míg az embrióról még csak említést sem. Ezt továbbra sem értem.

2019. jún. 10. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Hát nekem elmagyarázta a doki, de nem biztos, hogy akarod tudni a választ...
2019. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De szeretném tudni, megírod priviben? Sejtem egyébként, h mit tesznek velük. Valószínűleg a műtétet is nem hiába erőltetik a spontán vetélés helyett.
2019. jún. 10. 16:12
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
# 4: Nem azért "erőltetik" a műtétet, hanem a te védelmedben... Mert ha elhalt magzati szövetek maradnak benned, az nagyon súlyos fertőzést tud okozni. Sajnos ilyenben is volt már részem... Több nagyműtéttel hoztak helyre, de bele is halhattam volna. Jobb a küret mindenképp, nem érdemes kockáztatni!
2019. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Engem is érdekelne a válasz, leírnátok nekem is?
2019. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem, mit kellene írni az embrióról. Nem volt embrió, csak egy sejtcsomó.
2019. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Mert az az embrió mire kijött belőled már nem volt egyben.
2019. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Koraterhesség elvesztésének nincs felderíthető oka. Általában ez csal a természetes szelekció, nem volt életképes. Szívből sajnálom, gyors lelki felépülést kívánok!
2019. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
MErt az embriót nem vizsgálják, deciduát keresnek, az igazolja, hogy valóban terhesség szakadt meg. A szövettant ne úgy képzeld el, hogy ami kikerül belőled, az mind megy a patológiára...
2019. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!