Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mitől lehet, hogy mindkét...

Mitől lehet, hogy mindkét lombiknál elkezdett termelődni a hcg, aztán mégis elhalt a baba?

Figyelt kérdés

Az elsőnél 1 hét+1 nap után 6-os volt, a másodiknál 24 -ehhez már gratuláltak, de amikor rá 5 napra mentem, már 2 alatt volt csak. :( Ill. ez utóbbinál mikor állhatott meg a terhesség? (Pénteki nap volt az első vérvétel, aztán szerdán)

Elküldött a dokim genetikai vizsgálatra (jövőhéten megyek, 2-3 hétig kell majd várni az eredményre), de annyira le voltam sokkolva, hogy nem kérdeztem rá, mit csinálhattam rosszul és csak kattogok meg sírok.. :(



2019. júl. 4. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltál semmit rosszul, ezt felejtsd is el! Viszon szerintem is a genetikai lesz a ludas. Azt mindenkepp mindketten csinaltassatok meg, csak ugy van ertelme.
2019. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, ha a genetika az oka, az még rosszabb, mintha valamit elrontottam volna, hisz akkor azon nem lehet segíteni.. :((( Vagy de? A vőlegényemnek már csináltak az elején (nem is értem, nekem miért nem), neki az rendben volt. (Amúgy az alacsony spermiumszáma miatt kezdtünk bele)
2019. júl. 5. 07:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is az alacsony spermiumszam miatt kezdtuk a lombikot, csak az elso utan derult ki a kromoszomahibam. 2 lehetosegetek van: a par sejtes embriokon PGD vizsgalatot vegeznek es csak azt ultetik vissza amelyik genetikailag jo. Mi ezt nem kertuk, mert elso alkalommal 1 embrionk maradt, a termeszet “elintezte” a szelekciot. Masodjara ennek tudataban mas hormonokat kaptam, hosszabb volt a stimulacio, kesobbre esett a beultetes is. (Ez nyilvan a genetikat nem befolyasolja, de talan befogadobb volt a méhem.) Ilyen esetben jo a maximum szamu beultetheto embriokat visszakerni, mondjuk nekunk 3 maradt a 9-bol a 2. napra, mindet visszaultettek. 2-en tapadtak meg, jelenleg 11+5 hetes terhes vagyok. De ebben az esetben az a kockázat, hogy a 12. heti genetikai vizsgalaton kiderulhet olyan genetikai betegseg, ami miatt el kell vetetni a piciket.

Egyik megoldás sem konnyu, de nem szabad feladni.

Egyebkent a genetikus akihez elmentunk tanacsadasra ritka nagy taplo volt, mondtuk, hogy mi nyitottak vagyunk az orokbefogadasra, amire azt mondta, hogy ezt el kell felejteni, nem kell mas gyereket nevelni. O azt mondta, hogy csak a PGD a megoldas. Ellenben miutan meghoztuk a dontest, hogy nem szeretnenk PGD-t a lombikos nogyogyasz azt mondta, hogy szerinte jol dontottunk, nehogy pont a vizsgalat miatt alljon le egy (vagy az egyetlen) ep embrio.

Irj nyugodtan privit ha meg kerdesed van, megprobalok segiteni :)

2019. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most úgy néz ki, hogy a genetikánk rendben van, de vagy spermaszinten van hiba, vagy van egy minimális trombózishajlamom és attól. Ennek tudatában próbálja újra a dokim novemberben.. (Mindent elkövet,amit lehet,úgy látom; megérdemli,hogy végre csináljon nekem egy babát és többé ne valljunk kudarcot:))
2019. szept. 24. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!