Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogy lehet hosszú távon...

Hogy lehet hosszú távon fenntartani egy levelezőtárssal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin már sok emberrel beszélgettem, de elöbb utóbb minden beszélgetésnek vége szakadt, ami nem miattam volt, hanem egyszer csak elkezdtek egyre ritkábban írni és végül eltűntek teljesen, vagy volt aki megmondta, hogy "bocs de nem akarok tovább beszélgetni". Bár ő még rendes volt, mert nem hagyott a bizonytalanságban és megmondta h ne várjak rá hiába.

Nem tudom miért van ez. Nekem egy olyan levelezőtársra van szükségem aki napi szinten (max 2 naponta) ír és hosszú távon is beszélget velem. Tehát nem hagy itt 3 nap múlva, nem hagy itt 6 hét múlva, nem hagy itt 3 hónap múlva, hanem jövő ilyenkor is itt lesz.

Nekem nincsenek barátaim a való életben, ezért interneten keresztül próbálok kommunikálni más emberekkel, de itt sem sikerül kapcsolatokat kiépíteni, mert egy levelezőtárs mindig magamra hagy, ami csalódást okoz és hajlamos vagyok depresszióba esni emiatt. Volt egy lány, akivel 9 hónapon át beszélgettünk, de egyszer csak nem írt többet. Akkor több mint 1 hónapig nem bírtam aludni a szorongástól, annyira megviselt.



#barát, levelezőtárs
2020. máj. 27. 14:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy bele kell ebbe törődni, hogy ez a barátkozás periodikusan megy és pár havonta új levelezőtársat kell keresni?
2020. máj. 27. 14:27
 2/6 anonim válasza:
Úgy hogy mindketten motiváltak vagytok, érdeklitek egymást, szerettek levelezni, és mindig találtok minél több színes témát.
2020. máj. 27. 14:29
 3/6 anonim válasza:
Ezt sosem lehet tudni, hogy valaki itt fog-e hagyni vagy nem. Az ismerkedés elején még nem sok mindent tudtok egymásról, gyakran hetek-hónapok (vagy akár évek...) múlva derül ki olyan az egyikről, ami miatt a másik a továbbiakban már nem kívánja folytatni a beszélgetést.
2020. máj. 27. 14:43
 4/6 anonim válasza:

Általában a legtöbb ember levelet kapni szeret,olvasni, de írni nem,mert lusták.Nem rossz értelemben,de így van.

Így volt ez a postai leveleknél is :)


De persze,kifoghatsz olyat is, aki azt is megírja,mit evett, mit olvasott.Szerencse kérdése !

2020. máj. 27. 15:35
 5/6 anonim válasza:

Érdekes kérdés ez, én is mindig így járok.

Én a személyes találkozás hiányát érzem fordulópontként.

Mikor már eljött rég az a pont, hogy na most akkor találkozzunk, igyunk meg valamit, stb, de nem lehet, pl azért mert a levelezőpartnerem Németországban él, én meg Bukovinában. (csak mondtam valamit) És fix az, hogy ő nem fog hazajönni, az is, hogy én nem fogok kimenni és bármennyire szimpatikusak vagyunk egymásnak, motiválatlanná válik, kimerül a beszélgetés. Nem lesz célja. Az utazás szép, de csak akkor, ha tartasz valahova. Ha tudod, hogy egy végtelen utazás vár rád, nem biztos, hogy a vonaton maradsz.

Én erre gondoltam. :)


Emellett persze sokminden lehet, lehetett. Hogy unalmas vagyok, nem dobtam fel jó témákat, nem küldtem dickpicet...(vagy túl sokat?)


Szóval én is örülnék, ha lenne erre egy recept, ami biztosan megindokolná, hogy mi miért történik.

Sok levelezőtársammal szakadt meg így.

Sokszor kölcsönösen fárasztóvá válik a céltalan utazás a levelek tengerében.


25F

2020. máj. 27. 19:25
 6/6 anonim válasza:
Elég egyszerű. Akár tetszik akár nem, egy kapcsolatot nem legyen az bármilyen is, nem lehet fent tartani online. Mindenképpen találkozni kell a való életben is. Én azt ajánlom hogy ne légy beszari, és menj ki az életbe és ott ismerkedj mert el fog menni előtted az egész fiatalságod. Ajánlok neked egy jó youtube csatornát. A neve sikerre hangolva. Remélem megérted azt amit írtam és erőt veszel magadon!
2020. jún. 14. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!