Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Milyen az egyetemi kollégiumi...

Milyen az egyetemi kollégiumi élet?

Figyelt kérdés

A Széchenyi István Egyetemre szeretnék jelentkezni (Győrben), de mivel Budapesti vagyok mindenképpen kollégiumba szeretnék beköltözni.Esetleg van köztetek olyan, aki oda jár/járt? Milyen ott a kollégium és a diákok?

Még sosem voltam kollégista mindig nagyon közel laktam az iskoláimhoz, most viszont arra az egyetemre szeretnék menni és szívesen kipróbálnám a kollégista életet. :)

Könnyen barátkozom, alkalmazkodó vagyok, így efelől nem lesz gondom. Viszont nagyon félek a többi dologtól (Mennyire szivatják egymást a kolisok? Mennyire kínos pl a gyantázás és minden ilyen jellegű dolog?)

Mennyire nehéz barátkozni? A fiúk itt is olyanok mint középiskolában? Meg van szabva hogy mikor hagyhatod el a kollégium területét, ott alhatsz e valakinél, mikor mit kell csinálnod?

Ne haragudjatok ha hülye kérdéseket teszek fel, de még sosem voltam kollégiumban. Xd

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2020. jún. 24. 13:00
 1/4 anonim válasza:
A kollégiumokban mindenki kefél mindenkivel. Már a mi időnkben is így volt, képzelem, mi lehet most :D
2020. jún. 24. 14:00
 2/4 anonim válasza:

Jézus első. xd Nem.

Széchenyis vagyok, kolis voltam eddig, remélem kövi évre is felvesznek. xD Lényegében 3 koli van Győrben, ami a Széchenyié: Multi, Belső, Külső. A Multi és a Belső koli egymás mellett van a campus területén, a Külső viszont kb 45 perces sétára van, busszal 10-15 perc, forgalomtól függ.

A Multi és a Belső nemrég lett felújítva, szóval elég jó állapotban vannak, modernek, a Multi a legmodernebb, oda magas is a ponthatár. Nem tudom nézted-e, hogy a koliba is pontok kellenek, hogy bekerülj. Erről az oldalukon tájékozódhatsz, de ha valamit nem értesz, nyugodtan írj nekem.

Egyáltalán nem szívatnak az emberek senkit, inkább jó partikat rendeznek, és mindenkit nagyon szívesen várnak, sőt ha elhaladsz mellettük a folyosón, tuti meghívnak egy sörre meg hogy csatlakozz már. :D Nagyon jó fej mindenki, én legalábbis így vettem észre. Elég könnyű barátokat szerezni.

Nem tudom a te középsulidban milyenek voltak a fiúk, itt ők is jófejek.

Gyantázás, hát nem tudom mire gondolsz, ha gyantázod magad, akkor bevonulsz a fürdőbe és elvégzed a dolgod. :D

Bármikor elhagyhatod a kolit, mindegyik kolinál van 1 porta ami 0-24-ben nyitva van, szóval bármikor vissza is mehetsz. Széchenyisként minden hallgató kap egy hallgatói kártyát, ami többek közt a kolihoz is kell, mivel a portán azzal tudsz belépni plusz az ujjlenyomatoddal. (Ajánlom, hogy a hüvelykujjadat használd majd, annál kevesebb az esélye, hogy nem ismeri fel a rendszer, különben újra kell vetetned ujjlenyomatot.)

Mivel a multi meg a belső össze van kötve, ha oda vesznek fel és azon belül akarsz másnál aludni, akkor semmi akadálya, bármikor megteheted. Viszont ha pl a külsőben akarsz aludni, akkor 1000ft/éjszaka. Ha nem fizetsz, akkor 22.30ig el kell hagyni a kolit, különben letiltják a hallgatói kártyád, és nem tudsz bemenni a külsőbe (a sajátodba persze igen), amíg ki nem fizeted a 2000ft-os büntetést. xd De ugyanez igaz akkor is, ha küsőbe vesznek fel, és a multiban/belsőben akarsz lenni. Semmi más nincs megszabva, csak ez lényegében.

Ha még érdekel valami, írj nyugodtan. Amúgy milyen szakra tervezel menni?

2020. jún. 24. 14:22
 3/4 A kérdező kommentje:

Wow köszi a hosszú választ. :D Még nem döntöttem el hogy Marketing menedzsment vagy élelmiszer mérnöki szakra menjek. Jövőre érettségizek szóval addigra remélem jó döntést tudok hozni. :D

Szerinted ha majdnem mindenből ötös leszek jövőre és lesz egy felsőfokú angol nyelvvizsgám akkor felvesznek?

Ettől kevésbé félek mint hogy a többi tárgyból tegyek emeltet. Az összes tanárom ijesztget minket hogy örüljünk ha átmegyünk mert az érettségi önmagában is nehéz nem hogy még emeltezni belőle... :/ Talán a matekot bevállalnám még emelten, de az angolból tuti meglenne a felsőfokú. Xd

És te melyik szakon vagy? :D

2020. jún. 24. 15:43
 4/4 anonim válasza:

Marketing menedzsment alatt a kereskedelem és marketing szakor érted? :) Én inkább azt ajánlanám, mint az élelmiszermérnökit, bár arról őszintén szólva semmi tapasztalatom nincs. Azonban egy barátom kermarkeres, ő szereti a szakot, meg van is néha vele közös órám. (gazdaságinformatikuson vagyok)

Ponthatár is eltérő, élelmiszeren 300 körül, kermark 400. Utóbbi húzósabb. Angolból mindenképp emeltezz, meg a felsőfokút is csináld meg. Felvételinél igaz csak az egyik számít pontnak, de a kolis felvételinél a nyelvvizgsáért is jár pont.

Ha mindenből 5ös vagy, és a többi érettségid is jól sikerül, akkor van esélyed, az említett barátom is így került be. Esetleg egy matek emeltet megpróbálhatsz, de halál. :D Gimiben jártam emelt matekra, de inkább maradtam a sima érettséginél, viszont az egyetemi matekórákon hasznos volt az ott szerzett tudás, so ezt is ajánlom neked.

2020. jún. 24. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!