Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van olyan, aki szintén idén...

Van olyan, aki szintén idén kezdi az egyetemet és lenne kedve beszélgetni annak nehézségeiről? Ti hogyan viselitek azt, hogy a félév "hibrid" oktatásban fog megvalósulni?

Figyelt kérdés
Igazából teljesen mindegy a nem és az életkor. Csak így arra tekintettel, hogy nem lesznek gólyatáborok szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik szintén idén kezdik az egyetemet.

2020. aug. 2. 15:14
 1/5 anonim válasza:

A gólyatábor túlértékelt, illetve sokan azt hiszik hogy az egyetem a bulizásból áll. Sajnos komolyabb szakoknál nagyon nem így van.


A távoktatástól meg nem kell félni, nem volt rossz az előző félév(szubjektív vélemény, nem volt laborom)

Üdv: egy egyetemista

2020. aug. 2. 15:48
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Én se most kezdem, de részben igaza van az #1-nek. Sajnálatos, hogy elmaradnak a gólyatáborok és a többi egyetemi program is, mert tény, hogy nem bulizni jár az ember oda, de ezeknek nagyon jó közösségépítő szerepük van (nem feltétlen a gólyatábornak), de pl. egy sportnap, egy szakest, stb.


Nekem az előző félév teljes távoktatásban volt, ami - úgy hogy laborokat nem lehet távban megtartani - igen nehézkes volt, reménykedem, hogy a kövi félév offline lesz minél tovább, de legalábbis a hibrid megmarad, mivel jövő félévben is sok laborom lesz és anélkül szinte lehetetlen megérteni az anyagot és nincs is sok értelme csak az elméleti tudásnak. A hibrid módszer azért is jó, mert így az ember többet tud kimozdulni, és találkozni a barátaival is, ami - lehet sok introvertált embernek nem fontos mások közelsége - de megint másoknak jót tud tenni, ha találkozhat a barátaival, vagy akár új embereket ismerhet meg.

2020. aug. 2. 18:22
 3/5 anonim válasza:

Mivel végzős évemben járok ezért kifejezetten örültem annak hogy online oktatás volt, illetve a mostani hibridet is örömmel fogadom. Volt időm bőven a témámmal foglalkozni, szakdolgozattal már előre dolgoztam. A mostani félévben pedig lesz időm dolgozni, pénzt keresni, MSc-re készülni.

A szaktárgyakat különösebb probléma nélkül meg tudtam tanulni akár tarottak online előadást akár nem. A laborok azért hiányoztak, illetve a társaság is.


Na de ehhez ugye kellett az az előfeltétel hogy erős alapjaim legyenek. Ha azok nincsenek meg, akkor a "vért izzadni" is enyhe kifejezés egy online vagy hibrid félév teljesítéséhez. Mérnöki / infós / orvosi / reálos szakokon főleg. De igazából sehol sem egyszerű olyannak aki éppen csak érettségizett és gőze sincs a felsőoktatási rendszerről.

Óriási respekt jár azoknak a gólyáknak akik ennek ellenére is belevágnak az egyetemi tanulmányokba. Bár a tanárok már sokkal felkészültebbek lesznek, azért egy online óra mégsem az igazi.

Próbáld a legtöbbet kihozni! Hajrá!

2020. aug. 2. 18:34
 4/5 anonim válasza:

En is most kezdenem, de nagyon nehez... nem tudom, milyen az egyetem, nem ismerek senkit es jo lett volna uj kapcsolatokat kialakitani.

De kezdek hozzaszokni , gondolathoz, sok valasztasom ugy sincsen..

2020. aug. 2. 18:52
 5/5 anonim válasza:
Szia én is idén kezdem az egyetemet és szívesen beszélgetnék veled. Az utolsó válaszolóhoz hasonlóan én is "egyedül" vágok neki az egyetemnek nulla ismerettel és tartók ettől a most kialakult helyzettől de remélem hogy veszem az akadályokat! Neked is sok sikert kívánok hozzá!
2020. aug. 3. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!