Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Ausztriába tudnák ismerkedni...

Ausztriába tudnák ismerkedni korombeli tini sráccal? 17/F.

Figyelt kérdés
A pontos hely Graz lenne, de nem nagyon tudok németül. De nagyon szeretnék találni egy barátot. Kb. 1 hétig lennénk kint.

2021. júl. 28. 17:54
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Én se tudnák ismerkedni.
2021. júl. 28. 18:26
 2/27 anonim válasza:
Miért is baj, hogy rosszul írja? Magyarázzátok el, mert NAGYON kíváncsi vagyok rá.
2021. júl. 28. 19:53
 3/27 anonim válasza:
A -nák és -nék toldalékainkat elsősorban az illeszkedés törvénye szerint kell használnunk, azaz magas hangrendű magánhangzókat tartalmazó szavakhoz a -nék, mély hangrendű magánhangzókat tartalmazó szavakhoz a -nák toldalékot kell illesztenünk. Vegyes hangrendű szavaknál a helyes nyelvízlés (illetve a grammatika) szolgálhat segítségül, például a 'csinál' ige E/1 személyű feltételes módú alanyi ragozású alakja azért is lesz 'csinálnék', mert a 'csinálnák' alak ugyanazon ige T/3 személyű feltételes módú tárgyas ragozású alakja. A -nák toldalék E/1 személyű igei alakzatokban általában véve helytelen (én aludnák, én csinálnák).
2021. júl. 28. 20:00
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem nyelvtan tanárt keresek, hanem a kérdésre választ.
2021. júl. 28. 20:02
 5/27 anonim válasza:

#5-ös

Látom nem volt érthető a kérdésem. Mit érdekel bárkit is, hogy a Kérdezőnek milyen a helyesírása? Mi közöd hozzá? Ráadásul van egy sejtésem, hogy a németed közel nem állhat az övéhez, úgyhogy le lehet állni mások sértegetésével alaptalanul és megtanulni az emberekben a jót látni, vagy ha nem sikerül akkor hogy szól a mondás? Pofa be, roló le.

És ahogy írta, nem nyelvtan tanárt keres.


Elnézést Kérdező, csak utálom a shit talk-ot.

2021. júl. 28. 20:16
 6/27 anonim válasza:
Egy hétre minek ha beszélgetni se tudsz vele ?!
2021. júl. 28. 20:19
 7/27 anonim válasza:
Vagy másba lehet jó, amibe te nem :(
2021. júl. 28. 20:19
 8/27 anonim válasza:

Kedves 7-es,


Német multinál dolgozom, tudok németül, illetve angolul is, sőt magyarul is.


És igen, rohadt gáz, ha még magyarul se tud írni, németül meg még annyira sem, akkor elég gáz "ismerkedni".


Ráadásul semmit nem írt , hogy mit csinálna ott Grazban. Családdal megy? Nyaralás lesz? Akkor inkább velük lesz, nem? Vagy csak kimegy 17 évesen nyelvtudás nélkül, és várja, hogy valami történjen?M ennyi szabadideje lesz, hogy ott találjon egy "barátot"? 1 hétre...

2021. júl. 28. 20:23
 9/27 anonim válasza:

orbán oda jár psziciáterhez, biztosan jó hely!

Németországban a fiam próbált meg szóbaelegyedni egy gyerekkel, hogy játsszanak. Ott görcsölt mindkettő a nyelvvel. A fiam mondott valami "a francba", vagy hasonlót, és a gyerekkel beszéltek tovább magyarul. Vannak a FACE-en csoportok külföldi városokból. München, Nürnberg, keress rá a Graz-ra, és hirdesd hogy keresel ismerőst. A kinnélőnek lehetnek "osztrák" nyelvű ismerőseik.


Igaza van 3-5-nek.

Ha valamit kiírunk a "Nagy Büdös Magyar Nemzet" elé, kellene hogy legyen bennünk annyi igény, hogy helyesen írjunk. Amikor annyi idős lehettem mint Te most, azt hittem hogy az én osztálytársaim az utólsó igénytelen gyökerek. De sajnos ott ahol javítani lehet az elrontott dolgokat, (face) sem javítja ki senki ha észreveszi hogy hibázott. Beéri a rosszal. Igénytelen!

2021. júl. 28. 20:45
 10/27 anonim válasza:

[link]

Ez Graz-i csoport!

2021. júl. 28. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!