Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Ha valaki szeretne ténlyeg...

Ha valaki szeretne ténlyeg csak barátkozni velem kor nem külső nem fontos? Mostanában pár dolog következtében sikerült eltávolodnom pár barátomtól És naggyon szeretnék újj embereket a kicsike életembe:)

Figyelt kérdés

2022. jún. 17. 22:41
 1/6 anonim válasza:

Barátkoznék szívesen, de csak itt.

Mi történt, ami miatt eltávolodtak a barátaid?

2022. jún. 18. 04:48
 2/6 anonim válasza:

Érdemes megválogatni kit nevezel barátnak, kik kerülnek csak ismerős zónába stb.


Ám nyitottnak kell lenni bizonyos nézetekből.


Nekem pl nagyon széles skálán mozog a baráti köröm.

12-től egészen 67 évesig.


Vannak kiemelkedően érett tizenévesek, akik mentalitása és világnézete lepipálja a véneket is.

Részemről 4 tizenévesről van szó.


A felnőttek világa se olyan "példamutató", mint amilyennek gyermek fejjel hittem annó.


Rengeteg a problémás, romlott mentalitású, viselkedésű személy. S rájöttem:

Hiába a több évtizedes "élettapasztalatuk", ha megrekedtek, nem tanultak belőle, azaz nem fejlődtek.


A vegyes korosztályú barát-válogatottaim mind kiemelkednek saját személyiségükkel, képességeikkel s tisztelem, becsülöm őket.


Összetett egy témakör mindez.


Miért jó, ha megválogatom kikkel veszem körbe magam?


-én és az ő elveik, mentalitásuk hasonlóak


-több közös pont = erősebb kötelék


-nem szeretem az egyszerű butus embereket, nem kellemes számomra az olyanok társasága. Szeretem az intelligens társaságot, kommunikációt


-mindegyikünk több mindenhez ért, kreatívak (számomra elengedhetetlen alap)


-adok-kapok elv


-megértés, tisztelet, őszinteség (pl nem keresünk kifogást semmire, kimondjuk, mert tudjuk, hogy mindegyikünk befogadóképes a válaszra, pl nem akarok találkozni, magamban szeretnék lenni és alkotni, mivel tudják, hogy introvertáltként erre szükségem van és én is elfogadom, tiszteletben tartom a másik feleket.)


stb.


Sokan akarnak barátkozni velem, de számomra lehetetlen, hogy "befogadjam".

Kisebb beszélgetés alatt elemezni tudom az embereket (volt, aki meg is ijedt, amikor válaszoltam a "miért nem akarsz barátkozni velem?" kérdésére) számomra fontosak az elveim, prioritásom, s pl problémás vagy/és egyszerű személyt nem szeretnék, mert tudom, hogy se neki, se nekem, se a kialakult társaságnak nem kedvezne az az adott ismerkedés felemelése baráti szintre.


Volt, aki kiakadt és kibújt az énje, amire gyanakodtam, azaz nem tud viselkedni konfliktus esetén, se érvelni.

Ilyenkor a válaszom: látod, ezért nem szeretnék veled barátkozni.


Van aki elfogadja és tovább éljük az életünket.


Az ismerkedést kezdeményezők zöme pedig csak külsőre megy. Ezen emberek teljesen offolva.

Ezen belül az alpáritól a normálisabbakig van a skála.


Alpárit ignorálni a legegyszerűbb.

A normálisabbak esetében 1 beszélgetés megesik, azalatt átlátom milyen személy.

Sokan saját maguk húznak rám egy teljesen más személyiséget, beleképzelnek dolgokat.

Ezeket apránként kiszedem belőlük, majd elmondom a számukra "szomorú" tényt, milyen vagyok.

Pl extrovertáltnak hisznek, nem, totálisan introvertált.

Jól kommunikálok részről azt hiszik dumás vagyok, egyáltalán nem (csak ismerkedésekkor, barátokkal vagy fontos eseményekkor).


Szépen lassan leépül az elképzelésük s finoman lezárom.

Elköszönök.


Mindig azon vagyok, inkább jártazom a számat 10-30percig kiderítve a dolgokat, mintsem hosszú felszínes kapcsolatot pátyolgassak, ami nyűg és időveszteség neki s nekem is.


Azt az időt azokra szánom, akik fontosak nekem + munka, alkotás, hobbik, no meg az én-idő.


A széles skálás pici társaságunknak megvannak az előnyei. Pl több generáció, amelyek kiegészítik egymást. Tanulunk is egymástól.


Mindehhez viszont megfelelő befogadóképesség, mentalitás, odafigyelés, értelmezés, kommunikáció... stb szükséges.


Ami részemről plusz:

Mindegyikük szakmájába, munkájába, hobbijába szeretek betekinteni s adott dolgokat átvenni, megtanulni.

Pl alapanyagok, eszközök, technikák.


Mondjuk én a fogorvosomat is "zaklatom" 😂 ezen téren.

Tőle is tanultam, az eszköztáramat pedig bővítettem.


Számomra karrierépítés része a hasznos eltanult, átvett dolgok is.


Merj nyitni s nyitott lenni!


Lélekben a legjobb mindez.


Amióta megválogatom társaságom, azóta ezerszer jobban érzem magam, önfejlesztésben is jobban haladok, ami az "én" - től, lélektől egészen a karrierig kihatott.


Kb 23 voltam, amikor drasztikus változásokat, döntéseket meghoztam.


Csak javasolni tudom mindenkinek.

2022. jún. 18. 07:56
 3/6 anonim válasza:

Ui. : kellő önismeret is szükséges. (ami amúgy alapja mindenednek)


Tudod milyen vagy, ki vagy, akkor azt is tudni fogod:

Milyen tulajdonságok, prioritások, mentalitások ellentétjei a tieidnek s melyek azok amik elmennek kategóriába tarzoznak, ám azt is tudni fogod, melyek vannak kizárva.


Pl részemről:

Túl buzgó magas %-ban extrovertált (lefáraszt nagyon)


Mértéktelen alkoholfogyasztás OFF (nem fogyasztok semmi ilyet, a társaságban aki fogyaszt is 1-2pohár max, de tea, üdítő.. Stb dominál nálunk)


Igénytelenség


Bulizós - felejtős, kisebb összejövetelek, békés csendes hangulattal, sport kikapcsolódások a jó "bulik" számunkra.


Stb.


Mindenkinél egyén függő.

2022. jún. 18. 08:07
 4/6 anonim válasza:
Jó lenne. Hasonlóan vagyok és hasonlóan gondolkozom a barátságról, de az embereknek már nincs igenye rá. Addig kellesz nekik amíg unatkoznak vagy érdeke fűződik hozzá, aztán lelépnek.
2022. jún. 18. 11:35
 5/6 anonim válasza:
Barátkozás egy elég ritka dolog lehet a mai világban.. Engem is érdekel :)
2022. jún. 18. 13:43
 6/6 anonim válasza:

Halihó !

- Budapesti vagy ?

- Életkorod mennyire tehető ?

- Meg úgy valamit letudnál írni magadról ? :)

2022. jún. 23. 23:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!